• Krátkometrážní
  • Hudební

Der steinerne Reiter (1923)

Tento rytierik, je pekná rozprávočka, a čo je hlavné, má look, ktorý ja rád. Len škoda, že sa to celé niekam ponáhľa ( alebo existuje len jedna, zostrihaná verzia ? ) a tak nieje čas na krásne vykreslenie postáv a prostredia. Ináč by to bolo špičkové.

Curse of the Crimson Altar (1968)

Obkecaná (ne)hororová záležitosť. H.Pho tu rozhodne nečakajte, aspoň nie v takej forme, ako jeho diela poznáme. Mená ako Karloff, Lee, Steele rozhodne sú len zbytočné PR.

Celý svět se směje (1934)

Vizuálne je to úžasné dielo. Inšpirácia americkými groteskami je patrná, ale v ruských rukách je táto pocta akosi ťažkopádna a nevtipná, skôr trápna ako zábavná. Tie spievanky tak isto mimo mňa. Takže som aspoň vychutnal majstrovskú réžiu Grigorija Alexandrova.

Sindibád a kalif z Bagdádu (1973)

Popravde, nečakal som komédiu v štýl Terence Hill a Bud Spencer, toto mi proste do tohto žánru nesedí. Nevadí, že som sa nedočkal žiadnej mystiky a fantasy ingrediencií, ale tak toto zas nie.

The Whisperer in Darkness (2011)

Homage nielen dielu H.P. Lovecrafta, ale aj mysterióznym hororom a sci- fi flákom prvej polovice 20. storočia. A rozhodne sa dalo ísť aj ďalej. Ešte trochu popracovať s vizuálom ( rozumej viac ho znedokonaliť dnešnej dobe, hlavne v podobe trikov - to CGI do takej poetiky nesadne ) a bolo by to za krásnych 5. Tak sú to len slabé 4, alebo ak chcete silné 3 stars, čo je v koncepte s amatérskou tvorbou rozhodne víťazstvo.

Hei tai yang 731 xu ji zhi sha ren gong chang (1992)

Opakovanie je matka múdrosti, praví sa. Ale v tomto prípade, aj keď ide o niečo málo komplexnejšie dielo, ako časť prvá, je to stále o tom istom. O neznalosti filmárov, lapiť diváka za gule. Časť prvá, bola aspoň neokúkaná.

Sindibád a bájné Fúrie (2016)

The Asylum sa nestráca v žiadnom žánri. Snáď som ani nečakal viac. Občas vedia prekvapiť, ale to je vždy len zbožným prianím. Niekoľko dobrých hlášok na úbohú akciu a takmer minimálne množstvo fantázie a trikov.

Mural (2011)

Aj keď tam vystupujú zrejme najkrajšie dievčatá a ženy s celej Číny, aj tak ma tento fantasy snímok akosi nezaujal. Je to skôr celovečerná, televízne vyzerajúca rozprávka, ktorá možno zabaví nenáročných v sobotňajšie odpoludnie.

Regeneration (1915)

Príspevok ku gangsterskému žánru, o ktorom som nemal ani potuchy. O to viac ma prekvapilo jeho vyznenie. A rozhodne nejde o nič triviálne. Skutočne napínavý a majstrovsky ( na svoju dobu ) zrežírovaný príbeh, kde je čas a miesto na všetko, od romantiky cez akciu, až po drámu. Odporúčam hlavne fanúšikom nemých filmov.

Věž smrti (2012)

Na katastrofický žáner, je tam až príliš veľa prepáleného humoru, ktorý by sa hodil skôr do nejakej šialenej komédie. Ináč mu ale nejde vytknúť akčná stránka, čiže niečo čo k danému žánru neodmysliteľne patrí.