65 (2023)

Dobrodružný survivor je především variací na Jurský park, ale lze si s ním připomenout i příběhy Star Treku či Promethea. Mills připomíná tak trochu Robinsona nebo možná spíše pilota Davidga (Můj nepřítel 1985), protože během putování na něj číhá nebezpečí na každém kroku. Dívka Koa je pro něj nevyzpytatelná a najít k sobě cestu není ani pro jednoho z nich jednoduché. A jak už to bývá, vztah nejlépe utuží pomoc v boji o život. Velmi pěkná vizuální stránka, speciální efekty povedené. Nejlepší je nepolevující napětí, které je nastartováno první lekačkou (ano, tentokrát mě dostala). Ne vždy člověk očekává dobrý konec, ale tady jsem si ho vyloženě přál. A vůbec mi nevadily nadsázka a jistá nerealističnost některých scén, protože jsem to bral jako fantastické dobrodružství, co se nepodbízí, ale přesto jde divákovi na ruku. Jelikož jsou tu jen dvě postavy, tak dá rozum, že nějaké trhání a porcování dinosaury nebude, mně to však vůbec nevadilo. Nelítostná byla scéna se záchranou mláděte v bažině...na city zahrál osobní život Millse. V pořádku. Jen trochu mě zaráží, že distributor o filmu mnoho neví, anžto hned první věta obsahu je lživá - Mills až do konce netušil, na jaké planetě ztroskotal. Dějová linka nijak originální není, protože jde o survivor. Ostatně, dnes už něco nového těžko natočíte, když všechny příběhy byly dávno odvyprávěny...

Žraločí tornádo 6 (2018) (TV film)

Netušil jsem, že poslední (zatím?) část série bude tak zábavná. Bláznivé dobrodružství připomene snímky Mela Brookse a Davida Zuckera, v některých momentech jakoby tu zafušoval i Jára Cimrman. Letem světem z pravěku až do budoucnosti a zpět do současnosti pronásledují hlavní hrdinové žraločí tornádo. Během cesty časem zavítají ke králi Artušovi, ale setkají se jen s Merlinem a Morganou, dostanou se na divoký západ, kde je čeká Billy the Kid, a nevynechají ani návštěvu G. Washingtona. Do toho opět spousta filmových odkazů, které potěší. A těch herců i v malinkatých rolích! Když divák přistoupí na hru, musí se bavit. Ale chápu, že kdo čeká seriózní příběh s nabušenými efekty, musí být zklamán. Já si tohle ztřeštěné dobrodružství užil. -Ještě nejsem mrtvej!- Plesk! - Teď už si.-

Tickle Monster (2017)

Tak tohle je fakt ptákovina....k smíchu. Ale tak asi je to komedie a já čekal jiný žánr.

Accident Man (2018)

Poněkud nevyvážený film se stokrát zopakovaným námětem mě začal bavit, až když se v retrospektivě začalo odehrávat Mikeho mládí. Některé souboje byly únavně dlouhé, nejvíce asi ten v tělocvičně. Ale směrem ke konci se příběh rozjížděl a poslední souboj měl švih. Asi nejzábavnější byly bitka se sekerou a konečné zúčtování. Pěkné 3,5* zaokrouhlím nahoru, i když podruhé už se asi nepodívám. Čistá relaxační oddechovka, co mi tentokrát sedla.

Emily the Criminal (2022)

Z větší části sociální drama stojí na výkonu Emily. Přišlo mi to nějaké utahané, a než se děj pořádně rozjel, byl konec. Emily nedokáže splácet půjčku, nemá čistý trestní rejstřík a v agentuře, kde by chtěla dělat, ji nabídnou práci zdarma. To je k... Ale protože si jako poslíček příliš nevydělá, rozhodne se porušit zákon. Ze zdejšího obsahu by to mohlo vypadat, že chystá něco bombastického, tak to ale není. Jde jen o malinkatý plán, ale o život přijít lze. Škoda, že film neměl více šťávy. Průměrnou kameru bych odpustil, mizernou hudbu ne, páč nepodpořila ani atmosféru, ani napětí. Na jedno podívání, více ale už rozhodně ne.

