• Fantasy

Final Fantasy VII: Advent Children (2005)

Neuvěřitelná nadšenost z grafického zpracování a jakožto milovník Final Fantasy nemůžu hodnotit opravdu jinak než 5*. 1080p

Flash (2014) (seriál)

Už od počátku pilotu první série mě Flash nějakým způsobem neskutečně chytil. Ačkoliv je plný klišé, které je tisickrát a znovu omleto, na seriál mi to přijde strhující, jak vizuálně, tak příběhově. Všechno do sebe krásně zapadá a tvoří to celistvou linku, která chytne a nepustí. V první sérii byl celkem slušný záporák - Reverse Flash, čekal jsem, že tam ke konci půjde o úhlavního Flashova nepřítele - Grodda, ale to pravděpodobně ještě přijde. Digitální efekty na seriál mi přijdou více než kvalitní. Z první sezóny musím hodnotit 4*. Nicméně po tom, co jsem začal sledovat druhou sérii, kde se začali prolínat světy "Dvou Zemí" z paralelních vesmírů, tak je to ještě napínavější, vznikly nové zápletky, které tomu dodávají neuvěřitelný drive a teď se každý týden třesu, už aby byl nový díl Flashe. Ani nevím proč mne ten seriál tak chytil, vcelku je to jen stupidní "teenovka", ale tak skvěle natočená, že mě hrozně baví. Co se týká druhé série, tak hlavním záporákem (Zoom) jsem tak moc nadšený(!), že by mu ho mohl závidět i kdejaký celovečerní trhák. Opravdu z něj jde strach, vytváří hutnou atmosféru a i vzhledově vypadá neskutečně "zle". Druhá série mě přesvědčila o tom, abych udělil 5*. Děkuji CW a jdeme čekat na další díly!

Flash - The Flash Reborn (2017) (epizoda)

Celkem příjemný start nové sezóny. Známé tváře se vracejí, Cait vypadá líp než dřív, s Killer Frost to bude ještě zajímavé. Barryho návrat byl pěkně vymyšlený, ale to zčistajasna "sakra, no jó, dyť sem Bery!" bylo hodně střelený a uspěchaný, ale chápu, že když to vymysleli, tak jak vymysleli, tak nemohli počkat ještě sérii. Flash mě vždy bavil, i když měl horší chvilky, takže jsem spokojený se startem, ale hvězda dolů za tu brutálně otravnou Iris. Její chování bych ztrestal pořádnou fackovanou, protože takhle votravnou postavu jsem už nikde dlouho nepotkal! A jako tečka na závěr - The Thinker mě celkem navnadil, co vše s ním bude v plánu. Konečně není hlavní padouch speedster.

Forrest Gump (1994)

Robert Zemeckis je výborný režisér, ale tento film je opravdu něco neuvěřitelného. Po všech stránkách je tento film úplně perfektní, nevidím na něm snad jedinou chybičku. Tom Hanks opravdu podal strhující herecký výkon a celý film jsem zůstal v křesle jako přikovaný (bohužel v křesle, jelikož když tento film vyšel v kinech, tak jsem byl ještě malý). U tohoto filmu bych se nebál dát 6*, kdyby to šlo.

Friends: The Stuff You've Never Seen (2001) (pořad)

Tento seriál pravděpodobně nikdy nepřestanu milovat. Strávil jsem u něj mnoho a mnoho chvil, některé mě dokonce i dojaly, i když převážně to byla zábava, a to 100% prakticky po celou dobu všech sérií, takže když se k tomu všemu ještě můžu podívat na nepovedené scény - byť si myslím, že by jich mohlo být mnohem víc - tak to mi to opět vyvolává ten pitomý úsměv na rtech a vyvolává vzpomínky na některé silné díly. Asi je na čase, abych toto skvostné dílo oprášil a znovu se na všechny podíval.

Gladiátor (2000)

Naprosto parádní film, kterému nemám vytknout téměř nic. Russell Crowe, a samozřejmě i další, perfektní herecký výkon. Skvělá hudba, která jen přihrává k atmosféře. 5* 90%

Gulliverovy cesty (2010)

Jelikož jsem čekal, že to bude nějaká blbost, tak jsem si pouze sednul do křesla, připravil ovoce (nemusim popkorn :)), nalil colu a pustil film. Následujících 85 minut jsem se ale vyloženě bavil! :) Přišlo mi to jak vtipný, tak napínavý a mělo to šmrnc. Jack Black mi tam seděl, on je na takové role prostě stavěný a Emily Blunt s Amandou Peet byly krásný. Já bych všem tento film doporučil, protože já se vážně moc bavil! Palec hore, 4* a 80%!

Hancock (2008)

Tento film mě velmi pobavil. Byly tam dobré fórky, akce, trochu mi to připadalo i smutný v některých částech, ale dokupy to podle mě dává velmi dobrou komedii. Will Smith zahrál svou roly "superhrdiny ožrali" skvěle. 4*

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Průměrný díl Harryho Pottera. Žádná významná akce. Toť všechno bylo dáno předlohou sedmého dílu z knihy. První polovina byla v knižním podání velmi dobrá, nicméně ta filmová není nijak povedená. Ale jakožto nástup na ,,Druhou část sedmého dílu'' to musí být, aby i pouze filmový divák byl v obraze co a proč se děje. Takže ty 3* jsou celkem na místě. ..... EDIT Po shlédnutí ve Full HD nakonec musím přihodit ještě 1 hvězdičku, protože vizuální zpracování je opravdu krásné. 1080p