Od soumraku do úsvitu (1996)

Kdyby se z toho nestala Upírská řežba dostali bychom klasický Tarantinův Film, nehledě na režiséra. I skrz absolutní změnu tónu, žánru a celkové nálady filmu skrz první a druhou půlku, jsem si film užil, občas se i zasmál a celkově mám dobrej dojem z originálního filmu. 80%

Terminator Genisys (2015)

Ani nevím kde začít, takže možná začnu trochu chaoticky, bez jasného úvodu, ale to se v rámci tohoto filmu velmi hodí, být chaotický. V těch časových liniích, kterých bylo porušeno a vytvořeno za film snad 30 jsem se sice neztrácel, každopádně jejich logika skončila hned na začátku filmu a další várka jen umocňovala stupiditu celého filmu. Takže začneme tím prvním, jak mohl John Connor najít Kyle Reese jako malého, když v Salvation se potkali v pubertálním věku ? Ano! Protože celé Genisys ignoruje absolutně vše co se v Salvation stalo, jakoby ten film nebyl, takže máme první linií vymazanou tedy linie čtvrtého filmu. Pak tu máme Matta Smithe, který přemění Connora a tím naruší úplně první původní časovou linii. Kde se tam vzal, když dřív tam nebyl? Podle konce filmu je Matt Smith postava vytvořená z poslední časové linie, která byla úplně na konci ve filmu vytvořena, to znamená, že začátek filmu se už odehrával jako časová linie vytvořená na úplém konci filmu! (Zároveň částečně jako původní časová linie, protože vztahy J. Connor x Reese x S. Connor jsou dodrženy podle původní linie, takže začátek filmu nám nabídne půl časové linie originální, půl výsledné která vznikne na konci filmu).Tim pádem v jakém momentě byla časová linie pozměněna, když to nebyl moment, kdy se objevil z ničeho nic Matt Smith? V jakém momentě se linie originalního filmu změnila v linii T5? To se nedozvíme! Pak tu máme poslaného dědulu do minulosti, ten se tam kde vzal, kdo ho poslal a z jaké je časové linie ? To nevíme, protože celá časová linie T1 byla vymazána ale !!! Film si zpátky bere časovou linii T2, kdy soudný den nenastane v roce 1997, ale zároveň ignoruje časovou linii Terminátora 3, kdy měl soudný den nastat někdy kolem roku 2001 nebo tak něco, jenže tam taky nenastal, z ničeho nic bez jakéhokoliv vysvětlení soudný den nastane až v roce 2017. Takže pro rekapitulaci chaotického komentáře, chaotického filmu, T5 ignoruje časovou linii T1, kterou si pozměnil, neignoruje T2, protože Soudný den nenastal v roce 97, ignoruje T3, soudný den nenastal v roce 2001 (+/- ) a ignoruje časovou linii T4, protože Connor objevil Reese jako malého. Tak a teď mi řekněte jak tuhle nesmyslnou přeplácanou hovadinu mohl Paramount považovat za záchranu studia, která přitáhne fanoušky ? Jestli vám tento komentář přijde strašně nesmyslný a nepřehledný a ještě jste neviděli film, tak buďte v klidu, stejně nepřehledný a nesmyslný je i T5. Pokud se někomu nelibí přemýšlení nad dějem a máme jen prostě přijmout co jsme dostali, no tak to se rovnou můžu dívat na tekoucí fekálie z trubky do jímky a prostě přijmout na co se dívám, výsledek bude stejný. Co se týká výběru herců ? Nejlepší zobrazení Johna Connora byl krátký štěk z T2, tam působil jako těžký alfa samec, který když řekne skoč z okna, tak bych i skočil z okna, v T5 vypadá jako starej taťka, který hledá svouji nezbednou dcerušku. Emilia by se spíš hodila do role původní Sarrah, jakožto puťka a servírka vyděšená z toho co se děje. Akční hlášky a akční scény k ní absolutně nešly. A Courtney ? Ten mi byl tak krajně nesmypatický, že se budu vyhejbat všem filmům kde hraje. Suma sumárům tragédie. 20%

Kingsman: Tajná služba (2014)

Tak trochu nechápu ten všeobecný "boom" nad filmem. Mně se zase tak nelibíl, abych z něj byl odpařený. Na jednu stranu chválím věci jako, "ale tohle není ten druh filmu", a PRÁSK do Firtha. Chválím absenci otravných keců mladého, hlavního hrdiny ve stylu, "ale já se o nic neprosil, chci být jen normální kluk" (Čarodějův učeň). A chválím tu lehkou, elegantní ironii, ve které byl film natočen. Ale celkově, dohromady, mi to nepřijde jako nějaká pecka, ale průměrný - lehce nadprůměrný film. 70%

Muž z Vysokého zámku (2015) (seriál)

Naprostá bomba, pecka!!!! Pilot se neskutečně povedl a jsem rád, že bude celá série. Po dlouhé době velmi kvalitní seriál. Za pilot 90% (Další hodnocení bude za celou sérii.)

