Želvy Ninja 2 (2016)

Tak tohle byla epická pecka, uber bomba, želví nářez na druhou! Poslední dobou jsem byl v kině dosti často a tak jsem čekal kdy zase přijde po filmu ten "wow" dojem že si z něj "sednu na prdel", prostě budu odcházet z kina vyklepaný a nadšený, protože se tenhle pocit podezřele dlouho nedostavoval...tak, teď se teda konečně dostavil! Druhý film převálcovává první díl ve všem na plné čáře. Znáte původní animák z osmdesátých let? Převeďte si ho do hraného formátu a máte druhý díl. Je vidět že změna režiséra opravdu prospěla a Dave Green věděl co točí. Ano máme tu přesně to co jsem tvrdil že to bude "soft reboot". Trhač je více lidský a není již digitální, taky má větší roli a pouze jen nemlátí želvy po hlavě. Navíc přibyli Rocksteady a Bebop kteří chováním jako by vypadli z oka svým původním předlohám. Stejně tak retardovaný, zároveň geniální a nedoceněný vědec Backster Stockman. Je zde i Casey Jones, želvácké auto....Foot klan a Karai jsou konečně ninjové! Jo a pak je tu Technodrom...a Krang!!! Nečekal jsem že se ta obří základna mluvícího mozku fakt tak povede - obří oko, a přední dělo...jako by vypadl z oka předloze (akorát nejezdí, ale létá). Krang též suprový, styl mluvy přesně jako ze seriálu. Otravný Vernon a nulově herecky nadaná Megan Fox, teda April O'Neillová šli hodně do pozadí a nemají tam díky bohu tolik prostoru, želvy to téměř táhnou sami, akorát je občas zastíní Rocksteady a Bebop - protože záporáci jsou prostě cool, že? Navíc plno narážek na původní seriál a filmy. No a závěrečný song u titulků to všechno rozsekne :). Díky hromadě akce a zajímavým charakterů film neskutečně utíká, na rozdíl od prvního dílu. To je zároveň možná i jeho mínusem, protože je tu hromada postav a některé nemají dostatek prostoru který by si zasloužili. Například Trhač s maskou, Karai, Casey Jones...i ten Krang by tam mohl být více. Doufejme že se v této sestavě vše vrátí i do třetího dílu, protože příběh končí tak, že by se s ním dalo krásně pracovat dál.

10 000 př. n. l. (2008)

Suprový středověký film. V ději sice nic oreginálního, ale je to točené opravdu velkolepě se suprovými triky. Navíc mamuti, ptáci moa, šavlozubý tigr....a ten závěr. No prostě velklolepá bomba. Určitě daleko lepší než nudná cesta bojovníka.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Někdo tenkrát řekl že 300 je jako Sin City a Trója dohromady. Nebyl daleko od pravdy, takovýhle film tu ještě nebyl, každá scéna která se v něm objeví je něčím impozantní a hezká, skoro jako obraz, opravdu se na to pěkně kouká. Bitvy jsou kolikrát i přehledné a občasné zpomalení tomu dává ještě šťávu. Dále je skoro neuvěřitelné jak se člověk dokáže vcítit do hlavních hrdinů a fandit jim, a to že se na konci obětují mu pak připadá správné a souhlasí s nimi že se rozhodli dobře. Celý příběh nakonec vychází ze skutečné události, věřím že tímhle způsobem se o dějepis začne zajímat i jeho největší odpůrce. Nakonec je tu poslední přeživší jednooký sparťan (kterého hraje Faramir), který vypráví tento příběh ostatním a slouží i zároveň jako vypravěč, podle mě to není na škodu. Občasný komentář do bitvy potěší. A aby člověk nebyl tím rubáním za chvíli znuděný, tak se tam občas hodí záběr do Sparty a menší dějová linie s Lionidasovou manželkou.

300: Vzestup říše (2014)

Rozhodně to nebylo špatné, to ne. Plynule navazuje na první díl což velice potěšilo a herci se přitom nemění i když mají třeba i minoritní role. Z nových tváří exceluje Eva Green jako hlavní záporačka Artemisia a hudební doprovod se též hodně vyvedl. A teď taky trochu toho negativismu. Hlavní hrdina bohužel nedosahuje charismatičnosti Leonidase a je vidět že režisér je někdo jiný. Původní Bitva u Thermopyl, měla hromadu ikonických záběrů, scenérií a proslovů. Dokonce i akční sekvence měli větší říz. Všechno mělo "wow" efekt, který se zde bohužel vytratil, je fajn že tam do sebe sekají, je to zpomalené a všude cáká krev, ale prostě tam tomu něco chybí. Nicméně jak jsem již psal na začátku, zase tak špatné to nebylo a rozhodně jsem se bavil, ale žádný zázrak od toho též nečekejte. Navíc vzhledem k závěru by jsme se třeba mohli někdy i dočkat třetího dílu, kde již bude konečně ta finální bitva :).

3:15 zemřeš (2005)

Tak tohle je vážně ubohé. Filmaři přišli s celkem dobrým nápadem, ale pak zjišťují že samotný nápad moc ve filmu lidi neděsí. A tak tam přidávají věci, které zabírali na lidi u konkurence. Najdete zde pak například scénku kdy se farář snaží vyhnat ďábla z domu ale nezvládne to (jako exorcista), nebo postava malé mrtvé holčičky (jako v Kruhu, Silent Hill) která má děsit a přitom v hororu nemá hlubší význam a působý až zbytečně. A ještě jedna kuriozita kromě flashbacku na začátku kdy otec pozabijí rodinu, ve filmu nikdo nezemře, tedy až na psa. Dobrý horor co?