Rokle

milovník filmů a florbalu

Facebook: profile.php

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25
    • 15.2.2019  09:59

Velká...velká spokojenost. Hrozně dobře se na to dívá. Není to žádné průlomové dílo, ale to jsem ani nečekal. Hlavní postava parádní, Waltz standardně nadprůměrný a hrozně mě bavil i ten mladík. Samozřejmě vizuální stránka na plátně bere dech (viděno "jen" v 2D). Bylo to opravdu, jako kdybych se propadl do osmdesátých/devadesátých let a viděl zase jednou poctivou, zábavnou (občas i drsnější) žánrovku. Palec nahoru a bomba cameo :)

• 8.11.2016  17:05
    Příchozí (2016)

Strašně silnej film, v podstatě komorní. INTELIGENTNÍ sci-fi, chytrý scénář, geniální úvodní sekvence, pohlcení příběhem a emocionální dojezd. Parádní obsazení v podobě skvělé Amy Adams, Jeremyho Rennera a Foresta Whitakera. Nečekejte žádný akční spektákl a už vůbec ne žádné přehnané honičky. Nechte se pohltit atmosférou. Pro mě film roku.

• 13.1.2016  13:58

Ano, je to složité. Ano, někdy se mi stávalo, že jsem nevěděl, která bije. Jenže ten film je tak proklatě dobře a výživně natočenej a skýtá takovou hlubokou pravdu, že i když se na to kouká jako na komedii, je to vážné a závažné. Krásně je na tom ilustrována debilnost systému, lhaní, neschopnost se orientovat v základních finančních věcech a nenažranost finančního sektoru.

• 25.6.2015  18:59

Hovadina, která je směšná, není vůbec děsivá, napínavá a přichází.... s ničím.... Možná je to fajn ukázka pro důchodce, jak ovládat počítač, Skype, Facebook.... ale to za***ný klikání Skypu po příchozí zprávě mě po chvíli začlo děsně štvát. Nápaditost vražd nejde vychutnat, protože sekací Skype je proti. Když si uvědomím, jak na to šlo nedávné "Neutečeš" - které za málo peněz udělalo pořádnou muziku, tak tohle se může krčit leda tak v koutě.

• 22.5.2015  12:13
    Špión (2015)

Já se bavil 30 minut, kdy ten film strašně jede na bondovkách. Jenže pak se do hlavní role posadí Melissa a je to v kelu. Ten zvrat, který přijde po půl hodině je pro diváka strašný a upozadit božího herce je na přes držku. Paul Feig umí točit, ale mně je ten humor cizí. Statham kraluje. Tam, kde Kingsman dokáže držet laťku po celou dobu, tak Špión navnadí, aby následně jen a jen padal. Dávám průměrných 5/10.

• 22.2.2015  15:05

Britský humor, Mark Darcy v roli (skoro) Bonda, teenagerovský mladík... švédská princezna, která miluje anální sex. Film, ve kterém je všechno a co se ostatní bojí natočit. Matthew Vaughn je borec a já mu zobu z ruky... Proto milujeme filmy. Musím si opravdu ještě jednou pustit Kick-Ass, jestli konečně to hodnocení nezvýším... Každopádně Kingsman je hlavně prvotřídní zábava a já si jdu sehnat oblek na svatbu :)

• 27.1.2015  09:19

Abych byl schopen přijmout toto reálné drama jako celek bylo by nezbytné "opravit" pár věcí, které mi zkrátka kazí zážitek. Jedním z nich je přidat důvod, proč Sandra trpěla depresemi. Pro mě se její osoba stala pouze tou, která po jedné nepodařené návštěvě šahá hned po práškách. Presskit mimochodem pěkně kecá. "Sandra se nevzdává...a ze všech sil se snaží přesvědčit kolegy..." Nebýt manžela, který mi herecky přišel i zajímavější než Cotillard, skončila by dávno pod kytičkami. Další důvod, proč je pro mě film průměrný, je ten, že Belgie má jiný životní standard než my. Netušíme, jestli je rodina zatížena hypotékou, ale rodina se nemá nijak špatně (nebo jestli má, není to nijak ukazané). Já tomuhle prostě nevěřím. Navíc, tohle byla opravdu jediná životní práce? Snímek je standardní, ničím nevybočuje. Jen dva momenty mě jaksi vytrhly z letargie. Reakce kolegy-fotbalového trenéra a pak jízda autem, kdy Sandra řekne manželovi, ať to rádio nevypíná a následně ho vezme za ruku.

