36. komnata Shaolinu (1978)

jediné čo ma na tomto filme zaujalo, boli bojové scény, ale to je na takmer 2-hodinový film trochu málo. dosť ma iritovala hlavne jedna vec - všetko čo sa hlavný hrdina v kláštore naučil (všetky fázy jeho tréningu), po jeho odchode z kláštora sa "prekvapujúco" vyskytli presne také situácie, že využil presne tie schopnosti, čo sa naučil v jednotlivých komnatách. zložito napísané, ale kto videl ten pochopí :)

„Pane, vy jste vdova!“ (1970)

jedna z najlepších českých komédií, hlavne druhá polovica nemá chybu, už dávno som sa tak dobre nenasmial. a klobúk dole aj pred prepracovaným scenárom. hvězdy nelžou :)

Horizont události (1997)

Keďže sci-fi je môj best žáner a nepohrdnem ani dobrým hororom, tento film bol pre mňa takpovediac povinnosťou. A musím povedať že nesklamal, ale na druhej strane ani nejako zvlášť neprekvapil. Možno je to aj tým, že dej som dopredu už dosť poznal, keďže vrámci odporúčania na tento film, som ho mal v istej miere aj prerozprávaný.

Bio Ráj (1988)

"Dohodnime sa: Všetky tie filmy sú odteraz Tvoje, ale zostanú u mňa a Ty sem už nevkročíš." Vedieť takéto finty aplikovať do praxe, už by som bol minimálne v parlamente :) zaujímavý film, ale miestami nudný - 70% p.s. Morricone rulezzz

Skála (1996)

Michael Biehn v úzkych temných chodbách? áno, ale tentokrát nenaháňa votrelčekov na neznámej planéte pod taktovkou Jamesa Camerona, ale jeho úlohou je zneškodniť jednotku "teroristov", ktorí sa zahniezdili v Alcatraze. Z celého filmu mám zmiešané pocity. Zo začiatku to nebolo ďaleko od odpadu, americké vlastenecké kecy, spomenutie ich obľúbených turistických destinácií, ktoré v echt-akčnom filme nesmú chýbať (Srbi, Bagdad, Vietnam), stupidné dialógy, ale potom čo sa konečne rozbehla akcia, bolo už všetko v najlepšom poriadku. Musím vyzdvihnúť výbornú hudbu a taktiež herecký výkon hlavných predstaviteľov nebol na zahodenie (Connery - Harris). P.S. kto z Vás by si vedel sám pichnúť injekciu do srdca a potom vstať a mávať svetlicami? :)

O myších a lidech (1992)

Nie som fanúšikom filmov o mentálne zaostalých jedincoch a ani tento film ma tak nezaujal, aby som zmenil názor. Nebyť postavy Lennyho, mohlo byť hodnotenie vyššie, lebo príbeh bol celkom zaujímavý. Ale to by musela byť iná knižná predloha, takže všetku vinu nesie John Steinbeck :)

Kolja (1996)

Tento film som videl kedysi dávno, boli sme na ňom v kine tuším ešte zo školy a pamätám si, že vtedy ma moc nezaujal. Matne som si zapamätal, o čom približne bol a teraz po hodne dlhej dobe som ho pozrel znova a dojem bol už lepší. Asi najväčší dojem vo mne zanechala scéna, keď malý Kolja chytí za ruku Svěráka predtým ako idú prejsť cez cestu a k tomu podmanivá hudba.

Woodstock (1970)

nemuselo to byť zlé, nebyť príliš premrštenej stopáže. dokumentom podobného typu by úplne stačilo 90 minút. som zvedavý kedy sa dostane do TOP 200 čsfd dokument z niektorého českého alebo slovenského festivalu...

JFK (1991)

takže píšem svoj prvý komentár :) ako to v skutočnosti bolo s vraždou Kennedyho? je pravdou že ho opravdu zastrelil Lee Harwey Oswald ako je oficiálne známe, alebo je čosi pravdivé v konšpiračných teóriách prezentovaných o.i. aj v tomto filme? osobne si myslím že môžu byť pravdivé aj fakty prezentované v tomto filme, podobne ako môže byť dosť veľa pravdy v konšpiračných teóriách v súvislosti s WTC. ale vrátim sa k samotnému filmu. na môj vkus trochu dlhší ako by som si ho možno predstavoval, ale v zásade nemôžem mu nič podstatné vytknúť. najviac ma asi zaujala pasáž, kde hlavný hrdina rekonštruoval samotný incident (streľbu). ale napriek tomu, na konci som nemal pocit, že som videl niečo výnimočné, takže hodnotenie 80%.