Lůno (2010)

eh??? WTF??? :O

Tisíc dnů s Annou (1969)

Úchvatná práce herců, výborný snímek, prostě samá chvála. The month is May... oj, to mě bodlo u srdce.

Brendan a tajemství Kellsu (2009)

Nádherná pastva pro oko i ucho. Děj rychle ubíhá, i když k druhé polovině filmu bych měla výhrady.

Alena (1947)

I přes trochu zbrklý konec je to výborný film ze života, u kterého se člověk jen chytá za hlavu a čeká, kdy dostane Alenka co proto a kdy se ti muži vzpamatují :)

Stopy ve sněhu (1997)

Nevadí mi ani tak odchylky od příběhu oproti knize, to, že něco se vynechalo a něco úplně změnilo, vadí mi, že vynechali věcí příliž, takže je příběh zkratkovitý, v některých místech vypadá film spíš jako náhodné a nesouvisé zázlesky podivných výjevů, které nedávají smysl a domyslíte si je jen díky knize... Chybí také typický sarkasmus a drsnost Smilly Jaspersenové a její přemýšlení a rozuzlování Izaiášovi smrti, které celý příběh, celý děj, dělá výjimečným. Celý snímek je surově okleštěný a odfláklý a ani herci nebyli nic moc.

Vzhůru do oblak (2009)

Určitě to nebyl špatný snímek, ale trochu moc temný na animovanou komedii... Jednak smutný příběh Ellie a jednak trochu moc agresivity a zla, docela mě to překvapilo, stejně jako podivný konec. Mám prostě pocit, že ten smutek filmu spíš uškodil, než aby rozšířil cílovou skupinu potenciálních diváků... Ale zase se filmu musí nechat, že se nikdo nezabíjel, necákala krev a i záporáci vyvázli zdraví a živí (no, asi kromě jednoho). Asi bych tohle fakt nepustila žádným dětem :D

Na doraz (2010) odpad!

Příšerně nudný film bez jediné mikrokapky vtipu, s občasným výskytem nechutností, které snad mají rozesmát retardované požírače McDonald´s produktů. Povinná dávka zvrhlostí, které americká komedie musí mít, se taktéž minula účinkem, kterým měl být výsledný dojem, že skutečně sledujete komedii. Otravný snímek s prostoduchým dějem, nezaslouží si ani jednu hvězdičku.

Pocahontas (1995)

je smutný vědět, jaká byla skutečnost... :( pěkně mě naštvalo zjistit, jak moc si Dysney tenhle příběh idealizoval... :(

Chata v horách (2012)

Tohle sem už jednou viděla, akorát jim chyběl Bruce Campbell :D škoda toho konce, jinak bych dala možná i 4. Hororů s příběhem je málo

Sněhurka a lovec (2012)

Film je o hodně horší, než by mohl být. Rozpačitý scénář, jako obvykle příšerná Stewartová (nejenže je šeredná, ušatá a zubatá, ale hraje hůř než obílená stěna a krom toho PROČ MÁ SAKRA FURT TU OTEVŘENOU DRŽKU?! To ji maminka neučila, že se pusa zavírá????) a navíc ve snímku není snad jediná originální scéna. Nejvíc mě asi naštval ukradený Duch lesa z Princezny Mononoke. Slabší dvě hvězdičky.