• 26.1.2015  14:07
    Hacker (2015)

Hacker je ze všeho nejvíc patvar. Nefunguje v něm romantická linie, protože k Asiatce je nemožné si vytvořit nějaký rozumný vztah. Tudíž jsou její chmury k smíchu. Nefunguje v něm napětí, hlavní hacker-záporek je nulovej. Mann v podstatě vyniká jen momenty, které ho proslavily - střelbou v doku a na ulici. Starý snímek Síť se Sandrou Bullock je zábavnější a efektnější. Široko daleko nejhorší režisérův počin.

• 18.1.2015  11:40
    Letadla (2013)

Tohle není kopie Aut, to je přímo jejich vykrádačka. Ztráta času.

• 3.9.2014  09:05

Plusy - parádní přehlídka aut, hezké scenérie, některé záběry na modrookou Imogen Poots. Mínusy - příšerné dialogy, Michael Keaton. Na vydechnutí fajn blbina. A slušný referenční film na odzkoušení zvukové sestavy :)

• 27.8.2014  13:40

Krobot ukazuje, jak si s málem replik dokáže vyhrát. Staví úžasně vtipné scény zdánlivě jednouchým načasováním a vybírá herce, kteří dokáží jeho nápad realizovat. Vedení tam ale musí být, i když se zdá, že si to herci dávají sami. Je to absurdní jako Čtvrtá hvězda, je to filmové, i když se řada lidí domnívá, že nikoliv. A je to zábavné jako v poslední době máloco. Akorát to nemusí sednout každému. Dávám 4* a trojici Babčáková, Novotný, Čermák povyšuju na nejabsurdnější trojku českého porevolučního filmu :)

• 12.8.2014  09:57

Takhle se točí dvojky! Dynamika akčních scén je neuvěřitelná a žene film takovým způsobem, že je vlastně docela fajn, když se najednou ocitneme v klidnějších vodách a jen se "žvatlá". Ta konspirace byla tak věrohodná, že Captain funguje i na dramatické rovině. Herci hrají co je potřeba, na žádné ocenění to není a je to jenom dobře. Cítil jsem se jako malé děcko, kterému dávají hračky :) Dokonalé, zatím nejlepší film roku.

• 16.10.2013  08:30
    Spisovatelé (2012)

Velká pohodovka, která mě bavila o něco víc než The Peks of Being a Wallflower. Perfektně obsazené, mladí herci a herečky jsou strašně moc sympatičtí a konečně pořádná role pro Grega Kinneara. Ten chlap se na zarostlého spisovatele (a podivína sledujícího svoji bejvalku) parádně hodí. Můžeme se bavit o tom, jak relativně jednoduché to je, nemá to přílišnou hloubku, ale proč nedat maximální hodnocení, když jsem se po celou dobu tak náramně bavil a dojímal.

• 16.10.2013  08:10

Měl jsem pocit, že se Kovbojové a vetřelci potkali s Wild Wild West. Po několikáté otravný Depp (kruci, ten chlap má jeden ksicht, stejně jako Jirka Macháček), mdlý Armie Hammer a bombastický rozpočet, který musí být jeden velký tunel. Dobře, je tam dvacetiminutová závěrečná smršť digitálních efektů, ale jinak se divím, kam všechny ty prachy šly. Řada trikových scén je na slabé úrovni.

• 24.5.2013  10:36
    Polski film (2012)

Liška, Matonoha, Daniel a Polášek. Nejdivnější český film poslední doby připomínající mystifikační Rok ďábla od Petra Zelenky. První polovina výborná, bavil jsem se tou "autobiografií" zúčastněné čtyřky a neváhal bych dát 8/10. Po odjezdu z Polska jsem trpěl a druhou půlku bych hodnotil 4/10. Výsledné tři hvězdy jsou tudíž jakýmsi kompromisem, kdy z úžasně hravého a plastického dokumentu přišel krutý pád.

• 24.5.2013  10:35

Bylo to jako sledovat videoklip. Vše strašlivě zrychlené bez nějakého souvislého vyprávění. Trollovo rozhodování, jestli se má či nemá účastnit záchrany bezbranné Mařenky a následné vyřízení účtů se šerifem a jeho poskokama jednoznačně nejlepší částí. Konečně verze pro dospělé :)

• 24.5.2013  10:33
    Mama (2013)

Má to svoji atmosféru, del Torovo dohlížení jde znát. Je obrovská škoda, že ten konec vypadá jak z podřadnýho béčka.

