Warrior (2011)

Ačkoliv je Warrior od samého začátku předvidatelný, musím říct, že dlouho jsem nepoznal, tak silný filmový zážitek. Velice si tenhle film vážím, protože mě emocionálně odrovnal. Nezapomenutelný byl především konečný boj Tommyho a Brendona. Více psaní je naprosto zbytečné, protože ačkoliv se snažím sebevíc, tak k Warriorovi nemám jedinou výhradu. Neuvěřitelná filmová lahůdka.

Útěk z Alcatrazu (1979)

Alcatraz je jedna z nejproslulejších amerických věznic ležící na kamenitém ostrůvku nedaleko San Francisca. Byla zrušena v roce 1963 a dnes je pouhou atrakcí pro zvědavé turisty. V době své "slávy " patřila k nejobávanějším a nejdůkladněji střeženým trestnicím. Je doložen jediný zdařilý útěk z Alcatrazu a právě o něm vypráví ve svém filmu režisér Don Siegel. Nebýt pomalejšího začátku, byl by to v čele s výborně zahraným hereckým výkonem Clinta Eastwooda geniální film, jelikož druhá půlka je pekelně vynikající plna nervy beroucího napětí.

Zrození Planety opic (2011)

Monstrózní filmová záležitost, která předčila veškerá má očekávání a tím znásobila mé nadšení z tohoto vynikajícího filmu. To, co dokázali tvůrci dostat na plátno, je ukázka geniálního blockbusteru, který je narvaný srdcervoucími scénami, fantastickými emocemi a dobrými hereckými výkony. A to vše podtrhuje dokonálá audiovizuální stránka. Kdyby se dalo hodnotit jedním slovem, tak říkám 'excelentní'.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Z minulých, značně nezajímavých a nic nového nepřínášejícíh dílu, kde se jen občas vyskytla pořádně dechberoucí scéna, se z pátého dílu stala páradní akční pecka, která vás chytne už od počáteční scény z autobusem. Bylo mi potěšením sledovat neuveřitelné honičky po střechách domu ve stylu Bourneova ultimáta doprovázeny skvěle vystihující hudbou a obrovskou rivalitou Rocka a Diesela. O stylovém zakončení za songu Danza Kuduro (Don Omar & Lucenzo) se netřeba ani zmiňovat. Fast Five 5 je nejzručněji udělaný díl celé série a mohu ho jedině doporučit.

Ospalá díra (1999)

Celkem zaujímavý mysteriozný film plný napětí a nevysvětlitelných záhad okolo vražd lidí z malé osady, kterým tajný jazdec odtína hlavy. Z neselhávající spolupráce Deppa a Burtona vznikl parádní film.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Bezpochyby nejlepší díl Harryho Pottera. Tento film není dokonalý, ale i tak mě celkem strhl. Z některých scén šlo vytěžit daleko více a něktěré tam naopak nemusely být. Hudba a herecké výkony průměrné, ale na nich moc tenhle film nestaví. Sem tam jsem se i zasmál. Mohu tedy říci, že druhá část Relikvie smrti je nejlépším možným zakončením.

Magie kouzla zbavená 2 (1998) (TV film)

Neuvěřitelně zajímavá záležitost. Kouzelník má obrovské charisma a o trikách, jejich jednoduchosti a genialitě mluvit netřeba. Zaráží mě na nich jediná věc, a to jejich následné a zbytečné odhalování. Považuji to za obrovskou škodu. Některé věci mají zůstat hluboko v tajnosti, obzvlášť pak kouzla. :)

Top Gear (1978) (pořad)

Nejslavnější motoristický magazín světa, ke kterému lze jedině napsat to, že je neuvěřitelně skvělý. Výborně se bavím u každého dílu a také získávám stále nové a nové informace o autech. A k tomu všemu nesourodá a zároveň skvěle se doplňující trojice vtipných moderátorů. Zejména Richard Hammond, kterého jsem si neskutečně oblíbil.

Nezvaný host (2007)

Příběh stárnoucího profesora univerzity, který po smrti své ženy nemůže najít smysl své nudné a bezvýznamné existence. Jednoho dne však narazí na syrského bubeníka Tareka a nalézá nejen nový smysl života, ale také novou lásku. Na film jsem narazil náhodou v televizi a jsem opravdu rád, že jsem měl tu možnost strávit s tímhle sympatickým chlapíkem pár hodin svého života. Moc dobře jsem se bavil a na chvíly nenudil. Díky McCarthy.