RRRrrrr !!! (2004)

Neviděl jsem jiný film, který by tak totálně používal tu odvrácenou stranu humoru. Zmnožim komentář ID Wosho: "Genialně vtipné,maskované jako paskvil-proměněné ve filmovou rubikovu kostku,kterou složí jen inteligenti maskovaní za blbce-nikoliv naopak:-)"

Transformers (2007)

Ačkoli první dojmy určitě vyznívaly lépe, než nadepsané hodnocení, a film mě na dvě a půl hodiny určitě naprosto zabavil, došlo k tomu, že ho hodnotím s více jak ročním zpožděním. A naneštěstí si z něj už nevybavím jedinou scénu. Snad jen, že se tam velkou rychlostí pohybovaly dvě velké, různobarevné, těžké věci? A hodně to všechno rámusilo a...dál fakt nevím. Ale když se podívám na okolní vysoká hodnocení, zdá se, že Micheal Bay tímto dotáhl žánr letního blockbusteru (t.j. filmu, natočeného pro pár týdnů, ne let) k dokonalosti

Fahrenheit 9/11 (2004)

Je ošemetné hodnotit tento film. Po všech formálních i neformálních stránkách je třeba ho plně ocenit (*****). Když ale jeho obsah se tak nějak občas dotýká i reálných témat. A kdo by chtěl pro pár hvězdiček být za zblblého levičáka, žeano :)

Faunův labyrint (2006)

Možná kdybych neviděl Gilliamův Tideland, dokázal bych del Torův Labyrint ohodnotit třeba i třemi hvězdičkami.

Repo: Genetická opera! (2008)

Bohužel je to opravdu dost nudné a songy mají nedostatečnou úroveň. Nebýt těchto detailů, mohla to být filmová událost.

Poslední pokušení Krista (1988)

Film jsem viděl několikrát ještě před přečtením předlohy, takže lze předpokládat, že její vznímaní již bylo filmem nějak ovlivněno. Každopádně hned u prvních stránek (při popisu Jidáše - jak má rozpolcenou tvář) mě zarazilo, jak přesně filmové obrazy odpovídají představě autora předlohy. Nevzpomínám si na jinou filmovou adaptaci, která by tak doslova odpovídala atmosféře předlohy. A nějakým zázrakem se Scorsesemu podařilo na plátno dostat i hlubší významy (a že jich je) tohohle geniálního zpracování Kristova příběhu. Momentálně mám nejradši scénu útoku Ježíše a jeho suity na Chrám - za zvuků zdánlivě nepřípadné hudby Petera Gabriela. Nádhera.

Mlha (2007)

Svůj komentář jsem smazal, protože ho za mě již napsal EdaS.

Běsi (1988)

Nepochopím, jak si může někdo dovolit udělat z Dostojevského, jehož romány jsou založeny na detailním psychologickém rozskreslení postav a dokonale vygradované zápletce, takovou patetickou a nesmyslnou slátaninu. Všechny postavy jsou tu za hranou karikatury (obzvlášť mě dráždil Stavrogin s "ďábelskou" patkou), každá pronese svou jednu, dvě věty, které jí mají jakože charakterizovat. Zápletka jen formálně načtrnutá, tajemství o minulosti Stavroginově, které román drží celou dobu v napětí, chybí zcela (resp. je hned na úvod naprosto banálně vyřčeno). Výtvarně je to taky celé nějak pochybné - přebarvené, kostýmy nažehlené, maskování přepísklé, stejně jak herecké výkony...Jediné co mě zaujalo byl ten složený, ostrý, zvukový efekt "běsnícího" Verchovenského. A nechci křivdit, možná jsem něco přehlédl, ale Nikolaj Vsevolodovič Stavrogin se dle Dostojevského románu na závěr pověsí. Chybí-li tahle pointa, je to obdobné, jako pašijový příběh bez zmrtvýchvstání :)

Temný rytíř (2008)

aktuálních 93% je sice, dle mého názoru, tak akorát. 10. místo v žebříčku (k 20.8.2008) nikolivěk. Pět hvězdiček se mi pod ruku cpe tak nějak automaticky, leč buďme příčetní, umístění v TOP10 veškeré kinematografie je absurdně přehnané.