Pot a krev (2013)

Ani nevím, co k tomu napsat. Po dvou dnech si nevybavím ani jednu scénu. Film mě ničím nezaujal, hrdinům jsem nefandil, ale ani oběti mi líto nebylo a herecké výkony taky nic moc. "Vtipné" scény nebyly vtipné, chytré to taky nijak extra nebylo. Vlastně nechápu o co se film snaží. Tvářit se jako inteligentní okrádačka stylu Mission Impossible, Dannyho Parťáci apod. a nebo se snaží dělat si humor z iq tykve hlavních hrdinů?(Blbý a blbější) Nevím, nezajímá mě to, film si určitě po druhé nepustím. 15%

Star Trek: Do temnoty (2013)

Prostě ne. I když se snažím nezaostávat, jít s dobou, tak se nikdy neubráním porovnávat nový Star Trek s tím starým. A prostě, cap. Pickard je pro mě nejlepší, vždycky byl. I skvělý Cumberbatch nevyplní díru po chabém, chatrném scénaři. Po hodině a půl jsem si připadal jako při prvních dvaceti minutách běžných filmů, kdy se teprve rozjíždějí. Vyvrcholení filmu mě nijak nezasáhalo. To nebezpečí, temnota, blížící se konec světa na mě nijak nezapůsobili. Na druhou stranu, vizuální stránka se povedla, Yelchin, Cumberbatch a Karl Urban se mi líbili, takže místo, původně zvažovaných, dvou hvězdiček, dám tři. 50%

Labyrint: Útěk (2014)

Super originální film. Nové, neokoukané tváře jsou velkým pozitivem. Spoustu scén je velmi předvídatelných, stejně tak jako hlavní zápletka, konec filmu atd. I přesto mě film velmi zaujal a místy byl hodně napínavý. Už se těším na dvojku. 75%

Všemocný (2011)

Jsem rád, že se ve filmu neobjevilo klasciké "usmíření hrdiny s okolním světem" a nebo naopak, "smrt hrdiny, který se vzepřel systému". Člověku se až posteskne, že zázračnou pilulku nemá u sebe a plně podporuje hlavního hrdinu, aby vytřískal z možností všechno co se dá. Dobré herecké výkony, barevný kontrast a výprava filmu. 85 %

Ranhojič (2013)

Líbí se mi, když se film pod tíhou ratingu nesnaží omezovat svou podobu, a to je případ i Ranhojiče. Při sledování se mi 2x udělalo lehce nevolno a byl jsem rád, že jsem u něj nejedl. Film má velmi povedený děj, stejně tak jako zpracování, dialogy a krásné prostředí, ve kterém je natočen. Věrohodné vyzobrazení středověké Evropy je jen dalším plusem. Bohužel příliš laciný happy ending mi nedovolí dát plné hodnocení. 85%

Godzilla (2014)

Hm, nic moc. Začátek filmu se rýsoval velmi slibně, nové deseti letí zavrhující model filmu z přelomu tisíciletí (hodina filmu, kde se nic neukáže, po té 10vteřinová stopáž nohy nebo letmého pohledu monstra a následný 30 vteřinový záběr na celé monstrum) ukázalo, že konečně díky pokročilému CGI můžeme vidět obří "hovada" v celé kráse a já se proto těšil, že film prakticky začal po 15ti minutách nutnému představení postav. Jenže stejně jak slibně začátek vypadal, tak špatně konec skončil. Celý smysl filmu byl, že obrovská giga příšera si to rozdala se třema jinejma giga příšerama a čau. Stopáž mohla být klidně 5ti minutová, protože vše okolo bylo tak zbytečné, že opravdu nechápu, proč z toho neudělali jen krátké video. Výsledná vize Godzilly, jako zachránce Země působila také komicky a jen jsem očekával, když ji dvě letadla nesoucí obrovskou americkou vlajku, dají do patriotského hávu, do pacičky vlaječku a se slzama v očích ji všichni nezačnou tleskat, nakonec mohla ještě šibalsky mrknout na kameru a za heroické hudby stylu Spiderman, měla odplout jako bdělý a věčný strážce... oh počkat, ono se to vše, až na ty vlajky stalo ? Opravdu slátanina. A to má být dvojka ? Oh bože....50%

Pompeje (2014)

