Pengabdi Setan (2017)

Nic nového... již několikrát ztvárněný motiv, který není ani o nic obohacen a celkově nemá tedy čím zaujmout.

Akta Pentagon: Skrytá válka (2017)

Ačkoliv si Spielberg vybral opět zajímavé historické téma, tak to nemělo takový šmrnc jako minule (Most špiónů). Svoboda tisku, morální dilemata, Hanks se Streepovou... všechno bohužel bez pořádného historického kontextu. Samotné odhalené dokumenty nejsou pro film stěžejní a moc se o nich nedozvíme. Delší stopáž a větší ponoření do politiky a historie bych asi prostě ocenil víc, než rozhodnutí tisku - vydat či nevydat, které prostě úplně napínavé není.

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Překvapivé a příjemné oživení filmové scény posledních let. Netradičně pojatý příběh částečně připomínající práce bratří Coenů slušně pracuje s kontrastem peprného černého humoru, buranskými problémy amerického města, brutální vraždy, trpící matky a nespravedlnosti. Kdyby byl film v místech vážnější a realističtější, tak určitě zapůsobí skvělé herecké výkony mnohem víc. Celkově je to ale originální kousek a to se cení.

Trumfové eso (1968)

Mezi spaghetti westernama sice průměr, ale kombinace Elliho, Terence a Buda má něco do sebe. Navíc mě překvapilo, že se italský film v roce 1968 lehce vyjadřuje proti rasismu a obsadili do předních rolí i několik černochů. Nevybavuju si z té doby něco podobného...

Verdikt (1982)

Paul Newman exceluje v roli právníka, který přišel o iluze a topí své problémy v alkoholu. Soudní tahanice je zajímavá, nepředpovídatelná a uvěřitelná. Sem tam se objevují celkem silná moudra a myslím si, že Rozsudek si tím zachovává i jakousi nadčasovost. Sidney Lumet nehraje příliš na divákovi emoce a nechává filmu plynulý spád. Asi proto mě příběh tolik nestrhl, i když je celkem napínavý. O něco lepší vyprávění příběhu a snad i výraznější hudba by určitě pomohla. Pořád je to ale hodně dobrý film, který prostě jen netlačí na pilu, jako třeba Philadelphia (1993) nebo ...And Justice for All (1979). Je škoda, že se režisér nevěnoval více do hloubky postavy Franka Galvina, protože Newman byl na to očividně připravený.

Hurricane Season (2009)

Outsider ✔, víc než sport ✔, nikdo jim nevěří ✔, emotivní proslovy ✔, dobrej hráč, kterej má osobní problémy ✔, cesta do finále ✔, vypadá to, že prohrajou ✔ ....prostě klasika... Blue Chips, Hoosiers nebo Glory Road jsou o úroveň výš. Forest a jeho hoši bohužel prostě po celou dobu neodbočí ani trošičku od stereotypu všech filmů ze sportovního prostředí. Námět určitě nabízel víc.

Vetřelec: Covenant (2017)

Prometheus měl v sobě víc... tady mi bohužel chybí ty velkolepé a zajímavé myšlenky, kterými předchozí film končil. Covenant sice přímo navazuje, ale vůbec ne tak jak bych si představoval. Má sice takovou tu atmosféru správného vetřelce, ale nepropojuje všechny předchozí díly, tak jako se to podařilo právě v Prometheovi. Člověk si tam začal uvědomovat určité souvislosti a série měla důvod pokračovat, ale Covenant je spíše takový osamostatněný díl, který podobně jako trojka celému příběhu moc nedává. Celkově vzato to není ani nějak moc dobrý film a pořádný návrat vetřelce snad přijde s Ripleyovou v dalším díle. Je to škoda, protože Prometheus měl našlápnuto k něčemu mnohem lepšímu.

Trestanec (2017)

Hodně jednoduchý příběh, který v podstatě nemá co nabídnout. Vyčerpal snad všechny vězeňské gangsterské stereotypy. Trošku nechápu proč vůbec film vznikl. Jako seriál by to asi obstálo, ale na celovečerní film ten scénář prostě nemá...existuje totiž tolik lepších filmů s podobnou tématikou...i Felon (2008) od stejného režiséra je o něco lepší.

Dunkerk (2017)

Pro mě dlouho očekávaný film, který nakonec asi splnil to co měl, ale musím říct, že jsem opravdu zrovna od Nolana čekal o úroveň lepší podívanou. Z těch několika pohledů a příběhů se určitě dalo vyždímat víc. Atmosféra je strhující a surovost některých záběrů dodává na autentičnosti, ale z celé bitvy o Dunkerque nám toho zrovna moc neukázali. Nejenže by záběry z fronty, která bránila pláž dodaly filmu větší říz, ale zároveň by podpořily dojem strachu a napětí. Takhle sice cítíme hrozbu, ale krom pár letadel a padajících letáků, jsme se moc akce z první ruky nedočkali. Přál bych si aby se do toho opřel Nolan znovu a natočil třeba Bitvu o Anglii nebo Operaci Market Garden či jinou z významných událostí války. Vlohy pro to má. Dunkerque to dokazuje, ale věřím a doufám, že to dokáže ještě líp.

The Wire - Špína Baltimoru (2002) (seriál)

Povedený seriál s téměř filmovou atmosférou. Hodně pomohlo, že přes 5 sérií vydrželi téměř všichni herci a tím se trochu nostalgicky může vracet ke starým událostem. Je však opravdu nutné vidět naprosto všechny díly, protože těch odkazů se objevuje celkem dost. Odposlech a policejní triky jsou nejzajímavější v prvních dílech. Postupně se stanou trošku stereotypem, ale vynahrazuje to změna prostředí a mnoho zajímavých vedlejších příběhů. Určitě bych ocenil pokračování nebo nějaký spin-off.