Rosemary má děťátko (1968)

Jeden z nejlepších hororu všech dob a důkaz že i bez lekání a efektu, se dá natočit film který vás zavrtá do sedačky a napjatí bez dechu sledujete jak bude dál gradovat. Právě mistrovsky dávkovaná gradace a napětí dělají, z této knížky adaptace kult kterým zaslouženě je. Je až neuvěřitelné, že i když se ve filmu ve směs nic neděje, tak mistrovská režie a scénář dokáže držet napětí každou vteřinu filmu až do konce. Farrow patří obrovské uznání, její herecký výkon v tak složité roli, je obdivuhodný a měl by být inspirací pro všechny.

Setkání v červenci (1978)

Jeden z mých nejoblíbenějších filmových párů. Nádherná romantická komedie s fantastickým hereckým obsazením. Ten typ filmu který, můžete vidět i stokrat a nikdy se nebudete nudit. Krásné filmové pohlazení a určitě jedna z nejlepších českých komedii co byla kdy natočena.

Svatební cesta do Jiljí (1983) (TV film)

Skvělá Česká komedie z dob, kdy České romantické komedie ještě za něco stáli. Abrhám a Šafránková se svých roli zhostili na výbornou, moc jim to spolu sedí a tvoří nezapomenutelný pár.

Předčítač (2008)

Dalo by se říct dokonalý film, kterému jsem věřil od začátku do konce. Winslet předvedla svoje herecké umění v plné parádě a posunulu tím film do závratných kvalitativních výšin. Žádná emocionální žďímačka, ale perfektní budování postav a vztahů mezi sebou a dobou ve které musí žít. Jasných 5 a příklad pro všechny co chtějí natočit, romantické drama bez všudypřítomného klišé.

Vyprávěj (2009) (seriál)

Celkem slušná sonda do dob minulých, dobře zpracovaná atmosféra tehdejší doby. Škoda toho televizního formátu a špatné režie. Nenadchne ani neurazí standard české televize.

Metanol (2018) (TV film)

ČT dokázala natočit nesmírně kvalitní drama podle skutečných událostí. Smekám a jasných 5 hvězd.

Policie v akci (2017) (pořad) odpad!

Nic debilnějšího už člověk jen tak nevymysli. S realitou má pevně doufám společného stejně jako hovno a karamel. Neherecké výkony jsou třešnička na dortu tomuhle bizáru.

Need for Speed (2014)

Hodně průměrná akční jízda, srovnatelná žánrově s rychle a zběsile i když kvalitou mírně pokulhává oproti svému protějšku. Primitivní až idiotský scénář film sráží hodně nízko. Ale nic lepšího nikdo asi ani nečekal.

Umění lhát (2009)

Geniální nápad, režie hodně pokulhává. Gervais je už od přírody výborný sarkastický komik, ale ne až tak skvělý režisér. Film by se dal natočit i lépe, já se i přesto bavil a doufám v budoucí lepší zpracování, tohohle špičkového námětu.

Slunce, seno a pár facek (1989)

Jedna z nejznámějších českých komedii, o tom jak to chodí na vesnici a že vesnice není žádná nuda. Pro nenáročné zhlédnutí celkem zábavná i když hodně tupá komedie. Troškovo nejlepší snímek.