Mama (2013)

Posledních pár hororů mě akorát zklamalo, takže se mi do Mama moc nechtělo. Jessica Chastain mi jako krátko-tmavovlasá rockerka ze startu moc neseděla, ale klobouk dolů, byla skvělá. Dvě malé holčičky jakbysmet. Krom celkem nezáživného finále sice ničím moc nový, ale o to lépe zpracovaný film.

Ztracený svět: Jurský park (1997)

Ale no tak, všichni víme, že Ztracený svět je odlehčený Jurský park. A proto ať si kdo chce říká co chce, ale scéna v karavanu a 'odměřená' chemie mezi Jeffem Goldblumem a Julianne Moore spolu se Spielbergovým vtipem a celkovou nadsázkou, se kterou přinesl druhý díl, je prostě combo breaker.

Jurský park (1993)

Vždycky jsem litoval, že jsem některé pořádné skvosty neviděl krásně na velkém plátně, jak si to zaslouží. Včera se mi poštěstilo. Efekty, hudba, scénář podle skvělého románu, úžasní herci a hlavně ten dobře známý brilantní feeling, husí kůže a strach u filmu, který vidíte posté, to se jen tak nevidí a tenhle film i po 20 letech drtí konkurenci. Dokonce i obávané 3D mě nadchlo. Jurský park je u mě zaslouženě jeden z nejlepších filmů všech dob.

Texaský kat (2011)

Tolik potenciálu skončilo v žumpě...

Božská relikvie 2 (1991)

Božská relikvie 2 zůstane pro mě nadosmrti srdeční záležitostí. Třebaže občas hloupé nudné a trapné, ale pro mé dětské oči dokonalé. Na filmy s Jackie Chanem se bohužel s jinýma očima dívat ani neumím a tak zůstává obzvlášť scéna v testovacím hangáru pro mě nadále jednou z nejvtipnějších filmových scén vůbec. Ach ta nostalgie...

Dům na konci ulice (2012)

Dům na konci ulice není rozhodně promarněný čas. Ano, střih a invertované barvy v úvodu mě psychicky připravily na béčkový film a klišoidní neoriginální udýchaný závěr byl už vopruz, ale většina filmu včetně zvratu mi přišla vcelku originální a povětšinou se film těm klišé vyhýbal, navíc narozdíl od ostatních, kteří si stěžují na příliš natahovaný děj, se mi zamlouvá, že se film nedrží klasického návodu "úvod, gradace, velký závěr", ale to se ve mě asi pohnul Tarantinův fanoušek. Už kvůli prezenci Jennifer (jež se mi čím dál více zamlouvá) se na to dá koukat bez problému, dokonce i s nějakým náznakem napětí a strachu, Thieriot taky fajn. Na 4 hvězdy to nevidím, ale i tak se film drží přinejmenším těsně nad průměrem.

Svěrací kazajka (2005)

Kolik máme času? A co bychom změnili, kdybychom se mohli vrátit? Perfektní, Arronofským a mrazivou realitou načuchlé sci-fi.

Kletba z temnot (2012)

Nic nového. O nic lepší než ostatní filmy tohoto typu, o nic moc horší, ale o něco vtipnější! U Amíků to určitě fungovalo, ale když na mě a určitě ostatní co rozumíme někdo vypustí "Co to będzie, co to będzie, tyle grzybków w trawie siedzie," nedá se jinak než prskat smíchy.

Teď a tady (2012)

Opakované téma stejně jak ho známe a přece zase trochu jinak. Kromě Dakoty mi ostatní herci přišli celkem nezáživní, film mě sice bavil, ale měl jsem pocit, že se mu nedaří vyvolávat nějaké větší emoce. No, to jsem ještě nevěděl, že celý konec probrečím a budu z toho tak říkajíc v... .

Terapie láskou (2012)

Možná to bude čerstvostí zážitku a momentální slabostí, ale v tuhle chvíli mě nenapadá lepší romance a lepší drama, u kterého bych se tak zasmál a lepší komedie, u které by mi bylo tak naměkle šťastně úzko. Sorry, Love Actually. Bezprostřednost a intenzivnost hlavních postav, jiskření mezi nimi a jejich dialogy a souhra jejich skvělých uvěřitelných výkonů (zaváhal jsem nad tím, jestli ještě pořád držím pěsti Hugh Jackmanovi), úchvatně podtržených vedlejšími postavami a neběžným zpracováním ve mě vyvolaly pocit už dlouho necítěný, bravo... a za ten překlad bych české distributory vyfackal.