A mně se to i líbilo. Trošku jsem očekával, že se film bude ubírat jiným směrem, ale tak trošku nový Gladiátor se mi líbil. Sopka vybuchla ve filmu tak rychle a nečekaně, stejně jako ve skutečnosti. Žádné zdlouhavé hysterické vědmy pobíhající po Pompejích a varující každého, žádní skeptici, volající po nesmyslnosti, že žádný výbuch nebude, ne. Film má svůj vlastní děj a když se už, už začíná rozjíždět a člověk prakticky zapomene o čem má být, a těší se na gladiátorské vyvrcholení, BUM PRÁSK z ničeho nic vyletí sopka do povětří a prakticky celou hodinu předešlého děje smaže jedním mocným soptěním. Také se mi líbilo odstranění pár kliše z filmů ze starověku (zlý padouch chtějící "krásnou" dceru zůstal). Dcera, která neječí "Ne tati, já si ho nevezmu", "Ano musíš, JSEM TVŮJ OTEC" a bla bla bla, naopak se zde dceruška ukázala, jako politický zralá a rozumná ženská. Stejně tak jako první slova, Carrie-Anne Moss, po té co se probrala po zřícení, mě docela potěšila, konečně nějaký náznak logiky. Pokud bych měl něco filmu vytknout tak snad jen, ne příliš krásnou hlavní herečku a trošku otřepaného záporáka. 85%

V oku tornáda (2014)

Nikdy bych nevěřil, že se mi film s tak laciným příběhem - tornáda, bude tak moc líbit. Byl jednoduchý, nic moc se v něm nedělo, krátká stopáž,, laciné dialogy a herecké výkony taky nic moc. Jenže. Když jdu film o tornádech, chci vidět hlavně tornáda, nezajímá mě dokola opakované vyděšené pocity hlavních hrdinů, nezajímají mě duchaplné hodinové proslovy o statečnosti, soudržnosti a odvaze a už vůbec nechci půl hodinové představení hlavních hrdinů, rozebírání jejich složitého života a vztahů, problému a strastí. Film V oku tornáda měl od každého trochu. Jenže to byla tak malá troška, že mi to ani nevadilo a krátká stopáž byla naopak k užitku, protože nezbyl čas na výše zmiňované, dlouhé, hluché scény. Film o tornádech má být ( v dnešní době ) efektový film, chci vidět z blízka jak se všechno perfektně tříští, ničí, chci vidět dokonalé obrovské tornádo tak, jak bych ho nikdy neviděl a chci si užívat zničující atmosféru přírody. To vše jsem dostal, a proto tak vysoké hodnocení 3* +1* za Ponka a Donka, kteří neskutečně oživili děj a jejich tupá jednoduchost se do filmu krásně hodila 80%

Ali (2001)

Oproti Raging Bull mi přijde, že se film více zabývá děním okolo, než samotným boxem, což by mohlo být na škodu, ovšem zde to bylo zpracováno velmi solidně. Scéna, kdy Ali prochází chudinskou čtvrtí a najde svůj portrét, kde bojuje proti tankům a nemocem se mi zaryl do paměti hodně hluboko.Výkon Smithe mi nepřišel zas tak úchvatný, aby byl nominovaný na oscara, to ale nijak neznehodnocuje film. Trošku mě mrzí, že nebyl zakončen zápasem Thrilla in Manila, přece jen Ali vs Frazier byly vždy velmi agresivní, dobré zápasy, ale i tak jsem si film užil a těším se za pár let, až jej zhlédnu znovu. 80%

Úsvit planety opic (2014)

Film mi nabídnul naprosto jiný děj než jsem očekával, o to víc jsem rád, že nečekaných zvratů bylo pro mě v tomto filmu víc. Jsem rád, že to nakonec byly opice, kdo vyprovokoval válku, a tak jsme se dostali ze smyčky klišé o tom, jak nějakej arogantní namyšlenej hňup, nejlépe pracující pro vládu s kecama o "national security", vždy v každém filmu rozboří velmi křehký mír. Film nám ukazuje, že jakmile se projeví v nějaké rase uvědomělá inteligence, projeví se i vlastnosti jako chamtivost, mocichtivost apod.. Caesarův moudře pochmurný výraz, během celého filmu, nám ukazuje, že k válce opravdu musí dojít, i když si to spousta členů jedné i druhé rasy nepřeje a já se jen těším na pokračování, jak to všechno vyvrcholí.80%