• Krátkometrážní
  • Hudební

Před pikolou, za pikolou (2023)

Potešenie pre znudeného hororového fanúšika. Žiadna vyše dvojhodinová veľkorozpočtovka, ale malý nenápadný snímeček, ktorý si v krátkosti povie svoje, aby potom nakoniec vyšumel. Bez toho, aby sa o ňom v Saleme písali básne.

On strážníkem (1917)

Občas sa podarí, občas nie. A to na minimálnej ploche stvoriť grotesku, ktorá má spád a nápady. Toto nieje tento prípad.

Over the Fence (1917)

Harold bol nanešťastie stále pozadu za kráľmi vtedajšej grotesky, ale jeho doba mala ešte len prísť. Toto jeho 7 min entre, ostane vždy iba zábehom.

Kollekcioněr (2001)

Typický bizár, v skratke napísané. Fantasmagória so znakmi s filmov ako DELIKATESY, BLADE RUNNER, KIN-DZA-DZA! či iné americké, európske, či inokrajné ,,divné´´ snímky. Na toto sa nalepia možno hypsteri, obdivovatelia avantgardy, alebo proste len niekto, kto sa po nastrelení nejakou cestou ku tomuto filmu dostane.

Chopping Block (2016)

Tak tak nejako by sa nemali točiť amatérske filmy. Nevyzerá to zle, ale obsahujú akúsi auru, ktorá pôsobí alebo lepšie povedané vyvoláva nervozitu. Myslím v divákovi samozrejme. A pri tom je to čurákovina ako hrom, tváriac sa ako najlepšie, čo vás v ten deň zo sveta filmu postretne. Trápna konverzačka ( občas až sitcomového razenia ) a nie hororová komédia ( z čoho nieje ani jedno a ani druhé ).

Chřestýši útočí (1976)

Je až neuveriteľné, k akým zaprášeným filmom sa kedysi Řitka video dostalo a naopak aké klenoty ignorovalo. Argentova, Fulciho, Soaviho, Deodatova či Marinsova ( a to som len tak načrtol pár mien ) tvorba bola len naznačená, nedokončená, pričom sa spoločnosť obracala na Cé-Déčkové škrty, ako je tento. Škoda preveľká. Ak chcete poštrikovať, je to pre vás ideálne, ak chcete aby vás učičíkal nejaký film po namáhavej práci, je to ideálne, ak sa chcete pobaviť, radšej vyrazte k okolitým rybníkom, či lesíkom hľadať zmije. Bude to zaujímavejšia zábava.

Hide and Seek (1913)

Skôr dramatické, ako veseloherné, ale ani jedno tu z toho nepôsobí. Proste 6 min dochovaného, 110 ročného materiálu.

Vejplata (1922)

Rozhodne to nepôsobí nejako únavne, ale Chaplin sa už viditeľne opúšťa od priamočiarej grotesky a začínajú ho zaujímať komédie s presahom. Pokiaľ viem, tak toto je jeho posledná dvojkotúčovka.

Vlak do Busanu 2 (2020)

Toto (ne)pokračovanie VLAKU DO BUSANU sa vydáva iným smerom. Ostávame v hororovom žánri ( skôr v tom dobrodružnejšom ), ale ide o postapo. Čiže po zrútení sa Južnej Kórei vzhľadom na zombie nákazu. Nedá sa napísať, že by film nudil a stále na niečom nefrčal ( zopár dobrých nápadov ), ale opäť premrštená minutáž ( podobne, ako v ,,jedničke´´ ) mu uberá na dynamičnosti. A aby som sa asi po 500stí krát mohol s chuťou opakovať, nie veľmi uznávam šprintérskych nemŕtvych.

Zahaleči (1921)

V tomto krátkometrážnom snímku, ktorý sa kľudne mohol rozvinúť aj v čosi väčšie, Chaplin iba naznačuje presah od obyčajnej grotesky, každopádne scéna golfe je unikátna.