Sicario: Nájemný vrah (2015)

Komentář může obsahovat SPOILERY Kravina. Kra-vi-na. Absolutní blbost. Naprostá absence děje, příběhu, čehokoliv, co by drželo pozornost diváka. Takhle jen celou dobu čekám, co se tam stane, a ono furt nic. Chvilku se zdá, že pointou je tohle, za dvacet minut zas tamto, po další čtvrt hodině opět něco jiného. Pointa celého toho nesmyslu je odhalena v posledních patnácti minutách, takže divák zjišťuje, že všechno to kolem tam vlastně bylo sehrané úplně nazdařbůh, následuje cca 10 napínavých (trochu přeháním) minut, a pak nudný vybledlý nicneříkající konec. Taky jsem si klepala na čelo, když ona speciálně vycvičená ostřílená "agentka" celou dobu vypadala na psychický kolaps (psychotesty u FBI asi nedělají, kdyby tam místo ní poslali prodavačku z drogerie, zvládla by to možná líp), potom se málem nechala uškrtit od vesnického balíka, při každém výstřelu sebou škubala, jak kdyby dostala zásah elektrickým proudem, a následně zahodila pušku nikoli při divoké přestřelce, ale prostě ji jen tak odhodila, a už ji na prostoru 1x0,5 metru nenašla. Což by mohlo u někoho vyvolat záchvat smíchu, mě to způsobovalo jen záchvaty nudy. A to je ten kámen úrazu, toleruji hodně, ale běda jak se začnu nudit. Chtěla jsem dát dvě, ale nakonec jen jednu, ani nevím pořádně za co. Asi za hudbu, ta nebyla špatná.

Padesát odstínů šedi (2015) odpad!

Nečekala jsem, že hned prvních deset minut bude takové utrpení. Opravdu se na to nedá dívat. Cítila jsem se u toho trapně, a přiznávám, že jsem se do konce nedodívala. Fakt děsnej trapas. EDIT: Takže film úspěšně zhlédnut do konce. Bylo to úplně o ho.ně. Nic se tam nedělo. Pořád jedno a to samé dokolečka dokola. Jamie Dornan mi vůbec nepřipadal jako Affleck v Armagedonu, dokonce mi jeho herecký výkon přišel o něco lepší, než výkon Dakoty Johnson. Ta mě tak nějak vůbec neuspokojila. Trochu nudná patronka. Celkově mi bylo herců dost líto, protože pro tenhle brak byli příliš dobří, a asi jim chudákům dalo práci hrát to tak, aby vyzněla všechna ta trapnost. EDIT2: Z nějakého důvodu mi to nedalo, a musím přidat ještě pár poznámek. Takže, nedám tomu ani jednu hvězdičku, protože je to celé úplně postavené na hlavu. Což je patrně chyba knižní předlohy, o kterou jsem se neobtěžovala zavadit. Nedává to absolutně smysl. Pan Dokonalý Bohatý se z nenadání až po uši zamiluje do Studentky Nezajímavé, najednou se s ní nechává fotit, i když ho nikdy předtím nevyfotili s ženou, přivede si ji jakoby nic do domu rodičů, jede pro ni do hospody, spí s ní v posteli, i když nikdy předtím s nikým v posteli nespal.....panebožeeeee, to je taková kravina!!

Ranhojič (2013) odpad!

Neskutečně nudná blbost. "Neudržím ani kleště na vytrhávání zubů." *chvíle dramatického ticha* "Můžu je držet já...". Taky slyšíte Sama Křepelku? "Když nemůžu nést ten prsten, tak ponesu vás!". Ještě tam nacpěte těhotnou ženskou, nevěru, obřízku, a máte z toho doják numero uno. Co tomu chybělo? Nic! Bylo tam všechno. Trochu fantasy, drama, romantiky, napětí... S přidáním českého dabingu už to bylo vyloženě k zblití.

Divoký měsíc (2000) (seriál)

Tak si říkám, že tomu dám ještě o jednu hvězdičku víc. Mohla bych se podepsat pod komentáře Mimesis a Toma Riddleho. Skutečně jsem cestou ze školy hořela nedočkavostí, až si sednu k televizi, a podívám se na další díl Divokého měsíce! Možná by to mělo mnohem lepší hodnocení, kdyby to všichni viděli mezi devátým a desátým rokem života :)

Interstellar (2014)

Ráda bych napsala, že to byla prima odpočinková kravina pro nedělní večer, ale bylo to tak neskutečně dlouhý, a zadek mě už tak strašně bolel, že o nějakém odpočinku nemohla být řeč. Přesto jsem byla docela spokojená. Pár scén bylo silně přitaženo za vlasy, poslední hodina už se trochu vlekla, ale jinak to bylo hezky dotažené do konce. Tak se mi to líbí. Pětku to ale nedostane ani omylem, neboť je to bohužel jeden z těch filmů, na které zapomenete cestou z kina na parkoviště.

Nepřítel (2013)

Jsem naštvaná i potěšená. Naštvaná proto, že jsem to (domnívám se, že celkem pochopitelně) nepochopila. Potěšená, jelikož mám námět k přemýšlení, hledání vysvětlení, a polemizování. Takže pokud se chce divák po dni stráveném v práci jen kouknout na nenáročný film, Enemy bude špatná volba. Pokud nemá v následujících třech až čtyřech hodinách nic na práci, může si pustit Nepřítele, potom si ho pustit ještě jednou, a potom se pídit po uspokojivém vysvětlení.

Hancock (2008)

Dvěma slovy příšerná kravina. Ještě by stálo za to dodat, že byla ta kravina příšerně trapná. A o ničem. Nemám ráda trapné filmy o ničem. Ale peníze se prostě musí za něco vyhazovat, že jo, tak proč ne třeba za natáčení podobných úděsností. Někdo by mohl namítat, že Iron Man, nebo třeba Spiderman jsou taky kraviny (což v jistém slova smyslu jsou), ale alespoň to není nuda, není to trapné, a nezpůsobuje mi to srdeční záchvaty.

Proposition (2005)

Kdysi jsem viděla v televizi zhruba posledních dvacet minut, které mi utkvěly v paměti natolik, že jsem se po několika letech rozhodla film vypátrat, a podívat se na něj od začátku. Fakt je to hnus, čpí z toho odporné násilí a beznaděj, a dokonce by to někoho mohlo štípat v nose (jako třeba mě). Celou dobu jsem byla napjatá jak malý gatě, a přála tomu či onomu aktérovi krutou smrt. Závěr byl pro mě dostatečným zadostiučiněním.