Logan: Wolverine (2017)

Násilnická akce, brutální jednání, vyděračsky-emoční výstupy, o minimálně 30 minut delší než zdrávo. Obsah: Mutanti jsou historie, dožívající staříci živoří, zlá vláda si pěstuje mutanty vlastní, s nevalným úspěchem. Ti zdrhnou, jsou stíháni a do toho se mlátí Logan s pronásledovateli, samozřejmě happy-end v podobě záchrany omladiny. A snad už definitivně dožitého Logana. Je zvláštní, že navzdory divočinám zapůsobilo mělce a nevzrušivě.

Nesmrtelný (2015)

Velmi šedě a nezáživně působící film, nikoli díky akci či hercům, ale podivné nepřesvědčivosti charakterů a jejich jednání. Proč bohatý prevít najednou zachraňuje ženskou, po které mu v zásadě nic není, když city zjevně nevlastní? Nebo má uražené ego? Proč páše sebevraždu, aby umožnil jiným idylku, když nevlastní svědomí? Velmi protichůdná motivace, což divák vycítí. Doporučuji pouze v případě vypnutí logického myšlení.

John Wick 2 (2017)

Střílečka od začátku do konce, můstek mezi jedničkou a budoucí trojkou. Dějově nikde nic, logicky tak na hlavu, že nelze brát ani jako parodii, takže zbyde opravdu jednotvárné střílení, samý "kopfšus", jak by řekl Švejk. Spíš než svět nájemných zabijáků připomíná svět konkurujících si idiotů ... Proč chodí Wick zabíjet bez jakékoli snahy o maskování? Opravdu lze po nárazu auta vesele vyskočit a dát si kolečko pěstního zápasu? Dto s pár kulkama v bříše? Fakt chodí po ulici výlučně samí zabijáci a číhají na zakázku? Proč si Wick může přidržet hlavu protivníka nohou a neprostřelit si ji zároveň s onou hlavou? Doporučovala bych příště více myslet a méně střílet.

T2 Trainspotting (2017)

Po stránce filmařské mistrovské dílo. Jinak kaleidoskop všeho hnusu, co ho v Británii pěstují, na příkladu života spodiny.

Kurýr: Restart (2015)

Chlápek má auto, jezdí s tím zakázky za super prachy, do toho pár vychrtlých holek v parukách, zločinci a souboje - nebylo to tu už náhodou? Bylo, a dokonce párkrát, ovšem toto je vrcholem celé ideje - tak dokonale bez obsahu a myšlenek, že ani já nedokážu popsat, co se vlastně dělo a proč by se na to někdo měl dívat. Nedoporučuji.

Super Thundermanovi (2013) (seriál)

Blboučký seriál o rodince superlidí, co žijí tajně mezi námi a z dětí budou superhrdinové. Epizoidní, trochu 80. léta, ale moderní look, přesto příjemně oddechové na zahnání myšlenek.

Spojenci (2016)

Táhnoucí se příběh o dvou polovinách: v první se dva antifašističtí bojovníci seznámí při plnění úkolu, naplánují a spáchají atentát, utečou spolu a vezmou se a žijí spolu v Anglii už ve druhé polovině, kde mají dítě, a zároveň se objeví podezření, že madam je tajná německá špionka, nastraží se past, chlap se chová jako cvok proti všem rozkazům, samozřejmě se podezření potvrdí, ona se zastřelí a chlap pak jde s dcerou do Ameriky, kde spolu šťastně žili nikoli až do smrti, ale dokud dcera neodejde, což doufám udělá, ale už ne v jakémkoli filmu. Prostě plytké, trapně zaláskované, citovky a bláboly na denním pořádku. Oba herci vypadají staře, Pitt neomládl, ale spíš opuchl. Ztracený čas, doporučuji důchodkyním, jedna se na záchodku pak klepala, jak ji to celé dojalo, jak je z toho celá špatná ... což odpovídalo mým dojmům, ale nikoli z nadšení.

Bajirao Mastani (2015)

Velkolepý film s nádhernými kostýmy, tanci i atmosférou. Zcela jasná linie milostného filmu od samého začátku, přičemž se vše podřizuje právě tomuto aspektu, totiž muže, co si pořídí druhou ženu, což jeho rodina a okolí z náboženské nesnášenlivosti nedokáže skousnout. Pochopitelně je semo tamo zmatek, zejména v počtu a věku dětí, a konec je poněkud přitažený za vlasy - oba zesnou v jednom okamžiku na zlomené srdce, asi, snad, myslím si, nebo už prostě nevěděli jak dál. Ke komentářům: Od kdy si někdo ve filmu dělá hlavu s literární předlohou nebo vůbec s historickými fakty? Tento film byl alespoň víc než koukatelný. Vřele doporučuji.

Hotel Transylvánie 2 (2015)

Vtipné, svižné, bez oné násilné tolerantnosti dnešní doby, která je bohužel zcela odtržená od života. Vřele doporučuji!

Havaj 5-0 (2010) (seriál)

Po shlédnutí originální verze: příjemná krimi série se solidní akcí a tempem, místy epizoidní, místy s návazností, nenáročné, ale též zábavné. Určitě budu sledovat i nadále, ale žádný spěch.