Nenávist (2020)

Pozeral som originál s EN titulkami, ale tak to teda bola bieda... Moja obľúbená séria. Pamätám si, ako som prvú časť videl niekde na strednej a bol to jeden z hororov, ktorých som sa naozaj bál. Vedel som že to neprekoná pôvodnú verziu, ale že to bude až takáto slabota. No nič, snáď budúci remake :)

Stranger Things - Kapitola sedmá: Ztracená sestra (2017) (epizoda)

Naozaj najslabšia "zbytočná" časť série. Presne toto nemám rád na seriáloch. Musí byť veľa častí a nápady časom dochádzajú, tak vymýšľajú podobné slabé odvary... Ako nebola to úplne hrôza, ale viac ako tri hviezdičky si to nezaslúži. No dúfam, že ďalšie časti budú už len lepšie :) nakoľko som zatiaľ so seriálom nadmieru spokojný.

Mizerové II (2003)

Nepodarilo sa mi zohnat originál verziu s titulkami, inak by to boli predpokladám 4 hviezdičky. Ten český dabing mi to strašne kazil. Alebo som si len jednoducho zvykol pozerať filmy v originále.

Pod vodou (2020)

Dobrý film. Podľa hodnotenia som čakal, že to bude horšie. Opäť dôkaz, že sa neoplatí spoliehať na hodnotenie a jednoducho ísť do kina. Sú tam občas nudnejšie scény, kde by to bolo lepšie zostrihať, ale parádny záver to vynahradil. 4+

Turbo Kid (2015)

Škoda tých prehnaných nereálnych efektov. Mohlo to byť fajn.

Joker (2019)

Pre mňa nie. Herecký výkon hlavnej postavy hodný oskara, ale film jednoducho nuda. Rozhodoval som sa či dve alebo tri hviezdičky, ale dávam dve, aby som zrazil percentá tohto overrated filmu. Príliš veľa politiky a zdĺhavých nudných scén, aj keď točené výbornou kamerou. A myslím že chyba nebude len vo mne, viacerí odchádzali z kina sklamaní.

Tajemství smrti slečny Neznámé (2016)

Toto som si musel pozrieť už len kvôli Emile Hirsch. Neviem ako mi mohol uniknúť. Toto by som si prial vidieť v kine kvôli atmosfére, ktorý bola dokonalá už aj u mňa doma v noci pri telke. Aj keď som si predstavoval záver trošku inak (na mňa príliš obyčajný) film bol aj tak veľmi dobrý a naozaj obdivujem "Jane Doe" ktorá to mala určite ťažké. Pri tomto filme som mal pocit, ktorý často pri filmoch nemávam. Vlastne si ani nespomínam, kedy sa podobný pocit naposledy dostavil. To neustále čakanie na ďalší strih, čo sa stane, objaví, udeje, je pecka. Tá pitevňa spravila svoje. Film si vás drží až do konca a nedá vám v podstate skoro vôbec vydýchnuť, čo je super. 4+

In Your Eyes (2014)

Krásne. Toto ma celkom dostalo a to som film dlho odkladal. Na toto by som išiel určite do kina... Pekný romantický príbeh s nenásilnými sci-fi prvkami. Aj keď romantiku až tak nemusím (preto som to aj odkladal) tak toto neľutujem. Dobre vymyslené, dobre zostrihané, dobre zahraté. Dal by som 5 hviezdičiek, nebyť určitých zdĺhavých scén.

Trhlina (2019)

Aj my vieme robiť filmy? Áno. Tento film je toho dôkazom... Teda až na to spracovanie príbehu, ktoré je stále také slovenské - nedotiahnuté. Kamera, zvuk, strih, postprodukcia - super. V tomto sme sa posunuli dopredu a dovolím si povedať, že takmer k špičkovým americkým filmom. Herecké výkony sú už na tom slabšie (s výnimkou na Maštalíra). A to spracovanie knižnej predlohy... no... mimochodom, čítal som ju. Mám ju doma aj s podpisom autora a patrí k mojim TOP. Nejdem sa viac rozpisovať, bol som CELKOM spokojný 3++

Alita: Bojový Anděl (2019)

Dobré. Vlastne viac ako dobré. Film prešpikovaný najmodernejšími CGI a motion capturingom. Technickej stránke nie je čo vytknúť, z tej som bol očarený. Samozrejme hlavne zo samotnej "reálnej" Ality. Avšak plnú paľbu nedám, trošku inak som si predstavoval záver. Je mi jasné, že film je vytvorený na pokračovanie, ale aj tak. Presne takýto typ konca nemám rád. Kino - SK dabing (nebol u nás k dispozícii s titulkami, avšak s dabingom som bol na moje prekvapenie spokojný) 4+