Maska (1994)

Cameron Diaz, fap slint fap. On tam hraje Carrey? Jo aha.... 70%

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)

Tak, jak jsem jedničku nesnášel, tak dvojku zbožňuju. Styl jedničky mi vůbec nesedl, tu všeobecnou nadšenost jsem nechápal a dvojku jsem si pustil prakticky jen z nudy. Jenže, kratší stopáž, méně keců, více akce, to bylo to, co mi asi u jedničky scházelo, a proto se mi nelíbila. Dvojka je ovšem povedeným kouskem. Rázné dialogy, trochu té "krve" a skvělý Josh Brolin. A samozřejmě, pohled na nahou Evu Green nikdy neuškodí a svou (řekl bych, že pro ni do budoucna klasickou) roli "záporáka" opět zvládla na jedničku. 75%

Dědictví aneb Kurva se neříká (2014)

Oproti prvnímu dílu je znát, že je tento díl točený na sílu. Prakticky se tam nic neděje, vtipné scény nejsou vtipné.....a smysl jedničky, tj. křupan, který dělá ostudu, byl v tomto díle spíš trapný než k smíchu. Marný pokus Polívky vydělat si na staré kolena prachy a zaplatit dluhy. 30%

Mumie (1999)

"Novodobý" Indiana Jones se mi líbí strasně moc a docela nechápu nizké hodnocení na ČSFD. Výprava filmu, herecké výkony, efekty a humor skvěle ladí a dohromady ve mě vzbuzují velmi příjemný dojem z filmu, viděl jsem jej asi 7x a nikdy mě nepřestane bavit. 90%

Princezna ze mlejna 2 (2000)

Ani jako malému se mi ta pohádka nelíbila.....na staré komunistické pohádky to prostě nemá. A Blanarovičová jako čert ve mě vzbuzuje pocity holocaustů, pálení za živa, stahování z kůže a defenestrace. 30%

2Bobule (2009)

Herci z Prahy, z Čech nemůžou hrát moraváky ani kdyby měli roční přípravu. My moraváci to víme, známe a chápeme. Každopádně, když už nic, tak hezké prostředí. 30%

Deník princezny 2: Královské povinnosti (2004)

Ani nevím co mě to posedlo, že jsem se na tento film podíval dobrovolně. Chápu, že asi pro ženské je to dobrá oddychovka se splněným tajným snem, každopádně pro mě nuda, nic. 30%

Zloba - Královna černé magie (2014)

Jolie si pro sebe ukradla celý film a vlastně mi to ani nevadí. Můj oblíbený Sharlto Copley je pro mě také + Originální zpracování Šípkové Růženky se povedlo a klidně bych si dovedl představit dvojku, která nevychází z žádné pohádky. 70%

Hra na schovávanou (2005)

*SPOILER* Člověk se celý film těší na duchařinu a na konec dostane psychologický thriller ? Už dlouho mě film takhle nešokoval svým zvratem. Ještě, že jsem se nedíval na žádné screenshoty, nečetl žádné texty distributora, ani komentáře a v klidu jsem se mohl kochat dojmem, že se jedná o duchařinu. O to víc jsem zůstal stát s otevřenou pusou, když divák zjistil, že De Niro hraje schizofrenika. *KONEC SPOILERU* Velmi často uhodnu děj filmu už hodně dopředu. Přijde mi, že poslední dobou jsou filmy jedno a to samé pořád dokola, proto jsem velmi rád, že mi to Hra na schovávanou natřela se vším všudy. Dakota Fanning opět výborná herečka, stejně tak jako De Niro. 80%