Curse of the Puppet Master (1998)

Osmdesátkový look mám rád, chvílemi evokoval gotické horory - mlha, les, hra stínů, bouře.. Doktor Magrew je parchant, co si hraje na Frankensteina, ale kdyby znal jeho příběh, věděl by, co ho čeká. Většinu filmu zabírá rodící se vztah Jane a Roberta, což mě příliš nebavilo. Ale místy je pěkná atmosféra, loutky se dají do krvavého díla hned několikrát a jedna z bizarních scén se odehraje v závěru u lesního hrobu. Hezké jsou i Robertovy noční můry. Konec snad až moc otevřený. 2,5*

Slumber Party Massacre (2021)

Remake slasheru o chlapovi s hodně velkým vrtákem není samozřejmě nijak překvapující. Nechybí stejné odkazy na Psycho či Pátek třináctého, naopak chybí nahota tak typická pro 80. léta. Vlastně decentní tu je, jen ženskou nahradila mužská. Nějaké gore se také najde, i když s vrtákem se dají dělat onačejší věci v přímém přenosu. Provrtaný krk, vyvrtané oči, rozvrtaná hlava či nezbedná pilka vykukující z hrudníku v místě srdce, vrtulka motoru, hřebíkovačka a otrávené sušenky. Až poslední třetina přestane být komedií a dostane spád. Postavy se samozřejmě chovají hovadsky, což už je u podobných filmů klišé. Škoda, že nebyla lepší kamera, hudba a že vše nemělo větší říz. To už by ale byl úplně jiný film. 2,5*

Puppet Master: The Littlest Reich (2018)

Tak tohle je hodně povedený díl a je vidět, že za ním stálo několik společností v čele s Fangorií. Příběh je vcelku jednoduchý - do místa, kde loutky naposledy vraždily a kde se nachází Toulonova vila včetně jeho mauzolea, se sjíždějí zájemci o loutky na aukci, kde je mohou prodat nebo koupit. Jenže loutky ožijí a nastane masakr. A to je samozřejmě hlavní náplň filmu. Mordů je požehnaně, krví se nešetří, dojde na střeva ven i hezkou citaci Vetřelce. Jedna z nejrozkošnějších vraždiček se odehraje na toaletě. Loutky využívají svůj bohatý arzenál zbraní, takže dojde na nože, háky, vrtáky, plamenomet nebo jen siláka, co dokáže člověku utrhnout ruku. A kromě rozličných zvláštních loutek je pěkná ta s vrtulí, pobaví Hitlerovo dítě či jakýsi kříženec hmyzu a mimozemšťana. Občas se objeví i vtípek, tedy pokud vám přijdou legrační uříznuté dětské ruce. Pěkný vizuál, solidní triky, především klasické mechanické, což se cení, obstojné herecké výkony. A jakmile se loutky pustí do práce, film se rozjede a už nezastaví. Milovníci gore případně série si přijdou na své.

Mystery Box (2018)

Mladá žena Moa vyloví z moře záhadnou skříňku omotanou řetězem se zámkem. Vezme ji domů a uloží do kolny. Pak ale uslyší klepání, otevře dveře a za nimi leží skříňka. Moa to považuje za hloupý vtip od neznámého vtipálka. Jenže brát si domů tajemné skříňky není nejlepší nápad... Pěkná atmosféra, hezký nápad s klíčkem a mrazivá pointa připomínající jednu pohádku...ale to už by bylo vyzrazeno příliš.

Dédalo (2013)

Příběhy z lodi Nostromo mám rád. Velmi dobrá atmosféra, škoda, že to vypadá jen jako výsek z celovečerního filmu. Tedy divák je vhozen rovnou do děje a konec je ponechán na něm.