Inferno (2016)

Ťažko sa mi hodnotí takýto film pri ktorom som čítal knihu skôr a poznal som koniec a všetky zvraty. Skôr som bol zvedavý ako sa režisérovi podarí dostať knihu na plátno a myslím si, že na pár maličkostí to bolo verné knihe. Ja som fanúšik Browna a mám prečítané od neho všetko, čiže pre mňa príjemná nostalgia a ak vznikne Stratený symbol tak pôjdem do kina určite aj na to.

Bohové Egypta (2016)

Ak to mám porovnať so Súbojom Titanov tak Bohovia Egypta ma bavili o dosť viac + lepšie herecké obsadenie. Od trailerov som nič nečakal a ostal som milo prekvapený. Dobrá oddychovka.

WWE Monday Night RAW (1993) (pořad)

Pamätám si ako keby to bolo včera, čo som pozeral wrestling tuším na TV3, keď som prišiel zo školy. Najviac som fandil Kaneovi a The Rockovy. Zo začiatku som si myslel, že je všetko skutočné a obdivoval som ich ako gladiátorov :D. Dnes, keď si zapnem WWE mi to príde stále zaujímavé, kaskadérske krkolomné kúsky sú niekedy fakt pastva pre oči a zaslúžia si potlesk a uznanie. Ako dieťa by som dal tomu bez mihnutia oka 5* ale dnes už samozrejme viem, že je to divadlo a pre to strhávam tomu veľkú 1*. Šport je z veľkej časti aj o emóciach, skutočného pocitu víťazstva a túto vec wrestling nikdy mať nebude.

Sinister (2012)

U mňa s Woman in Black najlepší horror tohto roku. Atmosféru to malo skvelú, miestami som sa zľakol fakt slušne. Najpamätnejšie okamihy z filmu sú pre mňa natočené vraždy (pozeral som sa na ne s odporom ako Ethan Hawke). Koniec filmu bol tiež fajn, celkom prekvapivé zvraty.

Nic nás nerozdělí (2012)

Katastrofický film, ktorý sa samotnou katastrofou zaoberá len okrajovo a celé je to o rodinke, ktorá bola v nesprávnom čase na nesprávnom mieste. Film vsadil hlavne na emócie (ktoré sú silné a snáď každý kto to pozeral mal jednu slzičku na krajíčku), herecké obsadenie, peknú kameru, dobrú hudbu. Z celkového hľadiska, aj keď príbeh nemusí pôsobiť nejak výnimočne, je to slušný film. V prvom rade išlo o tie emócie a posolstvo nič nie je dôležitejšie ako láska, zdravie a rodina, a to sa podarilo.

Argo (2012)

Ben Affleck bol v mojich očiach vždy len priemerným hercom. Po tomto filme to tak ostáva naďalej, no čo sa týka réžie, tam je to už trochu inak. Pri takomto filme a námete býva často zvykom, aspoň u mňa to tak je, že ma film nudí a má slabšie miesta. Na moje prekvapenie to bolo natočené fakt dobre. Affleck vie krásne pútavo vyrozprávať dej, vtiahnuť diváka do príbehu, celé to krásne vygradovať, napätie tam tiež nechýbalo. Som zvedavý na jeho ďalší film, no verím, že ak by v ňom nehral a sústredil by sa len na réžiu, mohlo by to byť ešte lepšie.

Frankenweenie: Domácí mazlíček (2012)

Burtonovka so všetkým čo k tomu patrí. Po vizuálnej stránke krásne, tá čiernobiela tomu filmu svedčila. Atmosféra Burtonovsky temná. Sparkyho si nejde neobľúbiť, zlatý hafan. Ostatné domáce horrorové zvieratká mali taktiež svoje čaro. Príbeh je pekný, bavil ma, jediná škoda, že je až príliš predvídateľný, nemusel som vidieť ani kraťas a hneď som si vedel počas filmu domyslieť čo bude nasledovať. Kto má rád Burtonovky bude spokojný a film si užije.

Che Guevara (2008)

CHE bol zaujímavý človek, ktorého životný príbeh stojí za povšimnutie. Za svoje skutky sa stal zaslúžene symbolom revolúcie. Pár vecí som mal o ňom prečítaných, preto som sa na film tešil. Partizánske boje vyzerali vierohodne, z Benicia Del Tora som mal pocit, že mu na filme záleží a preto dal do toho všetko. Nepáčili sa mi prestrihové scény, ktoré boli strašne rušivé a nedotvárali dej filmu ale boli to iba útržky z Guevarovho politického života. Celkový dojem z filmu: bavil ma, prišiel mi zaujímavý, no dalo sa to natočiť aj lepšie, trošku viac emotívne a ukázať niečo z Ernestovho dospievania. (napríklad jeho potulky po celej Južnej Amerike, ktoré mali velký vplyv na to kým sa stal)

Dredd (2012)

Dredd ma príjemne prekvapil, je to slušná akčná sci-fi rúbanica, vo veľkom mrakodrape, kde si to rozdáva spravodlivosť s feťákmi. Karl Urban a Olivia Thirlby sa k sebe neskutočne hodili a bolo vidno, že si to na pľaci užívajú. Lena Headey taktiež nezaostáva a svoju drsnú, nemilosrdnú záporáčku zahrala presvedčivo. Škoda príbehu, ktorý je jednoduchý a tuctový, no stále dostačujúci a fungujúci, podstatné pri takomto filme je, že nenudí. Za zmienku stoja spomalené zábery po požití drogy Slo-Mo... Osobne si myslím že Dredd nenakopal prdel len členom gangu ale v tomto roku aj Looperovi a Total Recallu.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Mám pocit, že títo borci nestarnú, forma ako za mlada. Nato aby som dal tomu 5* to má príliš jednoduchý príbeh, v ktorom sa veľa toho nedeje, celé je to viac zamerané na postavy, hlášky, aby to vyzeralo old school a bola tam skvelá akcia. Veľká škoda Jet Liho, ktorý nemal takmer žiadny priestor. JCVD ako záporák super. Expendables 2 je v dnešnej dobe klenot medzi akčnými filmami, v trojke popracovať na príbehu a môže to byť veľká pecka.