Dokonalý trik (2006)

„Every great magic trick consists of three parts or acts: "The Pledge", "The Turn" and "The Prestige".Takto začína film plný trikov a klamstiev. Od režiséra menom Christophera Nolana som zatiaľ videl len 2 filmy (The Dark Knight a Inception) a pred nedávnom aj film zvaný The Prestige. Síce som pôvodnú knihu od Christophera Priesta nečítal, ale filmové spracovanie som si nemohol dovoliť nevidieť, lebo by to naozaj bola veľká chyba, nechať si film podobného druhu nechať újsť. Aj dnes si rád pozriem (či už na internete, alebo v TV) vystúpenie kúzelníka, a z otvorenými ústami si hovorím, „ako to len urobil“. Presne toto som si hovoril počas celého filmu, až dovtedy, dokedy to neukázal ako to vlastne urobil. Po celý čas nám film spríjemnuje skvelá hudba, a dokonalé herecké výkony. Keby táto snímka nemá taký prepracovaný a nečakaný koniec, ktorý celý film prevráti naruby, tak má odo mňa slušné 4 hviezdy. Ale vďaka spomínanému koncu (také milujem) si The Prestige zaslúži plný počet a moje odporúčanie. Týmto skvelým filmom si ma Nolan naozaj získal...

Dvanáct rozhněvaných mužů (1957)

“It takes a great deal of courage to stand alone even if you believe in something very strongly.” A tak sa začína tento film. Jeden porotca, ktorý si nie je istý, o chlapcovej vinne a nechce ho ukvapne poslať na trest smrti. Je naozaj veľmi ťažké, nepodľahnúť davu keď stojíte sami. Ako presvedčíte ostatných, nech trochu viac pouvažujú, hlavne keď väčšina tam nechce stráviť celý deň, navyše v najhorúcejší deň v roku? Pomocou logiky, a argumentov. Film mal naozaj skvelé dialógy, a atmosféra by sa dala krájať. Nemohol som absolútne prísť na to, ako a či sa porotcovi č. 8 podarí presvedčiť najtvrdohlavejšie postavy. A práve to ma na tom neskutočne bavilo. Každá minúta dialógu bola skvelo napísaná, takže na nudu zabudnite. 12 Angry Men je názornou ukážkou toho, ako správne má vyzerať krimi dráma.

Faunův labyrint (2006)

Milujem fantasy- rozprávkové filmy, a Laberinto del Fauno bola tutovka. Išiel som na istotu, a vedel som, že ma nesklame. Musím povedať, že lepší fantasy film som už naozaj dávno nevidel. Film je zasadený do obdobia druhej svetovej vojny, ale to tu hrá iba veľmi malú rolu. Fantasy filmy sú najlepšie tým, že pri nich uniknete pred problémami každodenného života, a pred reálnym svetom. A práve to sa tomuto filmu podarilo dokonale. Nebolo tu veľa bytostí ako v iných filmoch, ale to vôbec nevadilo. Na stole máme skvelý fantasy film, ktorý dokáže zaujať aj dospelejšie publikum, k tomu sa ešte pridá neskutočne dobrý soundtrack (pri ktorom mám pocit, že ho už poznám roky) a vznikne nám dobrodružstvo, ktoré sa len ťažko dá opísať obyčajnými slovami. Laberinto del Fauno je jeden z najlepších filmov vo svojom žánri.

Forrest Gump (1994)

Hanbím sa že som tento skvelý film videl len nedávno,ale lepšie neskoro ako nikdy :-) Tento film dokázal rozosmiať aj rozplakať. Forrest nebol nejak obdarený múdrosťou ale zato si dokázal užívať život,a zažil veľa zaujímavých vecí. Jednoznačne Forrest Gump si zaslúži 5 hviezdičiek,a post 2 najlepšieho filmu.

Futurama (1999) (seriál)

Ďalší kultoví seriál od tvorcov "The Simpsons " Hneď ako som videl prvý diel : Space pilot 3000 " vedel som že to bude taká "pecka " ako Simpsonovci ... Taktiež ako u simpsonovcov , má tento seriál skvelé charaktery postáv. Humor tu rozhodne nechýba. Je skvelé že sme sa dočkali 6 série ... Bender je nej !!! :-)

Futurama: Benderova hra (2008) (video kompilace)

Tretie pokračovanie ... V tej prvej časti som sa dosť bavil.Ale keď prišla Pán Prsteňov časť ,tak to už nudilo (Pána prsteňov mám hrozne rád ) preto 1 * dole ... Ale aj napriek tomu sa na tento film oplatí pozrieť

Futurama: Benderovo parádní terno (2007) (video kompilace)

Já som s týmto celovečerným filmom spokojný, Skvelý príbeh,staré dobré postavy,skvelé a vtipné hlášky. Na tomto filme sa mi páčilo aj to,že dopĺňal informácie ktoré v dieloch futuramy neboli :-)

Futurama: Fialový trpaslík (2009) (video kompilace)

Zatiaľ posledný zo série filmov futurami . Fialový trpaslík má dobrý príbeh,sú tam aj skvelé hlášky aj keď ich je pomenej , ale niektoré naozaj stoja zato. 4 diel bol o niečo horší ako predchádzajúce 3 diely . Ale nehovorím že som bol sklamaný , ale priznám sa že v niektorých pasážach filmu som sa trochu nudil. Koniec bol otvorený,takže to naznačuje že sa možno ešte dočkáme 5 dielu . Myslím si že Futurama ešte nepovedala svoje posledné slovo . ,

Futurama: Milion a jedno chapadlo (2008) (video kompilace)

Skvelé pokračovanie . Uznávam že tento tento film bol o niečo málo horší ako predchádzajúci , bolo v ňom menej vtipov, ale keď už sa tam nejaký objavil, stál za to. Dej už nebol taký zamotaný The Beast with a Billion Backs určite nesklamalo moje očakávania :)

Gladiátor (2000)

"The General, who became a slave. The Slave, who became a gladiator. The Gladiator, who defied an empire." Skvelý Hollywoodský veľkofil, z môjho obľúbeného historického obdobia- Rím. V tomto filme mi vôbec nič nechýba. Kvalitný scénar , emócie,akčné scény, skvelé výkony v podaní všetkých hercov. Výborný herecký výkon v podaní herca menom Russell Crowe. Podľa mňa, aj jeho životná rola, ktorá mu dokonale sadne. Gladiator bol, je, a dlho ešte bude môj najoblúbenejší film. "My name is Gladiator"