Bez zlého úmyslu (1981)

Pollack měl dar udělat i z relativně všedního tématu zajímavou podívanou. Toto za mohutného přispění Paula Newmana a Sally Field není výjimkou.

Hoffman (1970)

Komedií bych to rozhodně nenazýval. Jedná se spíše o smutné drama, kdy se jedinec dopouští vyhrožováním určitého něco za něco... aby se to pak vyvinulo úplně někam jinam. Někdy před polovinou jsem si začal říkat, že už toho začínám mít dost a malinko jsem se začal nervovat nad postavou mladé dívčiny, proč si nesbalí a neodejde (na tohle bych neměl žaludek). Ale tahle chvilková pasáž je ihned nahrazena zajímavým rozuzlením. Sellers je úžasný, dokonale chladný, nikdy jsem neměl tušení, co za chvilku provede. A Sinéad Cusack je přesně ten typ mladé holky, která dráždí svým kukučem, je zranitelná, ale v pravý moment vytáhne ten výraz, který my muži milujeme :)

Muž na hraně (2012)

Pokud někdo dříve kritizoval Ctihodného občana, tak si na kritice Muže na hraně pošmákne. Logických nesmyslů je tu hafo, ale více mi vadilo to, jak jsou ty postavy vlastně hrozně nezajímavé. Worthington mě sejří čím dál tím víc... charakterní role nezvládá, nevěřím mu. Podobně nevěrohodná je tady i Elizabeth Banks, jejíž důvod, proč má být hlavním vyjednavačem, je spíchnutý horkou jehlou, aby se neřeklo. V tomhle (ne)thrilleru, (ne)dramatu je všechno průměrné a jen zásluhou známých herců to mohlo jít jako áčkový film. 50% a jdu si pustit Vyjednavače...

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Hlavně mě bavila první půlka, která srší drsnějším humorem (jak se Stifler vypořádá s bandou mlaďáků nemá chybu). Jimův táta si konečně lízne alkoholu a pořádně se rozjede :) Sice chápu, že se musí vytvořit mezi hrdiny nějaká ta trhlina a pak to dávat opět dohromady, ale tady mi to už nesedělo. Také camea některých známých jedinců jsou diskutabilní. Na jedné straně zbytečná Jessica, na straně druhé boží Sherminátor (škoda, že pojmenování Furlonga jsem v kině zachytil sám :) Školní sraz vlastně dokázal nemožné. Je to jako byste se sami ocitli na vlastním školním srazu. V době prvních Prcin jsem byl na střední a zrovna před necelým rokem jsme měli obdobnou akci. Ne takhle památnou, ale nostalgie fungovala podobně.

Jíst, meditovat, milovat (2010)

V Itálii to ještě ujde. Pozorovat to báječný jídlo, krásu Říma je fajn, ale jakmile se to posune do Indie a pak na Bali, jde to z kopce. Ke konci jsem měl pořádný problém to vůbec dokoukat.

Piráti! (2012)

Aardmani válej i tentokrát. Typicky britský humor ("Londýn je nejromantičtější město na Zemi".... a vzápětí piráti vjedou do neprostupné mlhy), posádka pyšnící se pod pořádným plnovousem skrývající ženou a do toho všeho Charles Darwin a královna Vicky. Ačkoliv je dabing na slušné úrovni, těším se na možnost, až budu moci zhlédnout film v originále.

Avengers (2012)

Comicsové nadšení! A to považte. Druhý Iron Man hodně zadrhával, Downey Jr. mi lezl krkem... Kapitán Amerika byl snesitelný, ale nepatřím mezi jeho fanoušky. No a tady kupa těchto i dalších postav a aby to mezi nima fungovalo? Jo, funguje a to tak, že bezvadně. Tam, kde končí akce, nastupuje humor (on ten humor je nakonec i v akci). Sice ne všichni dostanou stejně prostoru, ale co by divák na ploše 142 minut chtěl? Blockbuster, který sliboval zábavu a nelhal (2D verze, titulky).

Žena v černém (2012)

Daniel Radcliffe v duchařině, které nechybí hutná atmosféra, ale je paradoxně silnější v jednotlivých momentech. Finále se dá odhadnout předem, tedy pokud máte nakoukány podobné žánrovky z poslední doby.

Max Payne (2008)

Hezká obrazová kompozice se strašlivě nudným obsahem.

Hunger Games (2012)

Zarážela mě kamera. Souboje jsou absolutně nepřehledné. Neměl jsem ponětí, co kdo komu dělá. Na takovouhle nákladnou produkci hodně nevídané. Škoda toho PG-13, zrovna u tohohle by se řežba přímo šikla.