Auta 3 (2017)

X-krát lepšie, než nefunkčná 2, tentokrát tu celý film ťahá "to žlté auto" a s prítomnosťou pekného posolstva. Pixar ako si ho pamätáme.

Predator Dark Ages (2015)

Z komentárov by jeden čakal, že každý druhý užívateľ CSFD by to natočil u seba na záhrade lepšie, než John McTiernan samotný. Na to, že sa zobrali ľudia od piva natočiť Predátora, je to špica. Možno scenár a réžia finálnych momentov by chceli vylepšiť a herci v kritických situáciách sú emočne príliš chladní. Najviac mi ale chýba hutnejšia atmosféra, tie lesíky ponúkajú viac. Čo sa týka "lacných" kostýmov, kulís a podobne, tak také som vídaval v TV filmoch s "určitým" rozpočtom. Takže asi tak.

Ant-Man a Wasp (2018)

Goodbye logic, And I... Will always love you. ♪ Toto je taká blbosť. Taká blbosť. Ale ten „feeling“ filmov tohto žánru z pred 15-20 rokov! Zasadenie prostredia do bežného mesta a minimum farbičkových MARVEL farieb je svieža kombinácia. Žiadna súčasná digitálna sci-fi patlanina, kedy má človek dojem, že sleduje CGI trailer na PC hru. Okrem toho, ten spomínaný „feeling“ kinematografie na zlomku 21. storočia je asi ešte viac cítiť v štruktúre deja, ktorý sa takmer nikdy nezastaví, nestagnuje na jednom bode, a ktorý má viacero liniek (totálne klasicky napísaných v danom štýle) postáv s vlastnými cieľmi a motiváciami. Ešte aj tie dialógy a humor priam sršia filmami tej doby. V akcii potešili hlavne malé autíčka. Ano, je to do tretice kravina, ale pre predaj popcornu to stačí. 3* z dobrosrdečnosti.

Overlord - Season 3 (2018) (série)

1. séria mala určitú tajomnosť v ocitnutí v novom svete a pár cool akčných scén. 2. séria...2 séria mala dajme tomu Sebastianovu linku. 3. séria je o tom, ako sú hlavný debilko a jeho krypeľ-squadrona strašní Übermenschen, ako sú vždy vycucaním si z prstu o krok napred, a ako kravina efektívne strieda kravinu. Bude vlastne z toho aj niečo iné, či len všetkých nakoniec porazí (predpokladám, že tie ďalšie über-postavy predstavené na začiatku 2. série prídu až na "veľkolepé finále"), dobyje svet a zazvoní zvonček? Zrejme hej, lebo sa nezdá, že by Overlord bol proste pohľad na boj dobra a zla sledujúc zlo, takže finále v budúcnosti zrejme bude koncipované s myšlienkou, že diváci budú vo veľkom fandiť tímu Nazarick. Čo som len tak viac pátral okolo Overlorda v širšom spektre, o autorovi aj fan-komunite, jedná sa celkom o pacientov a mimo tohto seriálu je Overlord poctivá psychiatria.

Stavitel světa (2007)

Milujem myšlienku možnosti tvorby sveta, preto palec hore. Síce to emocionálne nie je tak silné, ako podobné a fantastické Shelter, ale predsa výborná práca. Navyše, 2 roky tvorba efektov? Nadšenie sa musí uznať.

Juru Camp (2018) (seriál)

Potenciál na prachobyčajné Slice of Life sa zmení na jedinečnú, roztomilú anime verziu Firewatch? Môže byť. Pohlcujúca a príjemná atmosféra, podtrhnutá naprosto pasujúcou hubou (často v staro-európskom štýle) + nádherné prostredia, kvôli ktorým sa Yuru Camp oplatí pozerať samo o sebe. Relax pri pozeraní ako vyšitý. Ako bonus celkom pekná pieseň v endingu. Len škoda, že to nemalo o niečo krajšiu animáciu.

テイルズ オブ ゼスティリア ザ クロス - Season 2 (2017) (série)

V podstate bez zmeny oproti 1. sérii, takže príliš nemá zmysel rekapitulovať svoj komentár, v jednoduchosti: najidealistickejšie a najčírejšie héroické fantasy, čo som v anime žánre videl. A to milujem. 2. séria, čo si ešte aj po pár mesiacoch živo pamätám, má hlavne ďaleko viac veľkolepých akčných momentov. A jednu nezabudnuteľnú pieseň pri boji s drakom (a nie je to One they fear :-) Akurát (nieže by som si na to potrpel) je škoda, že tentokrát je opening sotva tieňom z 1. série.

Ready Player One: Hra začíná (2018)

„Players. Are you readyyy?“ Konečne. Konečne bol tento námet spracovaný na prijateľnej úrovni. Musel prísť Hollywood, solídny rozpočet a Spielberg (i tak je to prehypovaný režisér). Prekvapilo žánrovo rodinné zasadenie. Tých pop odkazov je tam naozaj na tony, znalejší divák bude kričať každé dve sekundy Aha, to sú Spartiania z HALO, a to je Jim zo StarCraft II...Hej "Cavalry is here." ;-) a tak ďalej, proste šialené. Naozaj konečne nejaký výraznejší sci-fi film po dlhšej dobe. A teraz...Take on me! :-)

Megan Leavey (2017)

Presladené a naivné. Taký rodinný vojnový film. Tomu sa hovorí kombinácia! Ale v hlavných úlohách pes a jeho panička. Takže, vadí to snáď?

5 centimetrů za sekundu (2007)

Vlak vie niekedy prekaziť mnoho vecí, čo? Na plných 5* to na mňa dopad nemalo ani zďaleka, ale na druhú stranu, keď som už dal trebárs romantike Clannad 5*, ktoré je podľa nejakej debilne vizuálnej novely, tak tomuto - myšlienkovo mne ďaleko bližšiemu dielu - a aj atmosférickejšiemu, nedám? Mám proste pre romantiku slabosť. Navyše, istá osoba, čo to so mnou pozerala, sa rozplakala pri záverečnej piesni, takže 5 centimetrov za sekundu má svoje kvality.