• 24.5.2013  10:32

Nejdříve to vypadá jako pokračování Nákazy, aby se to následně změnilo v nefalšovaný thriller. Chci to rozhodně zkusit ještě jednou, abych naplno dokázal ocenit hraní některých postav, které se ukázaly být něčím jiným než se zdálo. Už dlouho si hlavní postava neužila takovou satisfakci jako tady :)

• 23.5.2013  15:19

Řada vtipných momentů je ubíjená příšerným přeřváváním celé rodiny. Snad nejuřvanější film poslední doby :) Nevěřím, že takhle to v amerických rodinách bývá, protože pak by to bylo rovnou na provaz. Zbytečně dlouhé.

• 23.5.2013  15:17

Divnost... těžko se rozepisovat o zvláštním patvaru, který jsem měl možnost vidět. Skládá se to vlastně z fragmentů, které jsou v určitém úseku vyobrazeny, pak se skočí jinam a zase vidíme další vyprávěnou část. Kupodivu to celkem funguje (rozhodně nemohu říci, že by mě to vadilo). Jen dokážu pochopit, proč to někdo může absolutně odsoudit a někdo vyzvedávat do nebes.

• 23.5.2013  15:16

Walken, Al Pacino a Arkin válej. Když společně ukradnou páradní káru, mohli by jim jejich energii o několik desítek mladší jedinci závidět. Spokojenost vidět na place partu, která ještě nepatří do starýho železa.

• 23.5.2013  15:15

Cruise je furt machr. I na "starý" kolena dokáže utáhnout film, který klesá a stoupá s jeho výkonem. Být lépe napsaný záporák (a tím mám na myslí opravdu velkého bosse, ne jeho poskoka), mohla se z toho zrodit pěkná trvalka. Takhle je to pouze příjemná jednohubka.

• 23.5.2013  15:14

Crowe s Wahlbergem a je to těžká nuda? No, je to na pováženou. Bohužel v tom nemají prsty oni dva (Crowe se navíc docela snaží vytřískat co to jde), ale totálním průserem je scénář, který snad tvořil člověk co dochodil základní školu. Politika, nevěra, zákulisní hry... slibuje to mnoho, nic však není ani průměrné. Vřele doporučuju nedávného bratříčka, který se jmenoval "Den zrady". Budete se bavit lépe.

• 23.5.2013  15:12

Když pominu jak rychle se najednou z totálního hajzla stane věřící a oddaný pomocník afrického národa, tak mi zbývá relativně průměrné vyprávění, nějaká ta dramatická situace a solidní Butler.

• 20.5.2013  19:50
    Zabít tiše (2012)

Až příliš zvláštní stylovka :) Oceňuju, že se najde scénárista a režisér, který jde proti proudu a vypráví úplně jiným stylem než ostatní. Zejména to jde cítit z postavy, kterou hraje James Gandolfini... kdy se vám naskytne pohled na zabijáka, jenž nezavře hubu a mluví totálně o něčem jiném než je zrovna potřeba. Bohužel pár dobrých momentů přehlušuje řada hluchých míst.

• 20.5.2013  19:31

Ale jo, dalo se. Jennifer je fajn (tílko boduje). Lekačky fungujou taky slušně. A díky tomu twistu je to poměrně sympatické. Nemám nic proti, jednou za čas.

• 20.5.2013  16:37

Takový ten americký snímek, který uměj jenom Amíci :) Krásné pláže, krásné dívky, svalnatí chlapi. Buldok Butler si po počáteční nechuti vezme mladýho pod svá křídla, začne ho učit životu, skamaráděj se, do toho hezkého se něco ošklivého stane, ale "my" se z toho pomocí přátel dostaneme. Z technického hlediska tomu nemůžu nic vytknout (vlny jsou v tom závěru parádní a přiznám se, že jsem kolikrát dostat panickou hrůzu, že jsem tam), ale ta šablona, po které to jde, je už několikrát převzatá.

• 20.5.2013  16:37

Odřené 3*. Těšil jsem se... na netradiční drama, ale v podstatě mě na tom bavila jen mladá dvojice, která hrála na romantickou notu. Psychiatrická léčebna není hezké a milé místo, ale snad mohli trochu víc popustit uzdu své fantazii (když už tam měli Zacha). Zůstalo to někde na půli cesty.

• 20.5.2013  16:36

Soustředěný a přesný Gere (ten chlap působí pořád fit), jedna milenka, jedna nehoda. Ukázka toho, že s dobrým námětem a precizně napsaným scénářem se dá vytvořit poutavý thriller, který nepotřebuje krvavé lázně.

• 20.5.2013  16:35
    Goldfinger (1964)

Ne, na pátou hvězdu to stále nemá... Vše je výborně skloubené, ale nedokážu dát plnou palbu filmu, který už na řadě míst působí hodně "papundeklově".

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25