Robin Hood (2010)

Nudaaaaa.... Neuvěřitelná spousta za sebou řazených klišé... Film o Robinu Hoodovi s Costnerem sice není žádná mega pecka, ale udělat z příběhu týpka co "bohatým bere a chudým dává" nudnou slátaninu v níž Sherwoodský zbojník v podstatě ani nevejde do lesa mi přijde jako totální fuck off všem divákům. Scott má řadu skvělých filmů, ale chci zapomenout, že tento patří do jeho filmografie!! 15% ...to nejlepší na vás čeká v posledních třech minutách, když běží titulky. Nejlepší komentář: Tom Hardy

Po přečtení spalte (2008)

Dobří herci, režiséři, dobře natočené nic. Po zkouknutí spalte.

Občanský průkaz (2010)

Rozhodně jeden z nejlepších tuzemských filmů posledních deseti let; s jistotou nejlépe natočený film zabývající se socialistickou minulostí této země. Byť se Jarchovského scénáře motají ve velice podobném duchu, Trojanovi se podařilo vymanit se z nostalgické sračkovosti, k níž scénář spadává. Několikrát jsem zaslechl názory typu: Super, ale mohlo to být drsnější. Přijde mi to také, ale například zátah na máničky v podchodu nádraží je na české poměry hodně daleko. Bavil jsem se, byl jsem napjatý (prohledávačka při cestě do Jugoslávie - pecka!), dojatý,... Jediné co mě celou dobu dost tahalo za uši, byly herecké výkony neherců, které určitě přispěly autenticitě, často ale zapříčinily spadnutí řemenu. Přes to: 85% Občanku si nenechte ujít!!!

Collapse (2009)

Musím hned na začátku uznat, že mě Collapse zasáhl především po stránce totálního rozboru - jak je pravděpodobné, že závěr ropnému zlomu a všech ekonomických, politických a samozřejmě i kulturních záležitostech bude probíhat. Ale Ruppertovým popisem je jednoduché nechat se totálně zviklat. Je jasné, že věci o kterých mluví existují a probíhají a pravděpodobně jsme to my, kdo tím vším (nebo určitě několika fázemi) bude muset projít ještě za svého života, ale (o čemž Ruppert ve filmu také mluví) přijde mi důležité o věcech dál přemýšlet, ne je přijmout jako fakt jen pro vyslechnutí jednoho monologu. Rozhodně stojí za vidění!!!!!!!!!!

Saló aneb 120 dnů sodomy (1975)

Souhlasím s názorem, který tu už padl, že SALÓ by se mělo vnímat v kontextu filmů, které Pasolini natočil. A i mimo to je zřejmé, že SALÓ není jen libováním si v krutosti, sadismu nebo žraní hoven. Vytváří atmosféru, kterou je tak těžké projít, že umožňuje zažít pocity, které jsou reálné. Zapomeňte na markýze, tohle je o zvrácenosti, která se v našich dějinách vyskytuje neustále! Nikde se nedá zjistit jak to Pasolini myslel, protože ho těsně po dokončení SALÓ zavraždili. Prostě peklo... Výtvarné pojetí je v podstatě podprahové, vzhledem k tomu co se ve filmu děje, ale je tam spousta skvělých obrazů. Závěrečná scéna s dalekohledem, a s Carlem Orffem (nebo kdo složil tu věc) mě rozsekala nejvíc. Apokalypsa přichází... Chtěl bych vidět, jak by tato plánovaná trilogie vypadala.

REC (2007)

V Blair Witch Project nic nevidíte a tak se každý bojí podle toho jak velkou hrůzu si je schopný představit. Když se chystám shlédnout řádnou zombie vyvražďovačku (podle mě třeba Dawn of the Dead) , tak rozhodně neočekávám, že si budu muset cokoli představovat. Nápad tyto dvě formy spojit je sice zajímavý, ale takové pokusy už tu byly - přičemž kromě 28 Days Later... nedopadly vůbec dobře. Mám zombieBéčka v oblibě, ale béčko v béčku maskované "invencí" "kameramana", který v podstatě celou dobu filmu uhýbá před nejzásadnějšími věcmi a tak nám zůstává jen nudná přehlídka křiku a chaosu proložená pár lekačkami, kterých si však ani nemusíte všimnout - to už je trochu moc silný calvados. Nesmál jsem se, nebál jsem se, nebavil jsem se... proč o [REC] vůbec něco píšu?!#V@n/+

Záhada Blair Witch (1999)

Poprvé_ něco na co nezapomenete. Podruhé_ nostalgicky vzpomínáte na to poprvé. Potřetí a více_ Nevzpomínáte a zas tak moc si vzpomenout nechcete ... přesto 80%

Let číslo 93 (2006)

Dal jsem si United 93 po druhé a musím říct, že jsem neviděl jiný film, který by u mě vyvolal tak silné pocity znovu. Greengrass dokáže vytvořit uvěřitelnost způsobem, který mě naprosto dostává (určitě nemusím připomínat sílu Bloody Sunday, ale stejně to udělám). Zkrátka: pustit si United 93 po druhé se téměř rovná tomu vidět film znovu prvně. 95%

Machete (2010)

Hm... Na Machete jsem se těšil dosti a přiznávám, že hlavně kvůli slibovaným brutalitkám, jelikož od krále áčkových béček R. Rodrigueze se nic moc hlubokého očekávat nedá. Ale: nejen že překvapení v podobě jakéhokoli náznaku "chci něco říct a tak to říkám" nepřišlo (problémy jako nepovolený pobyt nebo rasová nesnášenlivost se v Machete vyskytují, ale jen vyskytují), nedočkal jsem se ani žádné krvavé libůstky, která by se mi zaryla do paměti. Oukej, dobře... akce se střevy nebyla marná, jenže v záplavě ničeho působila spíš zbytečně. Těším se na film mimo série Grindhouse nebo Spy Kids. Bavil jsem se, ale nijak vyjímečně. 60%