Parchanti (2010)

Velmi spatny mix A-Teamu a Mission Impossible. Prvnich deset minut vypadalo neoriginalne, avsak dobre. Pote bohuzel nasledloval sled stale neoriginalnich ovsem zato spatnych scen, ktere spise pripominaly uryvky hrdiny z kobry 11 s kulometama

Kajínek (2010)

Pokud se ceskemu divakovi povede v podvedomi odprostit od jmena Jiri Kajinek a bere to jako ciste zanrovy film a ne jako reportaz Radka Johna, je tenhle film na ceske pomery cennym osvezenim zatuchleho stereotypu filmove produkce na ceskych platnech. - F.A Brabec by mel uz u kamery zustat a neexperimentovat na direktorske sesli v experimentalnich obrazovych silenstvich, o ktere se pokousel. Protoze tam je jeho misto a v Kajinkovi to dokazuje. - Velmi mile me prekvapil Noid Barta v podobe hudebniho doprovodu. - Velke prevelka skoda ztraty V.Dlouheho, tady totiz ztvarnil roli ulisneho hajzla tak genialne, ze jste si ho proste museli oblibit. - Film svou dynamikou, kamerou a strihem nenudi, pokud se ovsem budeme babrat v nestastne dokumentaristicke strance filmu najdeme plno nesmyslu, citovych ucelovych sracek, kde je Kajinek vyobrazovan vlastne jako lidumil a moc prima chlapik, ze se nam nebude chtit usnout, ale tohle jsem myslim v hlave pri sledovani filmu dobre odfiltroval a film si tak uzil. Zkuste to taky :-)

Kick-Ass (2010)

Postpubertalni komiksova hricka zabalena do facebookoveho faceliftu, zalozena na realite parodujic a vyuzivajic svet komiksu jako pasak svoji devku. Drsnejsi prirovnani me nenapadlo a i ja si ted hned pripadam jako drsnej chlapek, kteremu staci vzit si neopren a nechat si nakopat prdel a nasledne ziskat srdce i kalhotky te nejvetsi kocky ve meste. 4* predevsim za postavu Hit Girl.

A-Team: Poslední mise (2010)

Spousta akce a predpokladana zapletka v akcni jizde, ktera mela smrnc a vtip (Nevite kudy na Berlin???) Skoda toho klise v pribehu . . .

Svědectví (1994) (seriál)

Co mi asi nejvic zustane vryto v pameti je pro me velmi silna dramaticka dvojice hluchonemy - retardovany analfabet v tele dvoumetroveho drevorubce. Skoda ze filmu chyby vetsi rozpocet, ktery je citelne znat, protoze scenaristicky je za vodou, ovsem vyprava na me pusoby az prilis studiovym dojmem. . . Velka skoda, protoze potencial tu byl obrovsky.

Solomon Kane (2009)

Slepenina nekolika filmu, ktera nenudi (predevsim diky sve atmosfere) zato veskere dialogy o temnote a vykoupeni ve me vyvolavaji sebedestruktivni pocit. Mam sto chuti nacpat si nuz do nosu, vidlicku do oka a lzici do prdele. Film je nizkorozpoctovy (samozrejme v porovnani s Hollywoodskou smetankou) a na filmu je to znat, proto asi i James Purefoy jemuz jsem ten drsnackej kukuc neveril ani chvili. Pro ceskeho divaka alespon diky za Marka Vasuta, ackoliv predabovaneho, ale i to potesi.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Tohle je opravdu povedeny serial. Kdyz ho ovsem sleduji dele, nemohu si nevsimnout prilis mnoho podobnosti z Pratel. Jen pro ukazku: 1) Lilly a Marshall jsou zavreni celou noc v koupelne protoze v pokoji jsou v intimni chvili Robin s Teddem (pripomina Vam to neco?) nevadi muzeme jit dal - 2) Ackoliv Robin nevi co citi k Teddovi musi ho videt a mluvit s nim. A kdyz se ji pratele zeptaji co mu rekne odpovi, ze jeste nevi (porad nic?) 3) Vsichni se spolecne schazi ve svoji oblibene restauraci. 4) Do bytu k sobe vtrhavaji bez zaklepani. 5) Vsichni byli pozvani na divadelni predstaveni jednoho z pratel, v divadle, napadne podobnem z Joeyho pusobeni . . a to ani nepocitam fakt, ze Lily s Marshallem oddaval opet jeden z pratel. . . samozrejme to je jen maly vytah toho na co jsem si prave vzpomnel a to mam za sebou pouze dve serie!!!! Pratele byli proste prvni a tak to u me maji lepsi. Nicmene postava Barnyho, je na tolik nezapomenutelna - ze je to prave ten duvod, proc je tenhle serial tak oblibeny. Ruku na srdce, vypustte Barnyho a mate slaby odvar Pratel . . . 3-4. serie. Moje pocity ohledne plagiatorstvi z pratel se prohlubujou a podobnosti je vic a vic navic k Pretelum pribyl i serial Joey. S narustem dilu kreativita tvurcu klesa!!

Toy Story 3: Příběh hraček (2010)

Uf . . . minimalni porce humoru na maximalni klisoidni moralisticky naivni konec, ktery nebral konce. To bylo opravdu zamerene spise na divaky z detske skolky. Ale abych nebyl az priliz negativni - ta stylizace akcnich realnych filmu se povedla, nicmene to porad nemeni nic na tom, ze uf . . .

Prolomit vlny (1996)

Typicky Lars se svym strihem a kamerou na aspikovem stativu.