Photo kano (2013) (seriál)

Jako fotograf toto anime vetuju. To co fungovalo v jeho předchůdcích se zde změnilo v blátivou břečku.

Dopis pro Momo (2011)

Vlastnš se jedná o pohádku, ukazující dětem jen to pěkné a přes eskalující zavěr je to stále jen melancholický příběh, který má probudit pocit dobroty a přátelství. Animace je výborná, tedy až na začatek s autem, kde mi to trochu vadil počet snímku. Scénář využívá osvěčené postupy a zvraty, přesto je toto milé odskočení z reality do Japonské fantazie v nečem poutavé....

Suki tte iina jo. (2012) (seriál)

Mei už od dětství byla mimo kolektiv, kvůli neblahé události z které jí děti obvinili. A tak se dál plouží životem neviděná, nemluvná a občas šikanovaná. Tedy do té doby než se o ní začne zajímat nejkrásnější a nejpopulárnější kluk na škole. Ano, je to klišé a podobá se to X dorama a jinych anime, ale co naplat, když si dívky zapláčou a budou držet palce, aby jim to přátelství a pak láska vydrželi, tak to bude mít úspěch.

Sakurasó no pet na kanodžo (2012) (seriál)

Sorata je mladý student, který je díky své starostlivosti o opuštěné kočky donucen bydlet na ubytovně, která je vyčleněná pro kritické případy problémových lidí. Jednoho dne dostane do péče krásnou dívku, jenž je neschopná pohnout prstem (jako by vylezla z aristokratické rodiny 17. stoleti) a tak začíná slet ecchi vtipu a trapných okamžiků jimiř si musí projít, aby jak se domnívám nakonec získal lásku oné děvy. Autoři trefně míří na otaku komunitu, jinak bych neviděl důvod proč každá z postav v ubytovně dělá něco v onom odvětví. Zatím nic moc, ale díl, dva tomu ještě dám.

Probudím se včera (2012)

Napsat scenar o cestovani v case je osemetna vec, zvlaste kdyz nemate pojem o tom jak casoprostor funguje nebo ste nikdy neslyseli o motylim efektu...Spatne vtipy, spatne dobove kostymi a jeste horsi reklamy na desitky vyrobku. Eva Josefíková je možní sympatická, ale to je asi tak všechno. Celý tento film je jedno velké kliše s kyčem obmotaným kolem krku. Jednu hvězdu za několik dobrých záberů kamerou a pana Vašuta...važně Mádl by neměl spolupracovat na scénáři, ale spiše by se mel naucit behat, kdyz uz to dela ve filmu, tak at aspon nevypada jako blb.

Btooom! (2012) (seriál)

Pro mně po prvním díle zatím nejzajímavější anime sezony. Tak jako v SAO byli hráči uvěznění v online rpg, tak i zde se několik lidí ocitá na opuštěném ostrově, aby bojovali na život a na smrt, ovšem v realitě (ano, je to trošku Kitanova Battle Royale). A otázka zní proč? Nu, protože jsou nejlepší z nejlepších...hráčí hrající online hru podobnou HALO s různými typy výbušnin namísto zbraní. A tak se zde probudí i náš hlavní hrdina, aby zabíjel a přežil.

Čúnibjó demo koi ga šitai! (2012) (seriál)

Chūnibyō je záhadná nemoc, která infikuje studenty uprostřed jejich puberty. Můžeme jí poznat tak, že nakažení jedinci náhle získají (nebo si to alespon mysli) nadprirozene schopnosti! Hlavní hrdina této komedie je čerstvě vylečen a raduje se, když může nastoupit na novou školu, kde ho nikdo nezná, avšak k jeho smůle potká dívku u niž je tato nemoc v plném proudu a jako by toho nebylo málo, dívka se od něj nechce odtrhnout! Po prvním díle mužu říci jen, že anime vypadá lehce ujetě, což není na škodu. Několikrát jsem se zasmál a ženské heroině musím přiznat značnou dětisnkou roztomilost. Hodnocení jako takové budu upravovat, tudíž ho neberte příliš vážně.

Sněhurka (2012)

Perfektni kostymy nestaci, kdyz vezmu v potaz preskakujici strih, prazdny scenar a strasne herecke vykony...ano obcas jsem se usmal, ale vic jsem brecel, co to Tarsem udelal....

Kokoro Connect (2012) (seriál)

Kdyby to bylo více temné a psychologicke s trochou paranoii mohl by to byt skvělí serial, co tu dlouho nebyl.