Star Trek IX: Vzpoura (1998)

Akčné scifko, ktoré má síce dostatok akcie, ale necháva ma pomerne chladným. Nevedel som si nájsť vzťah k tomuto príbehu, len som sledoval čas koľko ešte ostáva do konca. Vmiešavanie sa Federácie do občianskej vojny asi nie je to pravé orechové pre 100-minútový film. A záporák tiež nič moc. Jediné čo zaujalo, bol anglický spev Picarda a Datu hneď z úvodu snímku.

Star Trek VIII: První kontakt (1996)

Na tomto filme mi prekáža psychologizácia postáv, hlavne kapitána Pickarda. Oveľa lepšie by sa to pozeralo, keby boli postavy krásne ploché, neboli by vnútorne rozorvané. Avšak autor asi týmto spôsobom chcel vyjadriť vzťah Pickarda k Borgom, ktorí ho kedysi zajali. Na jednej strane som rád že postavy ako Spock, Uhura alebo Zulu tu už nehrajú, ale na druhej strane ako kapitán sa mi viac pozdával Kirk a chýba tu aj Čekov v podaní Waltera Koeniga.

Pokušenie (1996) (pořad)

Kedysi som túto vedomostnú reláciu občas pozerával a človek sa tam čo-to aj naučil. Avšak 4 hviezdy by som nedal, keby som tam sám nevyhral. Aj keď len v prémiovom kole, ale potešilo. Takže v tomto prípade je moje hodnotenie mierne subjektívne. Som zažil svojich 15 minút slávy :)

Star Trek VII: Generace (1994)

Cestovanie v čase, spolupráca bývalého a súčasného kapitána Enterprise Kirka a Pickarda, Nexus ktoré mi trochu pripomenulo realitu vs. sen z filmu Počiatok, súboj s klingónskym dravcom, dostatok akcie, sympatickejšia posádka, to všetko sú pozitíva, ktoré robia zo siedmeho dielu doteraz najlepší film zo série Star Trek. A prekvapila herecká rola pre Whoopi Goldberg, ktorú som v Star Treku absolútne nečakal.

Star Trek VI: Neobjevená země (1991)

rozhodne jeden z lepších filmov Star trek. od chvíle keď sa dvaja členovia posádky dostanú do dilítiových baní a popri tom sa začne vyšetrovanie sabotáže/atentátu a pátranie po vinníkoch, film získa celkom dobrý spád a dá sa považovať dokonca za akčné scifi, čo pri Star treku nebývalo zvykom. hlavnou zápletkou trochu pripomína úvodný film k seriálu Babylon5.

Star Trek IV: Cesta domů (1986) odpad!

Neznáma sonda sa blíži k Zemi, lebo si chce pokecať s veľrybami, ale keďže veľryby už vyhynuli, tak sa naši hrdinovia na klingónskej lodi prenesú do 20.storočia a presenú 2 veľryby do budúcnosti, aby si tieto veľryby mohli pokecať so sondou a odhovoriť ju od zničenia Zeme. Nepodarená zlátanina Zachráňte Willyho a Návratu do budúcnosti. To že sa dej predošlých epizód odohráva v budúcnosti, sci-fi nádych robí z týchto filmov pozerateľné diela. Ale prenesenie Kirka, Spocka a spol. do 20. storočia spečatilo jasný odpad a nepomôže ani enviro agitka na záchranu veľrýb.

Star Trek III: Pátrání po Spockovi (1984)

herci nehrajú, klingónski záporáci sú smiešni, triky nefungujú, avšak tieto staršie sci-fi majú v sebe akési kúzlo, vďaka ktorému sa to väčšinou dá pozerať. a potešila hudba Jamesa Hornera, hlavne tá pri záverčných titulkoch, ktorá mi trochu pripomínala hudbu zo staršej trojice Star Wars. žiaľ ani niekoľko pozitív filmu nepomohlo. záverečný rituál oživenia Spocka u rodných Vulkáncov mi príde ako dosť trápny.

Chyť mě, když to dokážeš (2002)

stručný návod na to, ako falšovať bankové šeky. herecký koncert DiCapria a Hanksa. tentokrát nevadilo ani "based on true story"

Vlasy (1979)

nie som si istý či mi vyhovuje hippisácky štýl života, kde kladné postavy prídu nepozvané na oslavu a tancujú na stole, alebo keď ukradnú auto a chápe sa to ako spôsob revolty voči systému, takže je to oukej. ale na druhej strane mi vyhovuje ich odpor k armáde a túžba po mieri. relatívne smutný koniec vo zvukoch Let the sunshine ako-tak zachránil celý film. 50%

Pokání (2007)

Neskutočne nudný film a nezachráni ho ani ten koniec. Režisér Joe Wright sa pomaly stáva zárukou nudy, predtým Pýcha a predsusok a teraz ešte o čosi horšie Pokánie. p.s. WTF tie nominácie na Oscarov??