Otevři oči (1997)

Velmi inteligentní snímek, který svou postupnou gradací nakonec vážně zabrouzdá, až do žánru sci-fi. Výborná atmosféra, jeden z těch nezapomenutelných filmů, až na ten slabší konec, velmi silný zážitek.

Spalující touha (1999)

Není ta Kidman nádherná? Jo je. A není ten Kubrick génius? Odpověď zní stejně. Takhle má vypadat rozlučka. Já můžu jenom říct díky za všechny ty hodiny neuvěřitelně kvalitní filmografie Stanley.

Čelisti (1975)

Spielberguv skvost, tohle je jeden z těch nesmrtelných filmů, které lidi baví i v době pokročilých technologií. Vynikají hudební podkres, jen podtrhuje výjimečnost tohoto snímku.

Leon (1994)

Nádhera kterou nelze prožít pouze očima, ale hlavně srdcem, nezapomenutelný snímek nejen díky skvělým hereckým výkonům a to nejenom Jean Rena, ale také díky režii a kameře. Jedním slovem NÁDHERA!

Gran Torino (2008)

Od filmu dostanete přesně to co chcete a očekávate. Je to jako dokonalá symfonie, všech filmových prvků.

Mlčení jehňátek (1991)

Dost možná nejlepší thriller všech dob, tolik skvělých hereckých výkonů v jednom snímků se jen tak nevidí, pět Oscaru je zde zcela oprávněných a to vypovídá o ,zcela jasných kvalitách tohoto filmu.

Schindlerův seznam (1993)

Naprosto dokonalý film, lépe už to podle mého ani nešlo, veliké díky Spielbergovi za toto veledílo, které přesahuje i meze kinematografie. Dlouho mě film nevzal za srdce tak moc jako Schindlerův seznam. Tento počin by měl povinně vidět úplně každý.

Přelet nad kukaččím hnízdem (1975)

Životní dílo Miloše Formana. Dokonalý herecký výkon Nicholsona bez kterého by se tento snímek nikdy nestal tím čím je.

Americká krása (1999)

Výborný Kevin Spacey, skvělá hudba, film je dokonalá satira amerického snu.

Nelítostný souboj (1995)

Naprosto špičkový film, De Niro jako by se narodil pro tuto roli. A jako třešnička na dortu první setkání dvou hereckých ES, De Nira a Al Pacina na jedné scéně. V porovnání např. s filmem, skála je tohle úplně něco jiného a mnohem lepšího. Nechybí zde psychologie, napětí a skvělá režie která ve skále zaostává. Za mě nejlepší akční film všech dob.