Putování tučňáků (2005)

nádherný soundtrack! rozhodně je mezi těmi nejlepšími, co jsem kdy slyšela.

Jaro, léto, podzim, zima... a jaro (2003)

Trochu moc mrtvých, patetičnosti a přehrávání... Celý film působil jako sestříhaný, takže některé scény vůbec neměly návaznost.

Procitnutí v Garden State (2004)

Tohle mohla být komedie. Komedie, které se člověk prostě zasměje a druhý den si už z ní mnoho nepamatuje. Ale místo toho jsou tam scény, který by jinak byly jako vystřižené z komedie, podány s takovou hořkostí a trpkostí, že se nad nimi člověk musí zamyslet... Díky tomu má celý film zvláštní atmosféru, která ho činí jedinečným :)

Piko a Kolumbus (1992)

Strašně dlouhý pro malý dítě... Vždycky, když sem na to jako malá koukala (a bylo to hodněkrát), mě to strašně vadilo, jak je to dlouhý.

Kytice (2000)

3 * za Rodena ve Svatebních košilích :D

Tada, kimi o aišiteru (2006)

Strašně patetičtí herci, kterým se nedá věřit vůbec nic, co rádoby přirozeně hrají. Samoúčelný příběh a šíleně zdlouhavý konec.

500 dní se Summer (2009)

báječně provedené, nádherný soundtrack, dostala mě už ta poznámka autora :D a Tomova sestra, boží :D

Horší než smrt (2007)

Většina "vtipů" vůbec nebyla vtipných a celý film byl nudný. Zasmála jsem se asi 2x, při scénách se Simonem a živým plotem.

Persepolis (2007)

Moc pěkná animace, opravdu moc pěkná. Příběh už tak pěkný není, místy jsem se nudila, ale nebylo to tak zlé.

Příběhy ze Zeměmoří (2006)

zaslouží jen 3 *, ale za hudbu, výtvarnou stránku a některé scény dávám lepší hodnocení. A koneckonců to byl první pokus, pokus o distancování se od tatínkovy tvorby a klasiky slavného Ghibli studia :)