Ant-Man (2015)

Průvodní film k velkým, hrozně vážným marvelovkám s pár vtipy, obvyklou akcí, trochou sentimentálního slzení a v podstatě standardním poselstvím. Chceme vydělávat. Ale přesto dobré a zábavné.

Mezi náhrobními kameny (2014)

Dokonalý thriller s dokonalými proprietami (ex-polda a ex-alkoholik v jednom hledá vrahy žen zločinců), stylové, retro a přesto v trendu moderních filmů ve stylu: Lumpy odpráskni rychle, nenech je se vykecávat a sám také drž zobák, pak nejspíš nikdo nedojde k další úhoně. Doporučuji vřele!!!

Fantastická čtyřka (2015)

Banální. Technicky a trikově na výši, ale postavy nehrají dohromady, věkově neodpovídají a tím pádem příběh nefunguje. Škoda.

Sněžná dívka a temný krystal (2015)

Nekonečné čáry máry uá uá, spousta triků, ale hlavně v rovině nereálna, světa bohů a démonů, čemuž asiati rozumí jinak než my, takže představa démonů, co reinkarnují v bohy, je trochu přitažená za vlasy. Jako celý film. Do toho láska až to třaská, a řešení je smrt hrdinů, aby reinkarnovali, fuj tajbl, nuda a pitomost. A ať se nikdo nedá pomýlit: nádherný vizuál je obvykle synonymum pro naprostou prázdnotu děje a absenci smysluplné akce. Tady ovšem chyběl i ten vizuál.

Zúčtování (2016)

Dokonalý akční psycho-filmík po staru, kdy hrdina se silně podchlazenými emocemi kosí zloduchy vpravo vlevo, aby nakonec ukázal trochu lidské tváře. Aniž by si ovšem zadal s násilným happy-endem, takže ta ženská zůstane hezky doma u sebe a nějaká idylka o lááásce se naštěstí nekoná. Obsah: složitý. Logika: nulová. Zážitek: blaho na entou. Rozhodně doporučuji!!!

Jason Bourne (2016)

Bourne v psychologickém marasmu. Celý film jedna velká zdlouhavá akce a honička za těmi lumpy, kteří způsobili, že se sám dobrovolně přihlásil do toho vražedného programu. Trochu mi vadí jistá ufňukanost té ideje - nechat se zblbnout a brát to jako křivdu? Nedomyšlené dějově a rutinní provedení.

Inferno (2016)

Velmi poklidný film o hledání smrtícího viru, který na lidstvo nastražil miliardářský pošuk a jeho kámoši, aby lidstvo zachránili tím, že ho téměř vybijí. Hrdinný profesor Langdon se ztrátou paměti a halucinacemi tedy za pomoci sličné doktorky hledá. A hledá. Má na to 12 hodin, kupodivu cestuje po zeměkouli asi nadsvětelnou rychlostí, takže to všechno stačí projet a rovněž se prodrat davy turistů. Bohužel ale působí dost hloupě, že u každé budovy zná ty neojobskurnější východy a tajné cesty, ale když chce k hlavní hrobce či jiné atrakci, vždy se musí zeptat průvodce. Tak trochu prostředek na spaní. Moc nedoporučuji.

Dívka ve vlaku (2016)

Dosedněmež do kino-sedadla, pozerejmež dílo filmové. Vlastně 3 díla: Nejprve syrové drama, které dokazuje, že ženy jsou vlastně živočišný druh. Potřebují sex, nebo aspoň dítě, nedostává-li se toho, dávají se na alkohol či rovnou vyšilují. Náhle škyt! Je tu tuctová detektivka, kde chlap podvádí každou ženskou s každou jinou ženskou, a když mu jedna vyhrožuje kvůli zplozenému děcku, rázně se jí zbaví. Zpracování takové, že televizní seriál by se rděl. A tu škyt! Je tu obrazový snivý svět jak od asiatů, kde bláznivé ženské lezou na hřbitov, aby šly na hrobeček ... komu? Tomu holomkovi? Nebo té jeho milence? Nebo něco jiného? Nevím, oblékala jsem se urychleně do kabátu a hleděla, kde je východ z kina. Tohle určitě vyjde na DVD za tak 299 a do dvou měsíců to bude ležet všude za 49 a nikdo o to ani nezavadí. Prostě adept na pár oscarů.

Kundo: Čas pomsty (2014)

Velmi prostý příběh: korejský chudý řezník se stane banditou kvůli spáchanému bezpráví, chce se pomstít a také se pomstí. Bohužel na 137 minutách, v několika kapitolách, rozvlekle jak tuhý kousek hověziny, který člověk ne a ne dožvýkat. Nemá to spád, příběh zas až tak neoslní, souboje a kostýmy sice pěkné, cizost prostředí také, ale co platno. Prostě mě to nudilo a konce jsem se nemohla dočkat.

Stroj (2013)

Slušný námět, koktavě odvyprávěn, skvělé efekty, ale zatraceně se jimi šetří. Bohužel se čisté robotické ohrožení střídá s citovkou - takže vědec se dá do služeb armády, aby vyvinul vojenského robota-zabijáka, ale experimentuje na veteránech s těžkými zraněními, odměnou mu bude vyléčení jeho dcery s nějakou neurochorobou, možná, když se mu podaří ji snad proměnit na robota, asistentky mu mřou jak mouchy, nejnovější objev mu taky dlouho nevydrží, vyrobí si z ní robotku ... zmateně se to vine dál ve stejném duchu, najednou je tu zlotřilý snad generál nebo co, střídá se akce s romantikou a logika už dávno emigrovala do nepřátelské Číny. Ani se jí nedivím. Nejrušivější na celém filmu jsou oni veteráni-kyborgové, kteří často hovoří "jazykem budoucnosti", což je takové bzzzum bzzzum bez titulků. Těžko říci, co sdělují a komu, rozhodně nic divákovi. A protože každý film stojí a padá divákem, tento bohužel padá.