• Rodinný

Sanitka 2 (2013) (seriál)

Viděla jsem dva díly, někde v půlce seriálu. Zdá se to jen mě nebo už ti naši herci neumí hrát? To je Ordinace, Ulice a Cesty domů tak zdegenerovaly? Nějaký příběh se odehrává, ale spíš ve stylu kdo s kým a hlavně kde.

Jak se točí Rozmarýny (1977)

Je to film pro děti, které v koutku duše touží stát taky před kamerou. Jako já, když jsem byla malá. Nahlédnutí pod pokličku (za kamery) je vždy lákavé a zajímavé. Stejně jako slavo75 si z děje pamatuju jen pár okamžiků - ostříhání hlavní hrdinky (mráz po zádech, kvůli tomu jsem se nikdy neodvážila jít na žádný casting, který se u nás ve městě konal), tvorba plešaté hlavy na normální vlasy a věta "Já se v tom točit nebudu." :D No a ještě přidám jednu větu nadrženého hošánka "Dej mi pusu, jsme tu sami." Uznávám, že film není žádná extratřída, ale jedná se o pěkný film pro děti se zajímavou tématikou.

V zajetí démonů (2013)

Pokud jsem se na film dívala skrz prsty, byla zpocená a jednou jsem vykřikla, tak asi účel filmu byl splněn.

Živí mrtví (2010) (seriál)

Každý díl má svou napínavou část. Většinou si to bohužel šetří až na konec. Přetrpíte téměř 40 minut dlouhého nic a pak najednou přijde BUM, akce, zvrat, napětí, nový objev,... A vy si musíte pustit další díl. Masky jsou dokonalé, i díky tomu už dva dny ve spánku stopuju mrtváky :) Na seriál jsem se těšila už kvůli Sarah Wayne Callies, která si získala mé srdce v Prison breaku. Ovšem tady působí velmi nesympaticky. Možná to dělá i váhový rozdíl minimálně 10 kilo, blbě se na ni dívá. Rozhodně nejlepší díl pro mě byl Pretty Much Dead Already (2. série, 7. díl). Závěr naprosto brilantní. *********** Třetí série má konečně pořádnou akci a čtvrtá uběhla nějak rychle a přitom se vlastně nestalo nic takového, co bych si měla pamatovat (jistě, závěrečný díl, který nakousává děj páté série si pamatuju, ale to je tak asi všechno).

Mandragora (1997)

Ve třeťáku na střední nám tento film pouštěla učitelka občanky. Snímek na mě tak silně zapůsobil, že o něm celých 7 let všem vyprávím. Je to silný příběh, který vás zarazí svou otevřeností (scény milostné, točení porna v bytě za přítomnosti malých dětí, věk prostitutů) a šokuje tím, že to je realita. Ukazují se zde mladí kluci,....děti, kteří slouží k tomu nejhoršímu. Člověk si na podobná témata zvykl s dívkami tak moc, že už je ani nevnímá a prochází kolem špatných nočních podniků a vyšlapaných silnic bez povšimnutí. Tento snímek ovšem ukazuje mužské pokolení. To mnoho lidí opět probudí a uvědomí si, že je tady něco hodně špatně. Závěrečná scéna ze záchodů musí otřást s každým.

Czech Made Man (2011)

Možná jsem před shlednutím filmu neměla vidět "pravého Vránu". Jeho účast v jedné ona man show, kde se ukázal jako totální trotl s neúctou k penězům a výsměchem lidem, na kterých vydělává, mi ukázala, že o něm je škoda točit i dokument natož film. Budař by si zasloužil cenu, protože ho zahrál skvěle. Hlavně ke konci, kdy z něj byl víc feťák než "podnikatel". Ale k samotnému filmu - nelíbí se mi zpracování, práce s kamerou a herecké obsazení působí velmi lacině.

Médium (2005) (seriál)

Seriál mám velmi ráda díky rozmanitosti dílů (až na věčné lekavé probouzení a větu "Joe, Joe, vstávej, měla jsem hrozný sen.") a hlavně - protože působí většina herců přirozeně. Celá ta rodinka je nenucená, jakoby k sobě vážně patřili nebo dostali jen poloviční scénář, protože letmé pohlazení, úsměvy, pohledy, lehkost vět... Takhle by se to do scénáře nikdy nedostalo. Anebo ano, ale nevím o jiném seriálu / filmu, kde by to takhle dokonale fungovalo.

Sestry na Bahamách (2001) odpad!

Díky tomuhle filmu jsem pochopila i všechny ostatní "pokusy" jejich herectví. Holky si udělaly jméno už v Plném domě a pustili se vážně do hodně projektů - oblečení, kreslený seriál, produkce,... A právě to poslední - produkce - jim umožňuje si užít skvělé chvíle a zažít to, o čem se mnoha lidem ani nezdá (Paříž, Řím, Londýn - tyto města pro nás reálnější než pro američany, Bahamy a plavání s delfíny atd.). Občas prohodit důležité poselství o lásce, rodině a jiných hodnotách, aby to nevypadalo tak blbě, když už si užívají skvělou dovolenou, a teď jen čekat kolik se vrátí peněz zpět. A kdyby nic, pořád to stálo za to, zaplácne se to ziskem z hader nebo fotek.

Táta z billboardu (1998)

Tady dle mého názoru nastal ten okamžik, kdy se holky měli na herectví vykašlat a nepoškodit tím svou značku. Raději bych na ně vzpomínala jako "ty roztomilé z malých dohazovaček" než jako na ty, co měly jeden skvělý film a pak jen samé propadáky a cpou se všude kde je škvíra.

Malé dohazovačky (1995)

Asi nejlepší film těhle twins. Má to vtip, napětí, romantiku.. Na jednu stranu, nebýt tohoto filmu, který holkám přinesl velkou slávu a úspěch, asi by nevzniklo dalších 20 totálních propadáků.