Bournův mýtus (2004)

Dokonalá akční bomba, která strčí do kapsy jak první, tak i skvělý třetí díl (Bourneovo ultimátum). Paul Greengrass se tímto dostává do žebříčku mých nejoblíbenějších režisérů. Herecký výkon Damona byl standartně skvělý a honiček je tu dle očekávaní víc než dost, takže nudit se rozhodně nebudete. Navíc Karel Roden v malé, ale podstatné roličce docela potěšil. A to vše završujě výstihující Powellůw soundtrack.

Kráska a zvíře (1991)

Nádherný a neuvěřitelně dojemný film. Strašně mě mrzí, že jsem ho viděl až teď, jelikož jsem neveděl o jakou parádu přicházím. S Hledá se Nemo určitě nejlepší animovaný film s nádhernou muzikou.

Ten Největší (2007)

Překvapivě vydařená komedie v režii Roba Schneidera, který si zahrál jak jinak hlavní roli zlodějíčka s vědomím, že půjde do basy a tak nelenil a stal se mistrem v bojovém umění Kung-fu, aby se ve vězení ubránil. Díky jeho schopnostem nakopat každého řízka si získává respekt všech vězňů a dostává přezdívku velký Stan. Upřímně jsem čekal další slátaninu, ale film mě pobavil.

Okresní přebor (2010) (seriál)

Kdo má rád fotbal, spokojenost ho bezpochyby nemine. Na české poměry opravdu vtipná a herecky slušně obsazená záležitost.

Avatar (2009)

Cameronův vizuální majstrštyk.

Transformers (2007)

Ať se snažím sebevíc, Transformers mi namísto nezapomenutelného filmového zážitku přinesl skoro tříhodinovou nudu a opovržení. Nebýt jedné z nekrásnějších žen planety Megan Fox, ohodnotím ještě hůř. Sorry Michaeli, ale máš navíc.

Pobřežní hlídka (1989) (seriál)

Pobřežní hlídka není některak perfektní seriál, ale přirovnání k odpadu si určitě nezaslouží. Všechny díly nejsou kvalitní, ale jiné jsou naopak pozoruhodné, zajímavé a vtipné. Postavy záchranářek pobřežní hlídky jsou bezpochyby neuvěřitelně oku lahodící kočky. Nepovažuji je za mistryně herectví, ale krásky to opravdu jsou. Pamatuju si, že to byl seriál mého dětství a rozhodně nelituju, že jsem ho pravidelně sledoval. Občas se na něho podívam i dnes.

Amadeus (1984)

Naprosto fenomenální film. Výkon Abrahama je naprosto strhující, stejně jako bláznivého Toma Hulce. Režie výborná (jako obvykle). Drsný, tragický konec vše dovrši. Formanův skvost.

Amélie z Montmartru (2001)

Příběh Amelie si vychutná téměř každy filmový divák a pro její nesmělou rolí se mladinká Audrey Tautou narodila. Báječný film plný lásky, humoru a dobroty. Jeden z nejlepších filmu francouzské kinematografie.

Ukradené Vánoce (1993)

Povedený animovaný výtvor se skvělými písněmi a krásným hororovým prostředím, za který je zodpovědný nikdo jiný než Tim Burton. Příznivcům Mrtvé nevěsty se Ukradené Vánoce budou líbit.