G.I. Joe 2: Odveta (2013)

O dost lepší než první díl. Jon Chu splnil svoje sliby a druhý film se opravdu nese v duchu seriálů a komiksů. Hodně se mi líbilo úvodní seznámení s jednotlivými postavami, tak aby příběhu rozuměl i ten co nezná tento universe. Opravdu se povedli postavy Fireflye (výborný charismatický herec) a Cobry Commandera, Zartan byl též skvěle napsaný. Co se týče G.I. Joe, tak mi ani nescházela abstence starých hrdinů, Roadblock byl super, Rock si ho opravdu dával, Flint je sympaťák stejně tak Lady Jaye, která předčí i Scarlett. Hudba nebyla nijak výrazná, ale sedla velice dobře k filmu a nevadila, rozhodně si na ní nemůžu stěžovat. Některé akční scény sice svým rychlím střihem na plátně zanikají, ale na DVD nebo Blu Ray už to snad tak hrozné nebude. To by bylo snad jediné mínus, pokud opomenu pár nevysvětlených věcí, které doufám budou vyjasněné ve třetím díle (doufám že se ho dočkáme!).

Green Lantern (2011)

Akce a triky bezvadný, jenže když není akce tak Hal řeší svoje problémy se strachem a film se dostává do velice béčkových rozhovorů. Není to špatná podívaná, ale mohla být ještě lepší, kdyby byli lépe napsané dialogy.

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Další důkaz jaký je Tarantino úchyl :). Film by se dal rozdělit na dvě části konverzačka a tvrdá krvavá akce. Člověk neví jestli se má bát nebo smát a ani pomalu neví jak to ohodnotit. Krom toho mě tu zaujal schválně poškozený obraz aby to vypadalo jako shitová kopie. Už vidim kvalitu dvd která bude připomínat kinorip :).

Grindhouse: Planeta Teror (2007)

O dost lepší než auto zabiják, Hodně akce, nechuťáren a humoru. Navíc zde přijde Tarantino o svůj penis :D.

Guyver: Temný hrdina (1994)

Druhý díl jsem od malička vyhlížel a nemohl jsem se ho dočkat. Miloval jsem Mutronics a Temného hrdinu se mi naskytla možnost až shlédnout a za několik let na Nově. Bylo to celkem sklamání že film nenavazuje tam, kde skončil první díl a autor vytváří scela nový příběh který opět nemá konec. Na druhou stranu jde znovu o zábavnou akci plnou mutantů, ve které se objevují další věci ze stejnojmeného animovaného seriálu. Škoda že se asi nikdy nedočkáme třetí části kde by byla finální válka s Chronosem, stálo by to za to vidět...

Hadi v letadle (2006)

Po hodně negativních komentářích v časopisech jsem od filmu nic moc nečekal. Ovšem nakonec mě mile překvapil. Jasně je to Béčko, to však nemění nic na tom že hodně kvalitní a zábavné. Konečně Béčkový film s pořádnimi vizuálními efekty na které se dá koukat, a Samuel L. Jackson si to krutě užívá.

Halo Legends (2010)

K Halo Legends nemám žádné výhrady, možná až na to, že to postrádá českou podporu. Některé příběhy jsou trochu slabší, některé zase naopak dost luxusní nebo obsahově zajímavé. Dvoudíl o tom jak to všechno začalo je naprosto luxusní a poprvé je vidět i pradávná rasa co za to všechno mohla. Poslední krásně animovaný snímek pak taky nemá chybu a člověk si jen říká, sakra kéž by natočili ten film...

Hancock (2008)

Výborná sranda a parodie na superhrdiny. Ke konci to sice vázne a je to trochu dramatické, nicméně je to stejně pořád slušná zábava.

Happy Feet (2006)

Po grafickém ztvárnění velmi povedený film. Žádné polidštěné postavy jako například ve Spláchnutej. Konečne vypadají zvířátka tak jak maj. Děj přitom nevybočuje z reálu a ukazuje život tučnáka královského takový jaký je i s jeho úhlavními nepřáteli. Celé je to pak dělané formou muzikálu, takže se zde dočkáme několika tučnáčích představení. Chytrý nápad pak bylo umístit do filmu lidské herce, neboť lidé dělaní počítačovou grafikou jsou vždy příšerní a vypadají jako panenky.

Hellboy Animated: Blood and Iron (2007) (TV film)

Ale jo šlo to, opět je tu velké plus že postavy dabují stejní herci jako ve filmu. Další z případu Hellboye i když tady je hlavním tahounem profesor Broom. A Hellboy dělá jen jakého si mlátiče do pozadí. První animák se mi líbil o něco víc.