Marley (2012)

Pro mě velmi emotivní záležitost. Je mi strašně líto, že už tu Bob není, nedokážu si představit, jak by nesl tíhu dnešní společnosti. Chjo.

Resident Evil: Odveta (2012)

Byl jsem nepředstavitelně naivní, když jsem si říkal, že tolik navrátivších se herců v čele s Michelle Rodriguez přece musí být záruka zmrtvýchvstání celé série a čeká nás kvalitní reboot co se režie a hlavně scénáře týče. Měl jsem vědět, že Justin Lin je jen jeden.

Let’s Dance: Revolution (2012)

Půl hvězdičky za pár super choreografií a pár super nápadů (výstava), půl hvězdičky za obstojný soundtrack, zvlášť půl hvězdičky za KiD CuDiho a Skylar Grey a půl hvězdičky za Moose! :D

Footloose: Tanec zakázán (2011)

Jedna hvězda za dvě obstojné písničky. 3krát mi stály chlupy (z toho jednou i na nohou!) a styděl jsem se před ostatníma, že na to koukám.

Mary a Max (2009)

Tak depresivní a přitom tak krásné. Člověk se cítí tak strašně sám a přitom tak obdarovaně. Jeden musí tenhle film nesnášet i milovat zároveň.

Boxerka (2000)

Je to celé takové trochu zmatené, ale Michelle je úchvatná a mě dost mrzí že si drží post herečky vedlejších rolí.

Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Nechápu všechna ta špatná hodnocení. Teda, z části. Nápad s klonováním není až tak hloupý, když si vemete, že se děj odehrává o X set let později a zbytek scénáře až na výjimky perfektní. Čtyřka je snad ze všech dílů nejnepředvídatelnější a mě taky nejvíce bavila, ovšem je tu velké ALE a to patetický a spíš srandovní synáček na konci. Proooooč?! :(

Americká kletba (2005)

Solomona by ani jako režiséra neměli vůbec označovat. Jako by chtěl natočit něco s dobrou atmosférou, ale na nějaký příběh nech být zakončení se vysral. O ubohém začátku a konci ani nemluvě. Jediné scény, které by obstály, jsou obkoukané, ne-li celé na chlup stejně předělané z o dva roky dřívějšího V moci ďábla. Fuj tajbl.

Mezi řádky (2007)

The Freedom Writers Diary je úžasná kniha, při které si na každé straně nezapomenete zopakovat "jak dobře já se mám!" a Freedom Writers jako dosti zjednodušené, přesto silně emotivní dílo působí spolu s dobrým soundtrackem stejně. Herecké výkony jsou úctyhodné a na kvalitě snímku také přidávají fakty, že jde o zflimování věrné skutečným událostem a sami FW (v čele s Erin Gruwell) na něj dohlíželi. Těm gralutuji k výběru herečky, nikdo jiný nevalí oči tak lidsky a neroní tak autenticky působící slzy, Hilary opět potvrdila, že je jednou z těch "down-to-earth" hereček a s LaGravenesem jí to sluší, snad si ještě nějaké to dílko střihnou.

Šťastný Nový rok (2011)

U filmů jako je New Year's Eve se dá hodnotit snad jen jedna věc - atmosféra, takové kvantum oblíbených herců poskládaných do pouhých 2 hodin je prostě něco, po čem jsem se cítil fajn ještě druhý den.