Šmejdi (2013)

Drzost, hrubost, agresivita a neodbytnost "prodejců" + hloupost, strach a demence některých důchodců = easy money

Gravitace (2013)

Tak tohle byl jeden z mých nejlepších zážitku v kině, 3D projekce byla naprosto úžasná, všechny ty vizuální sci-fi efekty, prostě paráda. Další věci který se mi na filmu líbily, byly ty úžasný záběry na planetu Zemi, dramatičnost, létající trosky a výbornej soundtrack. Famózní podívaná. Podle mě jeden z nejlepších hereckých výkonů Sandry Bullock. Z kina jsem odcházel vážně nadšenej, tudíž nemůžu jinak než 5*

Agenti S.H.I.E.L.D. (2013) (seriál)

No mě se pilotní díl líbil, tajně jsem doufal, že to nějak podobně začne. Za Coulsona jsem fakt rád, bez ně to prostě není S.H.I.E.L.D. Lehce a velice volně navazuje na Avengers a Iron man 3, a to jsou pro mě comicsový modly. Fakt se máme podle všeho na co těšit, technických a vizuální efektů si asi užijeme hodně. Taky je dobře, že tu jsou sympatičtí a celkem neznámý herci(teda až na Robyn :D). Polovina první série nám nabídla vcelku průměrné díly, nebýt Colsona, tak by podle mě bylo hodnocení ještě o něco níž než je teď. Rozhodně to zatím není zklamání, ale možná jsem od toho čekal víc.

Po zániku Země (2013)

Musím říct, že jsem to čekal horší. Možná i kvůli tomu z toho nejsem nijak nadšenej ani zklamanej. Nemůžu říct, že by to byla nějaká srágora, nebo naopak pecka. Konec je zde jasnej už po úvodních 195 vteřinách. Vizuální efetky se mi docela líbily, všechny ty vesmírný lodě a další cool serepetičky, to s Jadenem to už bylo trochu horší, sice se snažil, ale já mu to brečení a tak moc něvěřil. SPOILER: Jsem jen rád, že Will neumřel. Kolem a kolem, dobrý 3*

Světová válka Z (2013)

Ze začátku po přečtení různých recenzí a dalších věcí jsem byl co se týče tohodle filmu docela skeptickej. Naštěstí musím říct, že mě film od úvodních scén velice zaujal. BTW Nejsou to zombie, to si musíme vyjasnit hned na začátku, zombie jsou ve walking dead, tohle byli jen nějaký stvůry zrychlený. Jinak, film je napínavej od samýho začátku, akční, a místy možná lehce strašidelnej, což bylo super, solidní tempo si užíváme skoro celej film. Nesmrtelnej Pitt se mi ve filmu moc líbil. Jsem rád, že mě film přijemně překvapil.

Kick-Ass 2 (2013)

Kick ass 2, pro mě určitě lepší, akčnější, drsnější, krvavější místy i vtipnější a dojemnější než jednička. Škoda, že si Carrey nezahrál moc dlouho, ale i tak se mi to líbilo. Z Chloe nám roste už docela hezká holka, jsem zvědavej na její další filmy.

42 (2013)

Perfektní film o sportu a rasové nesnášenlivosti. Výborní herci v čele s Bosemanem a Fordem dělají z tohodle film kvalitní a napínavé dílo. Sportovní filmy podle skutečných událostí mě budou vždycky bavit. Za tenhle film jsem opravdu rád, jen dokazuje, že odhodlaný jedinec toho někdy dokáže daleko víc, než by se zdálo.

Millerovi na tripu (2013)

Letos už druhá komedie u který jsem se dokonce i zasmál. Parádní nápad, vtipnej scénář a vhodně vybraní herci lehko přebijí občasnou trapnost některých scén. Film je to ale vtipnej, Jennifer pořád kus a hláška na konci: WHO LET IN 50 CENT mě málem roztrhla.

Empire State (2013)

Jak už zde bylo psáno, film je nemastnej a neslanej, nic extra nebízí. Možná kdyby byl jinej režisér, tak by tohle mohl být docela slušnej film.. Škoda Rocka a Hemswortha. Prostě film, kterej mě ničím nezaujal. Never again.

Star Trek: Do temnoty (2013)

Po svižné a efektami nabouchané jedničce tu máme ještě lepší dvojku! J.J. Abrams mě co se týče tohodle hvězdného pokračování vůbec nezklamal. 132min svižné sci-fi akce, která ani v nejmenším nenudí. Skvělý soundtrack a vizuální efekty ve spolupráci s nesmrtelným Kirkem, neoblomným Spockem a neobvykle chladným Kahnem (nebylo snad ani lepšího záporňáka, ten hlas, to bylo něco!) dělá z tohodle filmu jedno z nejlepších vesmírných sci-fi, který jsem doposud viděl.