Vítejte u Ch'tisů (2008)

Hrozně prostoduchý filmík, pro Francouze jistě vrchol komedie a zábavy, pro kohokoli jiného dost nuda - pidizápletka, ale nepřeložitelné, alespoň ne tak, aby se člověk nenudil. Ostatně kdo má všech pět pohromadě, moc se nenasměje. Já to zvládla až na druhý pokus, a to ještě čistě ze zájmu, proč se kvůli tomu tak jásá. No jásá se zbytečně.

Jako za starejch časů (2012)

V poslední době se točí čím dál víc filmů o "starých" lidech, asi proto, že hercům se nechce na výminek. Ačkoli jsou - jak z vlastní zkušenosti dobře vím - poněkud až totálně mimo realitu možností a schopností skutečných letitých, tenhle je mimořádně vtipně a dobře udělaný. Jedna směšná scéna za druhou a krásně otevřený, nepolopatický konec. Vřele doporučuji!!!

UFO (1970) (seriál)

Absolutní kult, i když je to dnes hezky naivní. Přesto slintám blahem nad těmi skvělými rozpory, které mi tenkrát vůbec divné nepřišly ... Proč mají na měsíci fialové vlasy, ale jen slezou na zem, už ne? Proč jen ženy? A tak podobně. A to, že na DVD jsou originální nesestřihané epizody, velice oceňuji. Po shlédnutí celého seriálu bez sestřihu a s vynechanými 9 epizodami jen vrtím hlavou nad tehdejší politikou německé i rakouské televize. Vysekali vše, co mělo osobní rozměr, co jen trochu internacionálně zavánělo. Nechali jen studený soupis bojůvek s cizáky, jakoukoli kritiku neunesli. Asi se lidství nenosilo. A zejména nechápu, proč padla poslední epizoda.

Renoir (2012)

Totálně bezobsažný film, líčící atmosféru a nálady své doby v krásných obrazech přírody a nahotin. Ta příroda mi připomínala mé dětství. Nahotiny jsme neměli. Přesto si gratuluju, že jsem v té době nežila. Jako umělecké dílo krásné. A děkuji za to, že mi film připomenul, že tráva nemusí být posekaná a vyholená na zelený trávník, ale že existují louky.

Chef! (1993) (seriál)

Jeden z mých nejoblíbenějších seriálů britské produkce, donekonečna koukatelný. Sice je to docela fuška sledovat a rozumět všechno, co Lenny Henry chrlí, ale dodnes třída!

Camelot (2011) (seriál)

Tak sleduji, sleduji, a čekám, co se z toho vyvine. Vzhledem k mé roztěkanosti to mám těžké. Ale nepřijde mi to nijak zlé - už jsem zažila tolik přiblblým artušovek, až to bolelo. Kromě toho nesnáším velkofilmy plné bitev, kde vlastně pobíhají po plátně či obrazovce mračna lidí a nic se neděje. Kouzlo je v detailu. s hodnocením čekám na poslední díly.

Barbar Conan (2011)

Vzhledem k tomu, v jakém jsem skluzu ve sledování filmové produkce, je zázrak, že jsem to vůbec shlédla - a to jsem se na moderního Conana těšila. Bohužel pro všechny fanoušky - připadá mi originál dnes už antikvariární, takže novou verzi jsem vítala. A vskutku - neurazilo, potěšilo, normálka, dala bych vlastně 3,5 hvězdičky - to je ten problém s hodnocením do 5, že není až tak přesné. Rozhodně lepší vzhled než rakouský dub.

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Nesmrtelný, nesmrtelnější, John McClane sr. i jr. Vnímám jako parodii, setsakramentsky zdařilou, zejména se mi líbí všechny ty skoky z budov za účelem záchrany života - a ejhle, ono to funguje, zase vstanou, otřepou se a jdou. Bruce Willis působí už trochu důchodcovsky (tedy akční důchodce), třeba bude v 6, na kterou si klidně počkám, zachraňovat synátor jeho krk? Jako takový Rambo mladší po 40 letech?

Super 8 (2011)

Chápu, že se divák má v tomto typu děje identifikovat s hrdiny, aby se o ně "bál", aby v nich neviděl jen ještě chodící oběti a soucítil s jejich životem. Ale nebylo té identifikace trochu moc? Po hodině bych ty pitomé kluky zabila s chutí sama. Vychází z toho nakonec takový otřepaný E.T., který je spíš nafrknutý a akčnější než ten původní. A ve tmě je stejně houby vidět. Prostě další rádoby scifi, bez které by se svět klidně obešel.

Chuck (2007) (seriál)

Zpočátku velmi dobré, komediální parodie, která vždy potěší - ačkoli je předvídatelné, že stačí Chuckovi říct, aby něco nedělal a zaručeně vleze, kam nemá. Přesto se to dobře sleduje, bohužel od třetí sezony slabé, takže ty další už mě nezajímají.