• Fantasy

Star Trek (2009)

Musím konstatovat, že jsem nikdy nebyl zvlášť zarytým fanouškem Star Treku. Pár dílů seriálu jsem viděl, tak trochu jsem znal postavy, ale to bylo tak vše. Po dlouhé době jsem se rozhodl, že se na filmový ST od Abramse podívám. V prvé řadě rozhodně musím pochválit Giacchina za perfektní hudební doprovod. Scénář napsaný Robertem Orcim a Alexem Kurtzmanem, byl takřka bezchybný. Dále velmi oceňuji casting na hlavních i vedlejších rolí, kde musím říct, že všichni herci byli vynikající. Především mě překvapil Zachary Quinto, kterého si vybavuji pouze jako Sylara z Heroes. Všechno perfektní bylo ještě podtrhnuto vynikajícím vizuálním dojmem - všechny ty výbuchy, lasery, phasery, prostě krása to sledovat. 90% {viděno na PC > televizi ve Full HD}

Mr. Bean (1990) (seriál)

Nejlepší komediální seriál všech dob. Prostě klasika veškerého humoru. Nedokážu si představit nikoho jiného, kdo by uměl udělat takové držky jako Rowan Atkinson. On se pro tuto (a podobné) role prostě narodil. {viděno v televizi}

Věc (1982)

Jeden z nejděsivějších hororů, který jsem kdy viděl. Výkon Kurta Russella je úžasný, ATMOSFÉRA celého filmu je neuvěřitelná a to všechno podtrhuje ještě parádní hudební stránka. {První shlédnutí v televizi asi před třemi lety. Nyní na PC > televizi ve Full HD kvalitě}

Saturnin (1994)

K tomuto filmu, bych se nejspíš nikdy nedostal, ale byl mě (a celé mé třídě) doporučen od profesorky na češtinu, kvůli povinné četbě, že to je velmi povedené. Když jsem si z knihovny vypůjčil Saturnina od pana Z. Jirotky, z chutí jsem si to přečetl a kniha byla velmi pěkná, tak jsem usoudil, že se podívám i na film. Přestože bylo hodně scén z knihy vypuštěno (což bývá u knih > filmů, normální), jsem si film velmi užil a pobavil jsem se. Musim ovšem vyzdvihnout herecké výkony, které byly opravdu bravurní. Takže musím paní profesorce na češtinu poděkovat, protože to byl moc pěkný film. :) {viděno na PC > televizi pouze rip z čt1}

Megamysl (2010)

"Animák kterej má koule!" Jinak to ani říci nemohu, protože to byla pořádná nálož všeho co bych požadoval od sci-fi akčního animáku a možná ještě i něco navíc. Především jsem ocenil perfektní hudební doprovod, jelikož jsem velkým příznivcem rocku a metalu. Takže vřele doporučím všem (a nejen kvůli hudební stránce). 4* 80% {viděno na PC > televizi ve Full HD}

Na vlásku (2010)

Velmi zábavná podívaná, se skvělými efekty a dovolím si tvrdit, že to hodně konkuruje Pixaru. Nejspíš je to tím, že jsem celkem romanticky založen, ale příběh, leč byl lehce předvídatelný, se mi moc líbil. Takřka muzikálový doprovod, při některých scénách byl pěkný a film neztrácel tempo, díky němu se na to velmi pohodově dívalo. Byly tam také příjemné fórky, které stojí za zapamatování a když to tak vezmu kolem a kolem, tak prostě musím dát 5*. {viděno na PC > televizi ve Full HD}

Čarodějův učeň (2010)

Inu podle traileru jsem čekal nějaký nářez, bohužel trochu zklamání a nakonec jen tuctová popcornovka, kde se dá na chvilku zabavit. Někomu to možná stačí, ale já bych chtěl víc, protože ten film na to potenciál měl. Rozhodně bych ocenil více kouzel, když je to o čarodějích. {viděno na PC > televizi v HD ready kvalitě}

Hvězdná brána (1997) (seriál)

Vynikající seriál, který jsem sledoval od mládí a hltal jsem každé slovo co řekli a taky, jako každý malý kluk, jsem chtěl s nima lítat z planety na planetu, jednou si vyzkoušet onu "Hvězdnou bránu". Pak "zemřel" Richard Dean Anderson a ten seriál už nebyl takový, ale pořád se na to dalo dívat. Takže 4*

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Vynikající seriál, kde se směju každý díl, každý díl je originální a vždycky přijdou s něčím co mě opravdu dostane. Nemůžu jinak než dát 5*, protože pak by za mnou snad přišel Sheldon a vymluvil by mi do hlavy díru. Nejoblíbenější scéna: Sheldon: "Howard, where did you buy your shoes?" Howard: "What?!" Sheldon: "Bazzinga! I don't care." A to prostě když jsem viděl/slyšel poprví, tak mi bylo jasný, že tenhle seriál je perfektní!

Profesionálové (1977) (seriál)

Boddie a Doyle je prostě nezapomenutelná dvojka, jejich velmi vtipné dialogy mě vždycky pobavily a prostě se na to krásně kouká a člověk se neuvěřitelně baví!