Ešalon (2005) (seriál)

Po shlédnutí prvních dvou dílů jsem pro absurditu a nudnost nucena ustoupit od dalšího sledování seriálu. Fraternizování s nepřítelem, hloupost dialogů, plochost postav a jakési divné hrdinně-poctivé chování je absolutně znechucující.

Kadeti (2004) (seriál)

Válečný seriál bez války, jen o rychlokvašné výrobě mladých poručíků, doba přežití na frontě jeden týden. Riziko, že nepřežiješ ani tuto školu, rovněž docela vysoké, vyšlo to nastejno. Velmi dobrý kritický komentář vypravěče, který přednímá osud té či oné osoby - většinou, za jak dlouho došli smrti. Morální dilema mezi kadety a učitelem-zlodějem potravin mistrně podáno. Doporučuji.

Trestný prapor (2004) (seriál)

Dobře udělaný seriál, krásný příklad ruské duše, včetně všech jejích odporností i úžasností. Nedokážu posoudit historickou věrnost, ale i tak to stačilo na fascinující zážitek. Rozhodně nedoporučuji věřit titulkům - mnohdy na hony vzdáleny tomu, co se říká, dost poškozují seriál.

Balada o bombardérovi (2011)

Zavádějící název, protože náš ljotčik toho vlastně nic moc nenalétá, hned ho sestřelí a pak už se jen plazí po zemi, více méně na pouti za milovanou ženuškou. Seriál má vcelku atributy ruských válečných seriálů: zlý kádrovák v týlu, hrdinové bojující za vlast (aniž je dost jasné proč, když je pak dává dotyčný kádrovák pravidelně střílet), prkenní Němci, kteří zde hovoří o partyzánech - což je totální nesmysl, pro Němce to byly zločinné bandy a teroristi. Seriálu chybí kritický komentář, zato přebývá happy-end, těžko uvěřitelný - hodnej tajnej vtrhne do stodoly a zachrání našeho hrdinu před zastřelením? Fakt? Fascinující je i zde neustávající množství pitomců, kteří jsou stále ochotni bojovat za "ródinu", i když jsou jejími představiteli vražděni.

Terminator Genisys (2015)

Prokombinované alternativy historie (s reklamou na kdeco) mě uvedly ve zmatek. Nicméně chápu toto: Stroj času je sakra blbá věc, s kterou je nutno opatrně zacházet, jinak divák neví, kde a kdy je. Zpracování velmi dobré, ve starém duchu, dokonce bych řekla nadstandard. Vřele doporučuji.

Poslední lovec čarodějnic (2015)

Příjemný oddych, klasické zpracování věčného tématu, kdo čeká zázraky, ať nechodí na filmy, ale na kázání. Náš hrdina po staletí loví čarodějnice (ty zlé) za asistence pochybné církevní organizace, jeho hlavní problém je jakási čarodějnice nula, která ho učinila nesmrtelným, aby se znovu mohla zrodit. O což se snaží v tomto filmu. Logicky bezúspěšně. Samozřejmě blábol, ale co dnes není blábol. Doporučuji.

Poslední šance na pomstu (2014) odpad!

Soudím, že Cage tu demenci ani nemusí předstírat, je to jeho setrvalý stav.

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta (2017)

Piráti jsou zpět! A to ti praví, první, ne rozvleklé pitvornosti na hóóódně pokračování. Příběh prostý: Syn chce zlomit kletbu svého otce a vysvobodit ho, kráska chce zase najít trojzubec, kapitán-mrtvák se chce mstít, a Jack se plácá sem a tam. Vtipné, rychlé, až na trochu zdlouhavý a přetrikovaný konec téměř dokonalé. Komu se líbil první film, pro toho je toto pokračování v pravém duchu pirátů. Doporučuji.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Zvědavost mi nedala a donutila jsem se shlédnout, co dnes hýbe mladou myslí. 1. sezona: Ďábelsky se nudím 7 dílů, statečně vytrvávám, je to jak Dallas ve Fantazimansku. Pak děkuji bohům a režisérům, že se konečně něco děje. 2. sezona: Nuda neopadává, mohly by se prosím vynechat ty hloupé kecy a stupidní dialogy? Nakonec doufám, že mrtvolky sežerou všechno, co se hýbe, zvláště tvůrce. Pauza: Kupodivu do týdne si už ani nepamatuji, oč že to tam jde. Nicméně vyčkávám splnění rezervací v MLP na další sezony, neboť 30 korun je maximum, co jsem ochotna za tuto poučnou cestu do moderního mládí dát.

Vetřelec: Covenant (2017)

Technicky na stále větší výši, jinak průser. Prometheus zavdal v posledních minutách trochu naděje na nové nápady, Covenant je zničil. Zato vyvstává mnoho otázek: Proč se androidi chovají tak nějak homosexuálně? Proč vůbec dají vylepšenému modelu stejnou vizáž (spotřebitel by to asi nekupoval, nebo jo?)? Proč se pořád blbne s vírou a stvořením, když je jasné, že ve zkumavce boha nenajdeš? Proč je posádka lodi samí manželé, když se pak chovají nelogicky a furt zachraňují miláčka místo aby se starali o kolonisty? A hlavně: proč se z viru (!) vyvine za pár minut skoro-vetřelec a vůbec je celý proces vývoje tak děsně krátký proti originálu? A kde tohle sakra vůbec nějak napojuje na původní sérii? Nedoporučuji, ztráta času i peněz.