Hvězdná brána (1994)

Zaujímavé sledovať úvodný film Hviezdnej brány potom ako mám napozeraný celý seriál s vyše 200 dielmi. Niektoré postavy zo seriálu sa vyskytujú aj tu: Daniel Jackson, plukovník O´Neill, Skaara, Shauri, ich foter, Kowalsky, boh Ra, ... Avšak herecké obsadenie je tu úplne iné. Len dvaja herci ostali - Skaara a jeho foter, pričom obaja sa v seriáli vyskytli len párkrát a aj to len v úvodných sériach. Film ako taký je slabý priemer až podpriemer a nebyť (napozeraného) seriálového pokračovania, iste nejdem vyššie ako 2 hviezdy.

Skyfall (2012)

Asi začínam mäknúť, už tretiemu filmu po sebe som dal plný počet. Na snímku ma zaujalo niekoľko detailov. Vykreslenie krajín/miest zjednodušene, cez niekoľko záberov, ale zato trefne. Šanghaj - mesto hrajúce svetlami a farbami; Škótsko - hornatá krajina. Režisér často využíva postavy v tme, vidieť iba siluety, pri bojoch je to zaujímavé, ale radšej mám fajty za svetla. Ktovie, možno tým chcel podčiarknuť myšlienku, ktorá odznela, že hrozbou nie sú štáty, ale jednotlivci ktorých nevidíme, ktorí sú v TME. Chavier Bardem hraje záporáka perfektne, správne šialeného, úplne som mu to uveril. S akciou spokojnosť, nie je jej priveľa, ale stojí za to, moderný akčný film. Tiež mi však prekážalo už spomenuté, kde Bond mieri na záporáka (aj opačne), ale nevystrelí a ten potom zdrhne.

Resident Evil (2002)

Scifi-horor presne podľa mojej chuti - skupinka budúcich obetí sa spustí vlakom do tajnej podzemnej základne, kde ich čaká plno zombíkov a iných prekvapení, pričom budúce obete sa postupne menia na obete, (ne)mŕtvol pribúda a ostáva len hádať, kto to nakoniec prežije.

Jak zajíc přelstil líného hajného (1985) (seriál)

Zajac, ktorý každý deň (diel) ukradne zo záhrady jednu hlávku kapusty. Dlho som nevedel ako sa volal tento večerníček, ktorý sa mi ako decku veľmi páčil. Teraz, s odstupom 29 rokov je to slabé, ale nostalgia je sviňa, takže pod 4 hviezdy nejdem.

Zloba - Královna černé magie (2014)

Niečo tomu chýbalo - viac Juno Temple! Ako jedna z trojice šibnutých víl dostala oveľa menej priestoru ako som čakal a dúfal. Som čakal že ona bude tou Aurorou (Šípkovou Ruženkou). Namiesto toho Auroru "hrala" Elle Fanning a to hrozne. Asi najtrápnejšie bolo jej zoznamovanie s princom. Presne si to nepamätám, ale asi takto: "Ahoj, ako sa máš? Dobre a Ty? Ja sa mám tiež dobre. Ako sa voláš? Ja som Aurora. Budeš tu keď pôjdem naspäť? Áno budem." Ďalej mi vadilo, že zvyšné 2 víly (okrem Juno) vyzerali ako keby mali už len rok do dôchodku. Nič proti starým tetám, ale predsalen od víl sa očakáva že sú mladé. Ďalej ma pobavilo, ako išla Aurora ku kolovrátku a nastavila prst aby sa mohla pichnúť a zaspať. Pripadala mi ako abstinentka, ktorá si súrne potrebuje pichnúť dávku H-čka. Celé to bolo nejaké divné. Naopak, čo sa mi páčilo, bol svet víl v 3D, trochu mi to pripomínalo Pandorru z Avatara. 50%

X-Men: Budoucí minulost (2014)

V nových X-menoch vidíme hrdinstvo amerického prezidenta, plno amerických vlajok, americkú hymnu, Biely doom, bola spomenutá vojna vo Vietname a dokonca aj Kennedy. Tak prečo som pôvodne dal dokonca plný počet napriek všetkým spomenutým sračkám? Všimol som si že Mystique akosi zmenila vzhľad a to výrazne k lepšiemu. Niežeby jej predošlá herečka Rebecca Romijn zle vyzerala, to nie, ale povedzme si že Jennifer Lawrence je trochu iná liga. Ďalej som si všimol, že jedna mutantka vyzerala dosť povedome a tiež sa na ňu dobre pozeralo. Meno Ellen Page hovorí za všetko. A teraz k samotnému filmu. Mutanti bojujú resp. skrývajú sa v budúcnosti pred sentinelmi a Wolverine je napojený na "prístroj" a pomocou svojej mysle je vyslaný do minulosti, aby zmenil budúcnosť, resp. prítomnosť. Pripomína Vám to nejaké filmy? Áno, aj mne. Tiež sa mi páčilo temné ladenie budúcnosti a český dabing je fajn. Stále nie ste rozhodnutí či to chcete vidieť? Veľké plus je vidieť v 3D boje mutantov, takže odporúčam kino pred DVD. 90%

Trabantem až na konec světa (2014)

Celkom zaujímavý road movie. 4 Česi a 1 Češka na dvoch trabantoch, 2 Poliaci na nejakom svojom autíčku a 1 Slovák na starej Jave. Postupne prejdú z Guayany do Brazílie, cez prales, potom do Peru, horsky priesmyk v nadmorskej výške vyše 5000 m.n.m. (klobúk dole trabanty!), Maču-pikaču, následne Bolívia a jazero Titikaka a neskôr aj veľká soľná pláň, ďalej Čile a Argentína, kde sa dostanú k Pacifiku a cestu zakončia na konci sveta na juhu Južnej Ameriky na argentínskej vojenskej základni, kde ich ponúknu čajom. Nechýbajú ani ftípky, keď najčastejšou obeťou je chudák bezbranný trabant, ktorý nemôže za to že je taký pomalý. Oplatí sa pozrieť. A prečo len 3 hviezdy? Je to "len" dokument. Ale aj tak 70%.

Nikdy to nevzdávej (2008)

Ty vole, tak toto bola riadna sračka. Myslím že nemám viac čo dodať, kolega Antaeus presne vystihol môj názor, keď okomentoval pokračovanie tohto veľdiela = Bitkári2. Snáď už len toľko, že keby som bol taký svalnatý borec ako hlavný hrdina (a to že som!), tak by som si isto nenabalil takú blonďatú sliepku ako Amber Heard. A k tomu Twilightu čo spomínal spomínaný Antaeus - hlavný záporák Cam Gigandet fakt hral v Twajlajte, takže dobrý postreh!

Wolverine (2013)

Wolverina som bral ako povinnú jazdu pred blížiacou sa premiérou X-Men: Budúca minulosť a tak to aj dopadlo. Zasadenie deja do Tokia a Nagasaki nebolo príliš šťastné, aj keď niektoré boje s ninjami či samurajmi, no proste s Japončíkmi, stáli za to. Chápem že Wolverine je z X-menov možno najobľúbenejší, ale točiť ďalší film prakticky len o ňom mi príde zbytočné. Kým ten prvý bol ešte fajn, toto ma nebavilo.

Zkus mě rozesmát (2011)

Tvorcom to vyšlo, skúsili ma rozosmiať a ja som sa smial a to často a tak to má byť, aspoň pri komédii. Jennifer to moc sluší a vo svojich 42 rokoch vypadá oveľa lepšie ako v Priateľoch, zreje ako víno a herecky tiež o level vyššie.