Tajemství smrti slečny Neznámé (2016)

Jedná se opravdu o jeden z těch nejlepších hororů poslední doby. Málokterý horor se vyhne trapným momentům, předpovídatelnosti a špatným hercům. Zajímavá zápletka zaručí dobrou podívanou a 86 minut je tak akorát, aby film bavil a zároveň pořádně napínal. Tématicky není sice nějak zvlášť originální, ale z inspirací si vzal jen to nejlepší. Klidně bych ocenil i pokračování. Nejlépe ze zajímavé minulosti Jane Doe.

Takešiho hrad (1986) (pořad)

Na seriálu spolupracuje známý britský herec Craig Charles (Dave Lister z Červeného Trpaslíka)

Temný případ - Série 3 (2019) (série)

Slabá napodobenina první série... Samotný případ je hodně upozaděný a prioritou je spíš vztah manželů a vývoj postavy detektiva v průběhu tří, podle mě zbytečných, časových linií. Hlavně mi tam chyběla nějaká zajímavější a napínavější návaznost mezi díly... Nebyl důvod být nějak extra natěšený a nedočkavý, protože stejně v každém díle šlo jen o mix scén z různých dob, ve kterých se detektiv hádá se svojí manželkou, nebo vzpomíná na co zapomněl. Navíc se tam objevila řada nelogičností, špatných střihů a konečné rozluštění nikoho asi nepřekvapilo a ani neohromilo.. Druhá série sice měla podobné mouchy, ale když se nad tím zamyslím, tak byla snad i lepší. Doufám, že vznikne ještě 4. série a tvůrci vymyslí něco pořádného, originálního a nebudou jen vzpomínat na to, jak se všem líbila první série.

Temný rytíř (2008)

Hned jak jsem tento film viděl hned jsem si ho dal mezi top 10, protože mě zaujalo jak jde udělat film o superhrdinovi i tak aby to nebylo "trapné" jako Spider Man. A výkon H.Ledgera je famozní, škoda že se zabil.... Batman se nechoval jako hrdina ale jako ochránce. Filmové zakončení bylo také výborné a ukázala se pravda že lidi se chovají jinak když se stane něco co by ohrozilo jejich život. Tenhle film velice doporučuji i všem co nemají rádi komiksy. Prostě na 100% u mě uspěl.

Tenká modrá čára (1988)

Je zajímavé, jak moc je někdy důležité opravdu se podívat člověku do očí, naprosto se vykašlat na všechny možné okolnosti a až teprve potom dělat nějaké závěry. Nevinnému člověku dokázalo pár lží pokazit celý život. Tím, že je Morrisův film ještě ze staré školy necpe vám do ksichtu furt nějaké nové forenzní vyšetřovací techniky a všelijaké pitomosti jen aby udělali populární dokument perfektně zapadající mezi řadu dalších. Dalo by se říct, že 90% filmu je tvořen rozhovory, ale nejsou to rozhovory se všemi možnými odborníky na tady to a támhle to, jak už to tak často bývá, když se režisér snaží natáhnout stopáž a navíc tam chce dostat nějaké nepodstatné a často i částečně lživé a zavádějící informace, jen aby upoutal naivního diváka. Jde čistě jenom o osoby, které se přímo podílely na případu a to nesmírně oceňuji. *Určitě zajímavou informací je, že až po zveřejnění filmu byl konečně propuštěn nevinný Adams.

The Covenant (2023)

Hodně ploché vyprávění příběhu. Španělsko nepůsobí moc jako Afghánistán a měl jsem pocit, jak kdyby se všechny scény, včetně těch situovaných v Americe, natáčely v jedněch horách. Dramatické scény jsou předem adresované, pořád nám ukazují kde Taliban zrovna je, kam se chystá a kdy přesně dorazí, napětí nulové. Kdyby aspoň ty přestřelky nebyly jak z videohry. Až překvapivě špatný...

The Haunting (2018) (seriál)

Na to, že jde o typickou duchařinu s domem, ve kterém straší, mě to dokázalo celých těch 10 dílů zabavit... Vlastně mě ten seriál i příjemně překvapil. Kdyby se podobný příběh měl odehrát během dvou hodin v normálním hororovým filmu, tak by asi za moc nestál. Respektive by to byl prostě jen další z mnoha podobných filmů, ale tím, že je to rozložené do 10 hodin, jde příběh poměrně dost do hloubky. Všechno se vyvíjí pozvolna a autoři netlačili na pilu, jak to u většiny hororů bývá. Potěšily mě třeba i dlouhé a určitě i náročné scény bez střihu. Konec mohl být asi trošku líp podaný, ale je dobře, že se všechno k tomu konci nějak extra neubírá a každý díl je zajímavý sám o sobě.

The Mighty Macs (2009)

Klasický americký film, který neměl šanci udržet mé oči u televize...