Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Animovaný
  • Akční
  • Krimi

Recenze (1 456)

plakát

Extraktoři - Naděje (2023) (epizoda) 

Velmi nadějné na české poměry. Ale tou poslední větou tohoto dílu, se tvůrci sami stáhli do průměrné české žumpy. Takovéhle věty nemají v žánru thriller co dělat!!!

plakát

Cool Girl! (2023) odpad!

Jsem silně věřící. Pokud na sekundu spozoruji, že nejsem loajalní k Bohu, mamince či Aleně Schillerové, musím se potrestat. Sebemrskačství stalo se mým celoživotním pokáním. Trhání nehtů a bičování žíněmi s hřebíkama se pro mě stalo tak rutinní záležitostí, že po čase stávala se tato činnost dosti lechtivou. Až jednoho dne a Alláh je mi svědkem (ou zase další nehtík), spočinul můj zrak na tomto veledíle. Od té doby mé sebemrskačství spočívá ve sledování tohoto veledíla over and over again. A věřte mi, je to očistec!!! Horší už je jen žvanění ABčka u poslaneckého pultíku.

plakát

Hurvínek a kouzelné muzeum (2017) 

Velká škoda, že se snaží malý český kutil přiblížit věhlasnému kolegovi z Hollywoodu. Proč nejít cestou hezky českou, osvědčenou a oblíbenou? Založenou především tradici na českém humoru, hraní si s češtinou a když by se k celovečeráku podařilo napsat hezký příběh, který by však nebyl založen jenom na zběsilých akcích, mohlo by to být parádní. Takhle je to jenom snaha být pixarovější a dostat Hurvínka do povědomí západních kolegů tím, že budeme jako oni.

plakát

Pan Jangle a vánoční dobrodružství (2020) 

Přeslazený šálek rozteklých maršmelounů dává našim dětem blaženou nevědomost, že si stačí jen hodně přát a všechno na světě dokážete! Ovšem jen do prvního selhání, o kterém Vám však neřeknou.

plakát

Pořádné pecky Billa a Teda (2020) 

Jsem rád, že se ještě točí takovéhle filmy. Je to sice schválně natočený úlet a už mě po čase fakt sralo, že se chovají jako dementi a ještě více, že mluví oba nastejně, ale je to mimo mantinely a to je lepší než O.N John.

plakát

Taxi 121 (2016) 

Už už jsem myslel, že uvidím po čase zase jeden dobrý a scénaristicky odpracovaný film. Dialogy v taxiku mě bavily, bylo tak trochu nad čím přemýšlet. To vše bylo zabito nejen nesmyslnými flashbacky, které mě jen uváděli do stavu běsnění a snění o vraždách režisérů, ale i nesmyslným kýčovitým a z klišé uplácaným koncem. Proč se český tvůrce bojí natočit jednou pravdu!!! Proč se bojí být tak trochu nekorektní? Proč podléhá očekávání diváka a chce jen ukonejšit divákovu naivní představu o šťastném konci a představě, že vidět létat na obloze fialové nosoržce na sáňkách, je úplně normální?

plakát

Mulan (2020) 

Tolik nevyužitého potenciálu v podobě legend Donnieho a Jeta bylo vyhozeno oknem na hnůj obyčejného růžového patosu. Takřka amatérský přístup ve většině filmařské profese, je až zarážející, když vezmu v potaz co s tímto dílem chtěl Disney vše dokázat. Verze z roku 2009 je o tolik lepší, že jsem až sám překvapen kolik je studio ochotno utratit, aniž by si to pohlídalo. přitom vše muselo být jasné už na začátku, po přečtení scénáře! Vezměte si už jenom tu drzost, vyprávět východní legendu od cizákům ze západu, kteří znají maximálně tak čínské nudle.

plakát

Případ mrtvého nebožtíka (2020) 

Závan svěží a na české scéně neokoukané podívané. Ikdyž je to kopírka Žhavých výstřelů a Bláznivé střely a film nedrží příběhem tak moc pohromadě (především díky nezvládnuté režii, kde se herci pořád ještě pitvoří - snad až na Davida Novotného), je to pořád lepší než hořkosladká čůča, která se živí melodramatickýma pocitama a náladama poslední dekády na televizní i filmové platformě. Díky za svěží vzduch.

plakát

Výběrčí daní (2020) 

Ani skleněnej smirgl papír není tak drsnej jako pohled Šíja LaBeafsteaku. Škoda, že si ani jednou pořádně nečutnul. Zdrsněná a zároveň ubulená a nudná mexická telenovela, kde se jen kecá na úrovni 8 leté katolické holky, jejíž hodnoty jako rodina a Bůh jsou více než kobliha od Andreje Babiše. Při všech těch kecech o svátosti rodiny, je až komické, že je hned od první minuty filmu ohrožuje sám papánek právé americko-hispánské rodinky, kde se v horní ložnici přepočítávají peníze, zatímco děti se v nedělní škole učí desatero od toho atleta zabaleného do ubrusu. Každá minuta filmu popírá svoju HUBOKOmyslností minutu další a vše krásně zabalené do hodnot týpka, který už před více než 2000 let znal moc dobře vliv halucinigenů obsažených v houbičkách v lese.