Predátor: Evoluce (2018)

Začiatok fajn, stred fajn, ku koncu to už začalo byť kadejaké. Občas nasilu humor, občas humor ktorému som nechápal (trápny) a občas padla aj dobrá hláška. Nepáčila sa mi tá umelá zelená krv, príliš tmavé scény (možno chyba kina, pozeral som 3D verziu) ale ako celok to bolo good. Film má zo všetkého trošku. Aj sa nudíte, aj sa zabávate, aj ste v napätí. Priemer, aj keď trošku poslabší.

Den nezávislosti: Nový útok (2016)

Tri hviezdičky za efekty. Dialógy postáv - nula bodov. Absolútne nič som im neveril. Čakal som trošku menší prúser, ale bol veru nečakane veľký. Miestami som zaspával, preberal ma akurát posun v akcii a riešení problému s mimozemšťanmi. 3,4 ***

Storm Warning (2007)

Osobne mám rád filmy typu Insidious, ale dal som na kamarátovu radu a film som si pozrel. A bol som prekvapený, ako ma to chytilo. Začiatok klasický, pomalinký rozjazd a ďalej ma atmosféra začína zatláčať do kresla v obývačke. Tá "zlá" rodinka nemala chybu, hlavne teda otecko :) ale aj hlavná hrdinka ušla 4,8 *****

Matky na tahu (2016)

Ach tie americké konce. Občas som sa cítil trápnejšie, ale nebolo to nič strašné. Priateľke sa film páčil a dá sa povedať, že celkom aj mne :) aj keď je pravda, že je to skôr pre ženy. Mila Kunis to zachraňuje a Kathryn Hahn nemusím veľmi ani ja.Kino NR - 3,4 ***

Steve Jobs (2015)

Nedovolím si hodnotiť len poviem, že film mi jednoducho nesadol. Je to ozaj pre tých, ktorých daná problematika naozaj zaujíma. Agresívne, napäté, ale nie pre mňa. Osobne sa mi prvý Jobs s Kutcherom páčil viac.

47 metrů (2017)

Štyri hviezdičky sú akurát. Napätie super, žiadne 3D low poly žraloky takže tiež chválim, ale aj tak k dokonalosti si to niečo ešte pýtalo. Možno správanie hlavných postáv. Možno aj prekombinovaný koniec, ktorý som čakal iný. Ale ako celok slušné. Ako vravím, na štyri hviezdičky.

Sebevražedný oddíl (2016)

Také, nemastné. Priznám sa, čakal som od toho trošku, trošičku viac. Farby a grafika bola úžasná, všetko do seba pekne zapadalo. Ale ten dej, ten príbeh... to už menej. Najviac ma určite zaujal Will Smith s Margot na čele samozrejme :) a chlapík, ktorý padol ako prvý bol zbytočný a presne som vedel, že to musí takto nejako dopadnúť. Bolo by ich tam priveľa. Vlastne, aj tak ich bolo priveľa. No a vyvrcholenie príliš "nepodarené 3D" aspoň tak to na mňa pôsobilo. Také lepšie tri hviezdičky. Priznám sa, že sa mi začalo trošku driemať v kine.

Fakjů pane učiteli (2013)

Niektoré nechutnejšie "vtipné" scény si mohli odpustiť, no stále je to nadpriemerná komédia a nie len čo sa Nemecka týka. Skôr celkovo. Pekný neamerický humor, ktorý zabáva od začiatku takmer neustále. Koniec trošku vážnejší, ale nič čo by mi nejako extra vadilo. Takže dávam 4+ hviezdičky, nakoľko som sa s priateľkou výborne bavil :) PS: výborný český dabing!

Strážci Galaxie (2014)

S odretými ušami 4 hviezdičky. Najviac sa mi páčil stromček Groot, pridával do sci-fi filmu akýsi fantasy nádych. Spracovanie je samozrejme prvotriedne hlavne čo sa efektov týka. Len trošku ten dej, tie postavy... Zasmial som sa, ale aj sa mi chvíľami zívalo a povedal som si že kedy to konečne skončí aby som mohol ísť spať. No časom sa to zas nejako rozbehlo a chytilo ma to opäť. A potom zas trošku nuda. Ale Groot si zaslúži samostatnú hviezdičku naviac, takže 4 :)

Pot a krev (2013)

Tri hviezdičky... za hudbu + technickú kvalitu a spracovanie záberov ako to dokáže snáď len Michael Bay. Som dosť sklamaný, film som nedopozeral. Pred koncom som už išiel radšej spať, aby ma nesklamal ešte viac. Veľmi zle napísané postavy, to by som vytkol asi najviac.