Taxikář (1976)

Nemám slov, od dokonalé režie až po božského Robert De Nira nemá tento snímek absolutně žádnou vadu. Zde se láme chléb od filmových amatérů a kritiků. Jednoznačně za plný počet bodů a kdo nesouhlasí budiž tupče.

Westworld (2016) (seriál)

HBO prostě umí. Originální a skvělý námět, který podtrhují skvělé herecké výkony. Některé díly jsou, zdlouhavější a odbočují od příběhu, ale nic to nemění na tom že Westworld je velkolepý serial, který se opravdu jen tak nevidí. Scénář je na tolik originální a výborný, že by se z něho dalo vydolovat ještě něco víc, ale jedná se o maličkosti. Doporučuji shlédnout a nenechat se odradit počáteční vleklostí.

Whiplash (2014)

Velmi originální snímek, skvělé obsazení a mistrovská hudba. Film není o hudbě, ale o píli a touze něčeho docílit, jít si za snem i přes bolest a přes nedůvěru okolí. I když si myslíte že to s vámi někdo myslí špatně, nemusí tomu tak být. Ze Simmonse jde strach až za hrob.

Equalizer (2014)

Díky Washingtonovi film zhltnete jako jednohubku, akční film jak má být bez nudnějších a zdlouvavějších pasáži ale o to olovnatější atmosférou.

Tenkrát na Západě (1968)

Fantastický western a dost pravděpodobně, po Hodný zlý a ošklivý nejlepší svého žánru. Zajímalo by mě jaký by film byl bez té naprosto dokonalé hudební složky která film provází od začátku do konce.

Život Briana (1979)

Nejlepší Python ze všech. Anglický humor zrovna nevyhledávám, ale tohle je skvost, tak vtipná a inteligentní komedie se jen tak nevidí a už vůbec ne v dnešní době, proto hodnotím plným počtem.

Ready Player One: Hra začíná (2018)

Nebýt Spielberga, tak nevím jak tento počin dopadne, ale vím jistě že né tak skvěle. Dost možná nejlepší blockbuster letošního roku. Spielberg má filmařinu pořád v malíku a ukazuje všem jak se to má dělat. Film neztrácí tempo, příběh není jen hloupá slátanina a efekty jsou jak je v dnešní době již zvykem perfektní. Bavil jsem se od začátku do konce a o to tady šlo takže. 5/5

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Nejlepší western všech dob, oproti Tenkrát na západě mnohem zábavnější a přímočařejší.Než jsem film viděl říkal jsem si že western nemůže být tak skvělý jak zde všichni píšou, ale po zhlédnutí jsem příjemně překvapen že opak je pravdou a tento film je dokonalost sama. Na závěr bych jen dodal že Clint Eastwood je ten nejlepší a nejchytřejší pistolník divokého západu.

Zlo mezi námi (2003)

Hodnocení zdejší bandy outsiderů moc nechápu, nechápu komentáře o emoční síle filmu, která tam absolutně není. Hodně tupé drama, pro přizdisráče. Jediná kladná věc na filmu jsou herecký výkony, za které dávám dvě hvězdy. Jinak je film hodně slabý a hloupý až to bolí.

Million Dollar Baby (2004)

Box je tady až na druhém místě, především jde o skvěle napsané a režírované srdcervoucí drama, o tom že život je svině vrtkavá a měl by se žít tak jako by každý další den měl být ten poslední, vše podtrhují bravurní herecké výkony a vypravěč Morgan Freeman. Eastwood nejen že je špičkový herec, ale také režisér a jeho tvorba zraje jako víno.