Zmizelá (2014)

Fincher točí obecně výborné filmy, tady se mi ale nelíbila dlouhá stopáž. Nemám problém sledovat tří hodinové filmy, nemám problém sledovat filmy, ve kterých zdlouhavě budujeme napětí, ale tady mi to prostě k sobě nesedlo dohromady, u filmu jsem se nudil, ne že by byl děj nezáživný, ale prostě byl pomalý, moc pomalý a málem jsem u něj usnul. Konec mě taky zrovna nenadchnul a spíš než shocking pocity jsem měl pocity vzteku a měl jsem chuť té ženské roztřískat hlavu o zeď...Afflecka mi bylo líto celej film. Děj, herecké výkony, hudba - jednoznačně plus. Stopáž, posunutí děje a konec - mínus. 60%

Posedlá (2009)

Thrillerů o diskriminaci a obtěžování mužů je asi tak málo, jako v reálném životě takových situací. O to víc je "šokující" dění ve filmu. Hlavní hrdina je učebnicový vzorný manžel, kterému se, chudáčkovi malinkému, děje tak hrozná věc, že se po něm sápe cizí baba a chudáček hlavní hrdina nechce a jen čekáte, kdy z toho bude milostná aférka a začne své manželce zahejbat. Jenže, co se neděje, Ali Larter je psycho se vším všudy a hlavní hrdina opravdu patří do toho 0.0000000001% šikanovaných, obtěžovaných mužů. V momentě kdy mi tohle došlo, ve mně vřely pocity vraždění a mučení (hlavní záporačky). A ejhle, ona ta svině, co rozvrací manželství nakonec dostala co si zasloužila, takže satisfakce akorát. Herecké výkony nic moc, v podstatě nešlo o co stát, hudba nebo snad exteriéry / interiéry - ničím film nenadchnul, ale originální, málo viděný scénář si zaslouží vyšší hodnocení. 80%

Mimoni (2015)

Smysl mimoňů je vyplňovat nudné části Despicable Me a jde jim to skvěle. Když ale mimoni dostanou vlastní film, najednou člověk zjistí, že to jejich tajtrlíkování je dobré přesně tak na ty 1-2 minuty dlouhé skeče. Né, že by byl film nějak nudný, ale prostě si svou slávu odbyl během začátku (který jsme ale viděli v traileru) a pak se jen veze. Hatlamatilka baví, ale po stopadesáté-osmé už je to docela otravný. Možná kdybych se na film díval s lepší náladou, nebo v kině, kde by mě atmosféra dobře naladěných lidí vytáhla, ale takhle prostě nic moc, seděl jsem, koukal jsem, občas jsem se zasmál, občas nedával pozor 60% PS: Prosím ať nevznikne dvojka, nechci si je znechutit, ať je nechají v minutových úryvcích, to jde mimoňům brilantně.

Barbar Conan (1982)

Klasika, podle které vzniklo x Bček ze starověku, fantasy světů a možná se tímto filmem inspirovaly i první RPG hry. Docela se mi líbí model - málo řečí, táhlý děj, hodně akce (ve smyslu pohybů, dělání věcí atd.) Zaprvé už jsem z nových filmů alergický na citové, duchaplné řeči, za druhé Barbar Conan a celá doba působí realněji, když hlavní hrdina z doby primitivů, je sám primitiv a hromotluk. Děj cca v polovině chvilku nudí (nevadí mi pomalé posouvání děje, ale vadí mi když se ve filmu ani v rámci scény nic neděje), ale nic hrozného. 60% + 10 za skvělou hudbu - 70%

Patriot (2000)

Trochu nechápu, že tady lidi vyčítají filmu přeslazený patriotismus... co jste jako čekali ? :D Všichni moc dobře víme, že americký patriotismus velmi hraničí s nacionalismem, navíc je to film o nejdůležitější části amerických dějin a navíc jeho název je Patriot ! Co jste čekali ? Že američané budou hanit svou vlastní zem a nebudou se obhajovat a nebudou ukazovat hodného prostého američana a zlého Brita ? Mně se to prostě líbilo, protože jsem dostal přesně to, co jsem od filmu očekával. Sice druhá třetina filmu byla trochu slabší, ale i tak první a poslední část vynahradily všechnu nudu. Gibson to zahrál skvěle, mladý zobák Ledger byl taky sympatický, stopáž, ač tří hodinová, (extended) tak se dala vydržet. 80%

Oblast 51 (2015)

Tento film je absolutně totálně v pr.... Parta dežinů s videokamerou se chce nabourat do nejstřeženější oblasti na světě a dokonce se jim to i povede...jo jasně, chodit si po základně jen tak a ještě mít čas na exkurzi. 80% filmu se tam absolutně nic nedělo a ty vteřinové záběry na mimozemšťany jsou ještě trapnější než v dobách rozmachu digitálního sci-fi, kdy minuta takového mimozemšťana stála víc než celý film. Found footage nesnáším, debilní nelogické děje ještě víc.... 10%