Ninja Assassin (2009)

Hlúpa varianta Kill Bill v B-forme? Akurát, skutočne som sa pri filme dlho s takou chuťou nesmial...Aj keď malo to viacero lepších momentov, bitky neboli zas tak zlé, ale tej krvi a brutality bolo trochu príliš. S každým seknutím meča asi liter krvi z tela von a v pohode? A tie nadprirodzené schopnosti...Jajajaj.

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Hmm, Najprv akože to nenesie v názve kombináciu slov Smrtonosná pasca: Zábava, ale len na vyplnenie času, po skončení budete mať problém si spomenúť na jednu ucelenú scénu...Celkovo sa však jedná len o akčnú zábavu, akcia je prehnaná a trochu nudná, ide hlavne o likvidáciu budov a desiatok áut. Dejové zvraty tiež prehnané, konšpirácie s Černobylom taktiež...Zápletka plochá...Musím ale udať pochvalu za to že, konečne v Rusku neukazujú staré autá z čias ZSSR a podobne. Teraz z pohľadu toho, že to má v názve Smrtonosná pasca: Ach, keď si spomeniem, že v prvom diely Willis bojoval proti dvanástim záporákom v jednej budove....Priznám sa, pre mňa existuje Smrtonosná pasca 1, 2, 3. Štvorka bola skvelá, ale aj to už bolo prehnané a názov Smrtonosná pasca to nemalo mať. Ale držala si Ačkovú kvalitu. Nech Willis točí akčné filmy, ale už dosť nadpisov Die Hard.

Tenkrát v Číně 2 (1992)

Oveľa lepšie než prvý diel, trápneho humoru ubudlo, dej je lepší a akcie viac...Súboje Donnie Yena s Jet Lim sú skvelé. Stále sa tam ale trištvrtina postáv chová ako blbci.

Tenkrát v Číně (1991)

Videná 134 min verzia a väčšinu času sme sledovali trápne výjavy Číňanov, trápny humor, nudný dej (kde sotva chápete, o čo vlastne ide). Kung-fu filmy mám skutočne rád, ale toto šlo dosť mimo mňa. Choreografia bitiek (mám na mysli Jet Li proti druhému majstrovi) bola dobrá. Preto 3.

Prometheus (2012)

Poviem len to, že užívateľ mitrax povedal takmer všetko, čo by som vám povedal ja. Hľadajte najdlhší komentár medzi odpadmi. Za efekty a vyzuál (pohľad na planétu a kozmickú loď je úžasný) a taktiež, existujú zástupy aj horších filmov. Ale pre mňa toto nemá s Votrelcom nič spoločné...Chcem ale podotknúť, že réžia podľa mňa dobrá, nemyslím, že je to chyba Scotta, ako tento film dopadol, ale 120 minútový nezmysel z toho spravili scenáristi. Len nechápem, či to Ridley Scott nevidel, aké nezmysly sú v tom. Nedá mi, ale preverme, ako vzniklo na konci niečo, čo sa veľmi podobá na votrelca. Mimozemšťan + čierna tekutina a následne voda = začiatok ľudstva. Kombinácia muž a čierna tekutina z nejakej mimozemskej urny (tá istá tekutina, akú vypil mimozemšťan na začiatku) + žena = nejaká chobotnica. Chobotnica + mimozemšťan = niečo, čo sa podobá na votrelca. Z toho vyplýva len jedna otázka: "What the hell?" Ostatné veci, ako chovanie postáv a tak, sú prevažne zhrnuté v komentároch s odpadmi a 1-2*.

Nezastavitelný (2010)

OBSAHUJE SPOILERY !! Kedy vidíte film s vlakom, ktorý je nie je B-čko? Aj keď občas mi prišli reakcie postáv na danú situáciu trochu divné (nelogické) a taktiež niektoré efekty boli až príliš „efektné“ a prehnané (lokomotíva pri prevrátení vybuchne, efekt výkoľajky = malé bomby...). Tak či onak, lepší film tohto typu nenájdete. Obkružné zábery na vlaky sú úžasné. Tony Scott stále dokáže točiť skvelé filmy so skvelou atmosférou.

Rodinné záležitosti (2013) (seriál) odpad!

Hm, videl som asi 30 sekúnd z jedného diela a časté reklamy na to...Fascinujúce, čo už všetko sa dnes dostane do televízie...A ešte tie strhujúce reklamy na to...Proste úžas.

Deň a noc (2013) (seriál) odpad!

Poznám to len z reklám a pár minút ma to skoro každý deň v týždni ma to otravuje pri čakaní na Simpsonovcov...Bolo tu už mnoho reality-šou/seriálov, ale takto som neopovrhoval ešte žiadnym výtvorom našej „skvelej“ televízie JOJ.

Temný rytíř povstal (2012)

Atomová bomba, ovládnutie mesta, dej v časovom úseku niekoľkých mesiacov...Po druhom pozretí mi dej neprišiel až tak preplácaný, ale niektoré základné pripomienky ostali, napríklad, ako sa Bruce dostal do uzavretého mesta. Batmana je tu málo, navyše má problémy s nohou (?), okrádajúca Anne je v prvej pólke filmu skôr otravná. Dobre, sú tam fakt dobré scény (Baneova reč pred väzením), hudba je úžasná, Bane mi príde ako dobrý záporák, škoda, že ho potom tak lacno odstránili. Film postráda tú elegantnú temnosť, kriminalitu a politiku prvých dvoch dielov...Nolan sa snažil prekonať druhý diel čo do veľkoleposti a to bola veľká chyba. Po TDK som čakal, že Nolan si bude vedomí, aký je druhý diel a bude chcieť pojať trojku niečo medzi prvým a druhým dielom, ale nestalo sa.

96 hodin: Odplata (2012)

Dej je plytký, nezmysly, ako v meste vybuchujú granáty (asi nikto, okrem L. Neesona ich nepočuje), jeho dcéra má problém s cúvaním, ale v jazde predviedla jazdu takmer ako z Rýchlo a zbesilo...A pri akčných scénach je skutočne nepríjemný strih.