Twilight sága: Rozbřesk - 2. část (2012)

O něco lepší, než první díl, ale stopro nejlepší z celé série. Dokonce mě i na chvíli překvapili a to už je u Stmívání co říct (vzhledem k tomu, že jsem četla knižní předlohu). Celkově v pohodě, až na přeslazený momenty a neskutečnej happy end. Aspoň že Kristen to konečně slušelo!

Zasažen bleskem (2012)

Souhlasím s Botičem: Chris by se měl začít věnovat dalším projektům a neztrácet čas s Glee, kde už stejně nedostává příliš prostoru. Krátký, miloučký příběh, u kterého se v jedné chvíli smějete a v další zadržujete slzy. Moc pěkné :)

Žena v černém (2012)

Těšila jsem se na pořádný horor, z traileru to vypadalo fakt dobře, ale jsem trochu zklamaná. Klasická duchařina s pár lekačkama. Příběh to je takový klasický, mrtvá ženská se mstí za smrt jejího syna na dalších dětech. Líbila si mi atmosféra filmu, ten dům byl opravdu hezky udělanej, na kopečku, daleko od civilizace:) A Danovi to tu hodně seklo a přišel mi herecky mnohem lepší než v Potterovkách (který mám sice ráda, ale na představitele Harryho bych si asi vybrala někoho jiného). Víc k tomu nemám co dodat, lepší průměr, ale jako horor spíš podprůměr. Duchařiny mám raději než krváky, ale musí mít pořádný příběh a musím se fakt bát. Tady šlo fakt spíš jen o ten příběh.

Auta 2 (2011)

Zklamání, obrovské a za posledních několik měsíců vůbec největší. Nedávno jsem znovu viděla jedničku a byla jsem celá nedočkavá pustit si i druhý díl, ale výsledek mě nehorázně zklamal. Prvních několik minut jsem zívala a čekala, kdy se konečně příběh rozjede, a když jsem se toho dočkala, došlo mi, že tenhle díl bude hlavně o Burákovi. Což by samo o sobě nebylo špatné, protože v jedničce to bylo hlavně tohle auto, co obstarávalo téměř veškerou zábavu, ale ve dvojce tato postava ztratila svou humornost a stala se pro diváky nezajímavá. Což je zlé, zvlášť když se jedná o hlavní "postavu". Navíc, ta podobnost se všemi možnými akčními filmy tu byla opravdu nápadná, od dialogů po akční scény, vyšperkovaná jen animovanou technologií. Takže, dvě hvězdy s přimhouřenýma očima, protože když si vezmu, jak jsem se nudila...

Bylo, nebylo (2011) (seriál)

Příjemný seriál, který dost nevídaným způsobem dokázal spojit pohádku s realitou. To, že jsou některé pro nás klasické pohádkové příběhy překroucené k nepoznání, je spíš výhodou, protože to podle mě vnáší do seriálu něco neočekávaného. Kdo by čekal, že Karkulku nesežral vlk, protože ona sama je vlkodlak a červenou pláštěnku nosí, aby se neproměňovala? A takových podobných "blbostí" je tenhle seriál plný, ale rozhodně se u toho člověk nenudí.

Glee Live! 3D (2011) (koncert)

Vím, že jde jen o sestřih filmu, ale i tak mi tam prostě spousta věcí chybělo. Slybovali behind the scenes - těch tam pro mě bylo strašně málo, stejně tak i prostoru pro mé oblíbené postavy, kterými bohužel nejsou přímo hlavní představitelé. Naopak po celou dobu mě strašně ...nechci říct přímo štvali, "happy ending stories" lidí, kterým Glee změnilo život. To je podle mě hooodně přehnaný a takový lidi by podle mě potřebovali spíš psychiatra. Ale třeba jsem prostě jen zbytečně skeptická. Samotné Glee trochu výchovnou funkci - jak si vážit sama sebe prostřednictvím postav, které jsou "loseři" stejně jako "my".Ale prostě mi to přišlo ujetý. Jinak provedení i výběr písní se mi líbil, ale jak říkám, přidala bych tam víc písní postav, které mám ráda. Ale to je asi jen můj problém. BTW nechápu, jak může mít tenhle "film" vyšší hodnocení než seriál... (Viděno samosebou jen ve 2D)

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Ach jo, nebýt to Harry Potter, ale jiná fantasy točená podle knihy, byly by to tak tři hvězdičky. Ale hold už jsem se smířila s tím, že filmy nikdy nebudou podle knihy, a i když jsem vážně doufala, že mě s posledním dílem série nezklamou, po prvním zhlédnutí v kině jsem odcházela se smíšenými pocity. Celý film byl de fakto věnovám jen bitvě, na kterou se sice koukalo moc dobře, ale kde to chvílemi prostě přehnali. Dostal mě moment, kdy Harry s Voldemortem skočili z té věže. Bylo to nutný? Větší kýč jsem snad ještě neviděla. A našlo by se toho víc. Takže proč pět hvězd? Je to prostě Harry Potter, a navíc Alan Rickma se opravdu předvedl. Myslím, že ti, co knihu nečetli, byli Severusem Snapem a jeho příběhem opravdu zaskočeni. Jeho vzpomínky patřili dle mého názoru ještě spolu s epilogem k nejkrásnějším chvílím celé série. Po druhém zhlédnutí: Konečně jsem si našla čas podívat se na film v klidu doma, kde mě nebude rušit 3Déčko, a musím trochu zmírnit svá tvrdá slova. těch nedokonalostí a pitomostí a kýčovitostí a "klišé" je tam dost, ale na druhou stranu, probulela jsem tak 15 minut, tak moc na mě Snapeova smrt doma zapůsobila. A nejen to. I Harryho smrt nakonec měla větší efekt. Když McGonagallová svolávala svou armádu betoňáků, měla jsem až husinu, takovej dojem to na mě udělalo. Takže, těch 5, možná 4,5 hvězdiček si to zaslouží!

Hra o trůny (2011) (seriál)

Zatím dobrý! Ze začátku se to netvářilo, ale poslední série jsou docela masakr. Na sedmou se opravdu těším.