• Krátkometrážní
  • Hudební

If You Let Me (2010) (hudební videoklip)

Na vysvetlenie, pre kritikov. Niekedy ( pred viac ako 110 rokmi ) mali FILMY sotva pár minút a boli ( hlavne počas svojho premietania ) okorenené nejakým tým živým hudobným doprovodom nachádzajúcim sa uprostred sály kina. Rozdiel medzi tým a videoklipom, je naozaj len z uhla pohľadu. Toto dielko sa mi pozdáva ani nie tak pre svoj námet ( viď obsah ), ale hlavne pre svoje spracovanie ( ktoré je naozaj FILMOVÉ ).

Chinaski - Zadarmo (2007) (hudební videoklip)

Ok, pokus o akúsi originalitu celkom nevyšiel a ani klip, ako taký je len akousi reality show, ale je to zábavné. Čo v tomto prípade bude stačiť.

Kylie Minogue - Get Outta My Way (2010) (hudební videoklip)

Ďalšia propagácia neskutočnej krásy speváčky. Možno to svojím spôsobom už začína nudiť, ale stále je na čo sa pozerať.

Rise Against - Give It All (2004) (hudební videoklip)

Majster strihač a kameraman. Námetovo sa to podobá viacerým klipom podobného razenia.

Blink 182: Violence (2004) (hudební videoklip)

Za to, že je to síce podobné, ale stále iné ako vidíme klipy od Blonkáčov, prihadzujem hviezdičku.

Amy Winehouse - Tears Dry on Their Own (2006) (hudební videoklip)

Ak sledujem klipy od Amy, som fascinovaný a zároveň ma mrazí. Toto je drogovo závislá osoba, ktorá svoj život nechcene ukončila práve týmto spôsobom? Osobnosť slečny Winehouseovej je v tomto videu ďaleko od toho, čo sa vravelo. Dobré maskovanie, alebo...?

P!nk - Stupid Girls (2006) (hudební videoklip)

P!nk to vystihla týmto videoklipom náramne. A pri tom je to všetko ešte aj šikovne natočené.

Ilsa: vlčice SS (1975)

Myslím, že vata okolo tých násilných a erotických scén, snímku príliš neprospela. Ale chápem, ak niekto chce ako doplnok aj nejaký ten príbeh. Mohol však byť svižnejší. Erotika je nudná a antierekčná, ale tie krvavé sekvencie sú v rámci doby pomerne odvážne a drsné, aj keď nejde o totálne gore, človek si však čo to predstaví. Kult, ktorý ma nedostal, ale ani neunudil.

Slender Man (2018)

Tak nový KRUH z toho teda určite nebude. Je to presne po rovnakej schématickej línii vystavaný príbeh, s podobnými vizuálnymi filtrami ( tmavé farby ), ako spomínaný hororový megahit. Lenže rozdieli sú astronomické. Samotná réžia ( ktorej tvorca len málokedy navodí strašidelnú atmosféru, skôr ide o akési psycho pochody ), herecké výkony ( uznanie dostanú zrejme len od laických divákov rovnakej vekovej kategórie, akej sú samotné postavy ) a v neposlednom rade príbeh, ktorý príliš nevyniká originalitou a napätím ( ide skôr len o náhodne posadené scénky ). Dnešným konzumentom, to ale rozhodne bude vyhovovať.

Gao yang yi sheng (1992)

HK CAT III, je svojský žáner a ponúka dosť silné kafíčko pre všetkých zúčastnených divákov. Má svoje klady a aj zápory. Toto dielo by som označil ako jeden z jeho mínusov. Jeho drsné sekvencie sú mimo záber, tým pádom ide o niečo, čo vlastne nerobí filmom tohoto žánru. Nakoniec je tu humor, ktorý hoc nechcený, nepasuje. A v prvom rade, je to nuda. Bez napätia, bez gradácie. Občas pomáha kamera, ale je to málo.