Půjčovna masa (2018) (seriál)

Velmi osvěžující seriál, který mi krásně připomíná, jak jsem kdysi četla literární předlohu, nakonec ji znechuceně odhodila, ale naštěstí téměř úplně zapomněla, o co vlastně šlo, takže zbývá jen jakési chatrné povědomí ve stylu "něco mi to připomíná, to jsem někde četla". Musím přiznat, že nesmrtelnost založená na přehrávání vědomí z těla do těla je podle mého názoru podvod, člověk není destička z počítače, jakkoli si to hrdinové či diváci myslí. Seriál je přesvědčivý obraz společnosti, která znehodnotí a zneužije každý vynález, s patřičnými negativy, a ukazuje dokonale posedlost člověka něčím - Takeshi posedlý svou věčnou láskou k vynálezkyni-revolucionářce, jeho sestra posedlá svým bratrem, boháči posedlí vlastní mocí, Ortega svým partnerem, mimozemšťanka svou pomstou ... a všichni jenom tratí, jako v reálném životě. Vřele doporučuji.

Wednesday (2022) (seriál)

Addamsova rodina je v moderní verzi obvykle zoufalá, k nekoukání. Toto je výjimka, vtipnost a břitkost původního seriálu je zpět, dobře modernizováno. Doporučuji.

Sanditon (2019) (seriál)

Klasicky britsky dokonalé. Vřele doporučuji.

Teroristka (2019)

Vynikající mega vtipný a komický film až cimrmanovského ražení. Nejvíce mě ovšem zaujalo pozdvižení mezi zdejšími komentátory, kteří plni rozhořčení varují před braním spravedlnosti do vlastních rukou, střelnými zbraněmi a vůbec myšlenkou, že by snad - nedej bože - obyčejný občan či dokonce stará bába se mohl/a naštvat a postavit se gaunerům. Jak to? Ve filmech typu John Wick se počet odpravených ani spočítat nedá, důvodem je nicotnost (pes), nikoli dům či napadení, přesto se nikdo morálně nerozčiluje. Vidíme střílečky na domácí půdě jinak než v zámoří? Anebo možná publikum českých filmů na jiné nechodí ... Film vřele doporučuji, spravil mé mínění o českém filmu.

Deadpool 2 (2018)

Mnohem lepší než jednička. Místo nekonečného romantična je partnerka vhodně zlikvidována hned zpočátku, takže se můžeme vydat na cestu pomsty a záchrany se všemi odbočkami do všech možných filmů a hlášek. Rozhodně doporučuji!!!

Trestný prapor (2004) (seriál)

Dobře udělaný seriál, krásný příklad ruské duše, včetně všech jejích odporností i úžasností. Nedokážu posoudit historickou věrnost, ale i tak to stačilo na fascinující zážitek. Rozhodně nedoporučuji věřit titulkům - mnohdy na hony vzdáleny tomu, co se říká, dost poškozují seriál.

Bajirao Mastani (2015)

Velkolepý film s nádhernými kostýmy, tanci i atmosférou. Zcela jasná linie milostného filmu od samého začátku, přičemž se vše podřizuje právě tomuto aspektu, totiž muže, co si pořídí druhou ženu, což jeho rodina a okolí z náboženské nesnášenlivosti nedokáže skousnout. Pochopitelně je semo tamo zmatek, zejména v počtu a věku dětí, a konec je poněkud přitažený za vlasy - oba zesnou v jednom okamžiku na zlomené srdce, asi, snad, myslím si, nebo už prostě nevěděli jak dál. Ke komentářům: Od kdy si někdo ve filmu dělá hlavu s literární předlohou nebo vůbec s historickými fakty? Tento film byl alespoň víc než koukatelný. Vřele doporučuji.

Hotel Transylvánie 2 (2015)

Vtipné, svižné, bez oné násilné tolerantnosti dnešní doby, která je bohužel zcela odtržená od života. Vřele doporučuji!

Správní chlapi (2016)

Sedmdesátá léta byla strašná a hnusí se mi dodnes i s chlupama. A přesto: povedená vtipná komedie, kde ony téměř 2 hodiny člověk zapomene na existenci hodinek a klidně by vydržel i delší dobu, což se mi už dlouho nestalo. Obsah: Propletenec mezi hledáním mrtvé pornoherečky, živé prominentní dcerky, počátky ochrany životního prostředí a prototypů soukromých detektivů, jak vystřižených z Příručky neúspěšného drsňáka, zkrátka děj nereprodukovatelný, humor vysokoúrovňový, vřele doporučuji!

Wolf Hall (2015) (seriál)

Vynikající seriál s historickým vizuálem, a to vskutku včetně účesů, oděvů a nemoderního chování. Tradičně výborné herectví, ač napohled neakční a se známým výsledkem, nesmírně napínavé. Srovnávání s Tudorovci, jak zde mnozí dělají, není na místě. Není to totiž historizující fantasy blábol pro romanticky pomatené. Vřele doporučuji a doufám v pokračování.