• Fantasy

Nestanu se tvojí ženou (2007)

Zábavné, nechutně pozitivní, lehké a povrchní. Bůh žehnej těmto oddechovým filmům! :-)

Bent (1997)

Kdo by to byl řekl, že se i z filmu s tak silným tématem jako jsou homosexuálové za války, může vyklubat tak "nezáživná" podívaná naprosto bez emocí. Těžké zklamání, pouhý pokus o umělecký dojem.. Kameny a tesklivé violoncello, snaha uměle vybudit soucit a smutek, rádoby přirozené dialogy. Nebylo to nejhorší, ale jednou stačilo.

Atlas mraků (2012)

Nemám slov. A musím vidět (minimálně!) ještě jednou!!!

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

5* za první sérii. Jelikož neznám Heroes, byla to pro mě naprosto originální podívaná, plná napětí a zvratů.. Všechny postavy, ač jsou to "Zmetci", "Nepřizpůsobiví", zkrátka agresoři, chuligáni a sígři, si získaly mé sympatie.. :-) Už se těším na shlédnutí druhé řady!!!!

Lekce neslušného chování (2008)

Krásná love story okořeněná špetkou (nebo hrstí?) drsného anglického humoru a zrnkem americké výstřednosti. Ben Barnes je sice roztomilý, ale na charismatického zarostlého Colina prostě nemá! Obzvlášť taneční scéna je nadmíru povedená! Atmosféru mrazivého anglického venkova dokonale podkresluje bezvadná hudba.. Skvělý zážitek! Ještě jsem chtěla dodat, že kamera je v Easy Virtue prostě dokonalá! Všechny ty záběry přes zrcadla, kulečníkové koule a skrz noviny.. Úchvatné a neobyčejné!!! Po druhém shlédnutí (cca 30 hodin od toho prvního!) přidávám pátou hvězdu. Film má neobyčejnou atmosféru, která mě prostě uchvátila!

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Jackson vykrádá sám sebe - to se mi honilo hlavou dobrou druhou půlku filmu. LOTRovsky "klasické" scény mě trochu rozčilovaly, ale všechny je zastínil dokonalý Martin Freeman. Stačil jeden jeho upřímný hobití pohled a hned si mě získal. Při jeho "morální" promluvě o domově jsem měla slzy na krajíčku. Díky němu a dokonalé hudbě H. Shora je Hobit skutečně velkofilmem. Nebo spíš dlouho-filmem, neboť některé scény byly asi tak o polovinu delší než měly být, aby se člověk nezačal trochu nudit. Pro fanoušky skvělý návrat do krásné novozélandské Středozemě, pro filmové fajnšmekry průměrný Hollywoodský trhák. Netroufám se zařadit do žádné z těchto kategorií. Ale Hobita jsem si užila.

Melodie mého srdce (2007)

Dávám 60% jen díky Freddiemu Highmorovi a Robinu Williamsovi. Jinak je to jedno americké klišé vedle druhého.. A navíc nesnáším, když jde především o hudbu a hlavní herci (teď mám na mysli světově proslulou cellistku Novacek) neovládají nástroj tak, abych jim to uvěřila. Jinak je to pěkná podívaná, ale v podstatě mě to nijak nezasáhlo.. A konec byl vyloženě trapný.

Poupata (2011)

Pořádná dávka zimní deprese a beznaděje, která člověku zaleze pod kůži. Tohle je typ filmu, kterej stačí vidět jednou - a dost. Zase jsem se ujistila, že nikdy nemůže bejt tak špatně, aby nemohlo bejt ještě hůř.. (4* pro Vladimíra Javorskýho!)

Láska a jiné závislosti (2010)

Průměrná americká komedie s marnou snahou o zasažení našich srdcí. Nic moc, ale když chce člověk vypnout a poslat mozek na dovolenou, je to ideální.