Kód Navajo (2002)

No. Nie je to zlý film, ale poďme postupne. Jeho plusy sú: efektná akcia (aj keď k tým epic movie :-) ako napríklad Zachráňte vojaka Ryena sa to nepribližuje), zaujímavo poukazuje na použite Navajo v 2. sv. Mínusy filmu: Na tých výbuchoch je padať, že sú umelé, priveľmi umelé. Akcia je, už ako som hovoril, pomerne dobrá, no sú úžasné scény, keď Japonci takmer celý film len s krikom bežia proti Američanom (nestrieľajú), jeden americký vojak skosí jednou dávkou aj desiatich...skôr sa to podobá na Horúce strely, než na vojnovú drámu. Čo sa týka dokreslenie deja romantikov a všetko okolo toho ide mimo vás... Takže solídne 3*.

Far Cry (2008)

Už podľa reklamy v TV, som vedel, že to bude akčný film tej nižšej kvality. Plno úbohých hlášok, prázdny dej, v každom hlúpom americkom filme samozrejme nesmie chýbať reportérka, ktorá vám pôjde na nervy. Podobnosť s Univerzálnym vojakom (ako tu už mnohí spomínali) je do očí bijúca. Prvé dve tretiny filmu môžete bez problémov pretočiť, o nič neprídete. 1* za akú takú akciu na konci a na túto úroveň filmu, aj zaujímavé kulisy.

Tenká červená linie (1998)

„Every man fights his own war.“ Úchvatný film. Bezpochyby najlepší vojnový film (nemôžem uveriť, že toľko tých pseudooscarov dostal Ryan) a jeden z najlepších filmov v dejinách. Brutalita tu nie je a krvi minimum. Toto nie je vojnový film, rozprávajúci príbeh vojny, ale príbeh ľudí. Film pôsobí čisto, sterilne, odohráva sa vo vojne, no pritom je pokojný. Kamera je úžasná, hudba je jedno z najlepších ost. Vzhľadom na to, že sa mi nedá vyjadriť emócie v jedinom komentáry, pre objasnenie kvality filmu odporúčam video. https://www.youtube.com/watch?v=9mtQIQ4ZTgo

Smrtící válečníci (2009) (pořad)

Veľmi zaujímavý dokument, dal by som 5*, nebyť istých vecí, niesom odborník, ale napr. porovnávať Rytiera s Pirátom (pirátom, ktorí má strelné zbrane) ??? To je o čom? Tiež do úvahy berú len zbrane, nič iné. Navyše, príslušníci jednotlivých bojovníkov sa chovajú pri presviedčaní a posmeškovaní dosť neodborne a to sakra kazí dojem. Inak, o kúsok vyšší rozpočet by sa tomu hodil.

Létající zabiják (2007) odpad!

Tak tento film je sila. Ale čo sa od toho dalo čakať ? Akčné scény katastrofálne, hlášky boli fakt trápne, nezmyslov ako sa patrí-z lietadlovej lodi vzlietne F/A-18 a F-14 a potom sa z nich zrazu stanú F-16. Keď americké lietadlá vstupujú do zakázaného vzdušného priestoru, a sú "videné" na obrazovke radaru, tak ich radarový obraz je tak veľký, že vypadá ako keby tam prilietali Emmerichove mimozemské lode. Podobných blbostí je tam viacej, nechce sa mi ich všetky menovať. Ani aké také zábery na lietadlá nedokázali uchrániť tento film od odpadu.

Chlapi (1977) (TV film)

No, Československá produkcia nebola/nie je bohvie aká, ale toto bola teda fakt neuveriteľná, neskutočná nuda.

Mistr (1992)

No, najhorší Let Li-ho film, aký som kedy videl. Dej, hudba, herci, efekty (krv a pod.), scenár-odpad! Hádam trištvrtiana filmu je plná trápnych scén a fakt nudných scén a trápnych hlášok. 1* za celkom (na tú dobu) efektné bitky a samozrejme Jet Li-ho, ktorí robí zaujímavé kúsky. Na nešťastie, choreografia je priemerná, ale predsa, súboje na celkom dobrej úrovni.

Jumper (2008)

Problém? Slabučký dej a debilné konanie hlavných "hrdinov". Neviem ako vy, ale mňa naši dvaja hlavný "hrdinova" pekne štvali. Celý čas som bol na strane tých paladinov, chudáčisko Samuel L. Jackson je v tomto filme za toho zlého. Hlavní "hrdinovia" jumpery majú byť tí dobrí, lenže vzhľadom na ich idiotské konanie mali byť v zápornej úlohe. No nič, bolo to celkom zvládnuteľné, dobrý nápad, efekty dobré a ešte za Samuela L. Jacksona dám 2*. Inak nič. Ešte dodám, že Hayden Christensen sa mi vo filme rátal len v Star Wars. Inak je pre mňa veľká neznáma.

Fantom hlubin (2005) (TV film)

Filmy s námorníctvom mám celkom rád, ale toto nie...Neviem, za čo tá 1*, asi len zato, že som videl horšie filmy.