Spirit (2008)

Nesrovnatelné se Sin City

Sin City - město hříchu (2005)

Hodnotím takto, asi proto, že jsem nečetl komiksovou předlohu - jednoduše oddechová záležitost, která svoji roli splňuje do posledních detailů. PS: V pokračování z loňského roku nevidím nějaké rasantní zhoršení

Nařčení (2012)

Podle mě nejvíce podhodnocený film na csfd. Osobně jsem na toto téma četl několik článků a myslím si, že je to v USA poměrně velký problém - nejedná se o jediný případ, ale několik, ale neodbíhejme od filmu ke kulturním, čí národnostním problémům. Film si udržuje své stoupající dějové napětí a hlavně neustále se zvyšující absurditu. Zároveň musím uznat, že je to možná film s nejhorším hereckým obsazením, u kterého mám 5 hvězd, i přesto si za svým hodnocením stojím.

Sedm (1995)

Poprvé jsem ho viděl před pár lety a tak trochu jsem mu nevěnoval dostatečnou pozornost. Nedávno jsem se k němu vrátil a i když jsem mu dal i předtím 5 hvězd, až nyní jsme ho dokázal konečně docenit. Srovnával jsem ho s desítkami filmů a nenašel jsem snad žádný, který by se mu rovnal. Hodně filmů má v sobě zakomponováno nějakou jeho část, ale takhle poskládaný celek (děj, obsazení, napětí, rozčarovanost, ... ) nemá žádný. Snad stačí jen doufat v to, že se mu nějaký budoucí film alespoň přiblíží - ale osobně tomu nedávám velké naděje.